Čo by ste mali vedieť o pozemnej trampolíne? – Výhody a nevýhody

S najväčšou pravdepodobnosťou poznáte pozemnú trampolínu. V poslednej dobe sa stáva módnym vďaka svojim vynikajúcim výhodám oproti nadzemným trampolínam. Podzemné trampolíny zaviedli inovatívne funkcie, a preto si ich zaobstaráva stále viac ľudí. Teraz si možno kladiete otázku, či sa pridať k davu alebo nie.

Keď sa zoznámite s výhodami a nevýhodami najlepších pozemných trampolín, bude pre vás ľahké rozhodnúť sa, či si ich zaobstaráte alebo nie. A sme tu, aby sme vám toto rozhodovanie uľahčili. Tak čítajte ďalej a získajte náš nezaujatý názor!

Pozemná trampolína – výhody a nevýhody

Pozemná trampolína Výhody Nevýhody Inštalácia podzemnej trampolíny

Čo je to pozemná trampolína?

Pri premýšľaní o trampolíne nám obvykle napadne nasledujúci obrázok: Deti skáču na hracom zariadení, ktoré je nad zemou. Ale scenár sa mení, pretože sa mení aj náš vkus. V dnešnej dobe existuje nový typ trampolíny, ktorá je inštalovaná pod zemou a tým ideálne integrované do záhradného dizajnu je. Ide konkrétne o podlahovú trampolínu alebo takzvanú podzemnú trampolínu. Táto trampolína je tiež niekedy označovaná ako ponorná trampolína alebo podzemná trampolína. Ďalej uvádzame stručne niektoré z najdôležitejších výhod a nevýhod pozemnej trampolíny.

Pozemná trampolína výhody nevýhody záhradnej trampolíny

Výhody pozemnej trampolíny

Pozemná trampolína je skvelým doplnkom záhrady a dvora. Ponúka skvelé akrobatické tréningy pre deti i dospelých. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je pozemná trampolína prospešná.

Je bezpečný pre deti a domáce zvieratá

Mnoho rodičov nedovoľuje svojim malým deťom používať trampolíny kvôli možnému zraneniu osôb. Dobrou správou je, že pozemné trampolíny eliminujú hlavné riziká. Tieto modely nemajú kovový rám, ktorý je zodpovedný za väčšinu nehôd na trampolíne.

Pri pozemnej trampolíne nie je potrebný rebrík ani ochranná sieť. Deti môžu skákať, kedykoľvek chcú, pretože nudné lezenie po rebríku neexistuje. Tým sa predlžuje hrací čas a podporuje zdravie.

Ak deti pri skákaní na trampolíne v zemi spadnú na zem, nie je to veľký problém. Môžete však umiestniť ochrannú sieť, aby ste sa uistili, že nespadnú na zem.

Niekedy sa deti a domáce zvieratá dostanú pod nadzemnú trampolínu a vážne sa zrania. To je však s trampolínou zabudovanou v zemi nemožné.

Pozemná trampolína Výhody Nevýhody Záhradná trampolína so sieťou

Umožňuje lepšie využitie priestoru

To je jedna z najväčších výhod používania trampolíny zabudovanej do zeme. Ak v záhrade postavíte nadzemnú trampolínu, väčšinou nebudete môcť priestor využiť na iné účely. Zapustené trampolíny vám však umožňujú využiť rovnaký priestor aj na iné činnosti.

Nevyžaduje takmer žiadnu údržbu

Nadzemné trampolíny vyžadujú správnu údržbu, aby dosiahli najlepší výkon. Ale podzemné trampolíny nepotrebujú až takú údržbu.

Ak nemáte rozpočet na sezónnu údržbu, nie je to pre túto trampolínu problém. Na druhej strane budete musieť minúť peniaze na potrebnú údržbu nadzemných trampolín.

V zime môže sneh poškodiť oceľový rám nadzemnej trampolíny. Preto je potrebné diely demontovať. Musíte tiež urobiť potrebné opatrenia, aby ste zabránili odfukovaniu trampolín v silnom vetre.

Pretože pozemné trampolíny nie sú vystavené týmto prvkom, je menšia pravdepodobnosť, že sa tieto riziká vyskytnú.

Pozemná trampolína výhody nevýhody na záhradePodzemná trampolína

Nevýhody trampolín v zemi

Rovnako ako všetky ostatné záhradné doplnky, aj podlahové trampolíny majú niekoľko nedostatkov, ktoré nemožno prehliadnuť. Teraz, keď sme sa dozvedeli pozitívne aspekty, pozrime sa na nevýhody pozemnej trampolíny.

Vyššie náklady na inštaláciu a čas

Nevýhody pozemných trampolín, ktoré sa vám nepáčia, sú pravdepodobne vyššie náklady na inštaláciu a čas, ktorý je na to potrebný. Pred inštaláciou tejto trampolíny musíte urobiť niekoľko krokov. Musíte vykopať jamu, postaviť spevnenú stenu a pripraviť drenáž, čo samozrejme zvyšuje náklady na inštaláciu. V porovnaní s inštaláciou nadzemnej trampolíny to vyžaduje oveľa viac času.

Môžete tiež čeliť ďalším problémom. Príprava pôdy je dôležitou otázkou, najmä pokiaľ ide o ílovitú pôdu. Okrem toho musí byť nerovný povrch okolo trampolíny vyrovnaný. To všetko zvyšuje náklady na stavbu trampolíny zabudovanej do zeme.

Pozemná trampolína Výhody Nevýhody Trampolína

Správna drenáž

Mnoho používateľov podzemných trampolín má problémy z dôvodu nedostatku drenážnych zariadení. Pod ponorenú trampolínu je dôležité vybudovať drenáž vody na odtok stojatej vody. V opačnom prípade bude po daždi naplnená vodou. Musíte tiež urobiť potrebné opatrenia na zabezpečenie prietoku vody odtoku. Ak sa nežiaduce položky dostanú do kanalizácie, musíte ich čo najskôr vyčistiť.

Prenosnosť

Ďalšou slabou stránkou pozemnej trampolíny je mobilita. Nadzemné trampolíny je možné ľahko premiestniť na nové miesto. Túto trampolínu môžete premiestniť do iného rohu zadného dvora. Pozemné trampolíny však takúto možnosť nepripúšťajú. Sú to imobilné modely a môžu byť inštalované iba na jednom mieste v záhrade alebo na dvore.

Ak sa chcete pohnúť, je to veľká vec, s ktorou sa musíte vyrovnať. Trampolínu do zeme však môžete nainštalovať do svojho nového domova, čo však povedie k ďalším nákladom na inštaláciu.

Pozemná trampolína výhody nevýhody záhrada

Je pozemná trampolína niečo pre vás?

Pozemná trampolína má niekoľko nedostatkov, ale keď sa pozriete na výhody, nie je to veľký problém. Táto trampolína udrží vaše deti aktívne a užije si s nimi veľa zábavy. Dúfame, že vďaka tomu sa budete môcť ľahko rozhodnúť, čo robiť. Bavte sa skákaním na trampolíne!

Pozemné trampolíny výhody a nevýhody detských trampolín