Niekoľko skvelých nápadov na dekoráciu pre váš dvor

Niekoľko skvelých nápadov na dekoráciu pre váš dvor

Nápady na patio

U nás od vás nápad na dekoráciu vidieckeho domu   Nápady na vidiecky štýl terasy

Bez ohľadu na to, kde žijete, môžete mať vonku útulnú izbu na známy útek hneď za zadnými dverami.

 Čo hovoríte na svoje nádvorie? Zdá sa to také vhodné – len nudná betónová doska, ktorá je hneď za zadnými dverami. Nič také vás nenabáda k tomu, aby ste si to tam vonku užili.

Aspoň si to vtedy myslel. Dnešné verzie sú samozrejme odlišné. Teraz sa dodávajú z rôznych materiálov: od tehál po dlaždice. Ľudia si začínajú spájať tieto vonkajšie podlahy s nadstavbami, ako sú altánky a cédrové chodníky. V spodnej časti je vďaka množstvu dekoratívnych nádob jednoduchšie ako kedykoľvek predtým s týmito vtedy jednoduchými taniermi. So správnymi materiálmi a ozdobnými akcentmi sa z nádvoria môže stať útočisko, ktoré nevyzerá chátrajúco alebo už nikdy nebude priťahovať termity, alebo bude každých niekoľko rokov vyžadovať čerstvý náter alebo tmel..

Tajomstvo, ako to urobiť, je toto: musíte sa na izbu pozrieť inak ako na ďalšiu izbu. „To, čo robím, je prístavba domu,“ hovorí Buck Buchan, Kansas City, Missouri, záhradný architekt. „Keď ste vo svojom dome, váš výhľad na nádvorie je taký, že keď sa pozeráte von, musíte sa zamerať na svoje vnútorné nádvorie.

Kované stolárstvo pozýva na stolovanie vonku, zatiaľ čo terakotový vodopád robí destináciu pokojnou a osamotenou.

To je dôvod, prečo záhradná architektka Sandy Cindy Benoit vybavila dvor klienta formálnym altánkom z tepaného železa v anglickom štýle. V strede dvora stál drevený altánok, ktorý však chátral a neskôr bol zbúraný. Toto miesto muselo zaplniť nové ústredné miesto, takže Benoit premýšľala, čo by mohla urobiť, keby tam bývala. “Chcela by som tam svoje ranné raňajky a popoludňajší čaj,” hovorí. Rozhodla sa preto vytvoriť vonkajšiu miestnosť s klasickým vzhľadom, ktorá by majiteľov domov pritiahla von. Inšpiráciu hľadala v záhradníckych katalógoch a keď uvidela formálny anglický altánok, vedela, že je to korunná sláva tohto priestoru. Konštrukciu prehodila bielou moskytiérou a hrachovo-štrkovú podlahu ozdobila nábytkom „z prútia a železa“, aby dotvorila atmosféru romantickej fantázie miestnosti..

Dobrý nápad na dekoráciu – vírivka vo vašej záhrade 

Nápady na vírivku na terasu

Prestavba nádvoria na útek z dvora – to je skvelý nápad, ako to urobil Benoit. Buchan opakuje textílie a akcentové farby z interiérov domov, aby vytvoril voľný priestor mimo predĺženia domu. Benoit obsahuje určitý typ štruktúry alebo terasy, ako je altánok alebo plot, na vymedzenie priestoru.

Obaja krajinní architekti sa snažia reflektovať osobný charakter svojich zákazníkov, akými sú napríklad obľúbené vtáčie koryto alebo práce v exteriéri, aby správne znázornili charakter úniku zvonku..

Prispôsobte si svoje nádvorie

Oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že použijete izbu, ak na nej sú vaše obľúbené prvky, ako sú vaše obľúbené farby alebo obrazy. To platí aj pre vnútorné nádvorie. Tu je niekoľko tipov od krajinných architektov Cindy Benoit a Dollar Buchan o tom, ako premeniť tieto kľúčové miesta na osobný raj:

Osobne navrhnutá terasa – jednoduchá a krásna

Nápady na súkromnú terasu s terasou

· Nechajte si čas na sny

Predtým, ako vytrhnete starú terasu alebo začnete klásť tehly na novú, zvážte Benoitovu radu. Odporúča vám, aby ste si dobre premysleli, čo chcete a aká by mala byť záhradná izba. Ako to budeš používať? Ako rodina, vonkajšia jedáleň alebo obývačka? Plánujete tam mať hostí? Ak áno, koľko ľudí plánujete pozvať od 8 do 10 alebo od 25 do 50? Chcete, aby to bol vysnívaný chránený priestor, alebo ho chcete odhaliť, aby ste sa v noci mohli pozerať na hviezdy? Bez ohľadu na to, čo robíte, musíte myslieť na svoju klímu a na to, či potrebujete úkryt pred vetrom alebo slnkom. Prečítajte si o povrchových štýloch, štruktúrach a materiáloch v časopisoch.

· · Prispôsobte terasu architektonickému štýlu domu

Architektúra domu by mala dopĺňať vonkajšie útočisko – nemusíte s ním bojovať. Napríklad nádvorie v juhozápadnom štýle povznáša nepálenú tehlu z tehál, zatiaľ čo formálna vonkajšia obývacia izba v angličtine zdôrazňuje tradičný štýl. Použite farbu svojho domu na výzdobu terasy a farebne prepojte miestnosti.

Nápady na priestor na rozšírenie terasy

· Rozbaľte vnútro smerom von.

Vyberte si farby, textílie a nábytok, ktoré sú vo vašom dome, a vezmite ich von, aby ste dosiahli harmonické prepojenie domova a vonku.

Nápady na terasu jednoducho jednoduché

· Definujte priestor ako vonkajšiu miestnosť.

Štruktúra pomáha definovať vonkajší priestor ako „miestnosť“. Pridanie nadstavby dáva zmysel stropu. Ak dáte stĺpce, 3 metre vysoké kontajnery alebo stĺpiky-pomôžu vám v miestnosti navodiť pocit útulnosti..

Farby musia byť vždy zladené

Nápady na koordináciu terasy

· Z terasy urobte ohnisko.

Terasa by mala padnúť do oka. Buchan hovorí, že je lepšie zvážiť, ako sa pozeráte na terasu z domu a čo chcete z týchto okien vidieť. Benoit sa pokúša ukázať len toľko z vonkajšej miestnosti domu, aby zaujal diváka, aby vyšiel von a videl ho naplno.

Jednoduchý môže byť aj štýl. Aj vaša terasa môže byť útočiskom byť.

Nápady na klasickú terasu na terase.

 · Ísť nakupovať.

Pozrite sa okolo seba na kaskadérske kúsky, ktoré priťahujú váš záujem, alebo to môže byť vtáčia kúpeľ alebo niečo jednoduché vyrobené z plastu. Vďaka týmto kúskom bude terasa ešte útulnejšia a osobnejšia.

Nápady na umenie terasy