Od malých prístreškov po úhľadné zruby – nie všetky záhradné chatky sú rovnaké

To, čo bývalo malou prístreškom na skladovanie vybavenia, nástrojov a možno aj niekoľkých záhradných stoličiek a stolov, je teraz miestom na odpočinok v zeleni: záhradný prístrešok.

Dnešný výber záhradných domčekov na trhu je k dispozícii v takmer nespočetnom množstve prevedení, veľkostí a textúr. Od malých a zvládnuteľných, s plochou strechou a ľahkým podložím, až po sofistikovaný drevený dom s oknami, štítmi a dokonca malou verandou. Ak teda chcete, môžete si v záhrade postaviť nielen malý, jednoduchý prístrešok na úkryt, ale aj skutočne elegantný zrub so všetkým know-how, ako sa zamilovať, cítiť sa dobre a žiť.

malé záhradné prístrešky záhradné kôlne drevo

Malé záhradné domčeky pre veľké potešenie

záhradný prístrešok kúpiť otruby záhradné prístrešky

Vrcholom záhradného domčeka

Každý, kto má záhradu, potrebuje aj záhradný altánok. Ak je záhrada malá a patrí k vonkajšiemu pozemku vášho vlastného domu, môže postačovať veľmi malá záhradná chatka v závislosti od nevyhnutnosti a dostupného priestoru. Úžasne sa tam zmestia detské hračky, pieskovisko, drevená hojdačka alebo dokonca tri stoličky, skladací stôl a záhradné náradie, ako sú kosačky, hrable, lopaty a podobne. Inak to vyzerá, ak sa majú napríklad záhradné párty konať v záhradnom domčeku, alebo ak má dom slúžiť pre prenocovaných hostí, alebo by ste v ňom dokonca chceli stráviť noc za miernych letných nocí. Potom je lepšou voľbou väčší dom postavený na pevnom betónovom základe, napríklad so špicatou strechou a dvoma oknami.

Ak ešte existuje priestor na rozšírenie krytej verandy, prečo nevytvoriť takú, na ktorej by ste v daždi mohli relaxovať v hojdacom kresle alebo svietiť a vychutnávať si šálku čaju alebo kávy? Ak máte priestor, mali by ste ho využiť aj na to a ak je záhrada priestranná, tak ešte viac. Krásny a útulný záhradný domček vás vždy pozdrží zdržať sa a je spravidla ozdobou každej záhrady. Na rôzne modely a prevedenia jednotlivých záhradných domčekov by ste sa mali v pokoji pozrieť a mali by ste ich tiež navzájom porovnávať. Na Predajca záhradných domov Hansagarten 24 Nájdete tu napríklad každý tvar, veľkosť, vybavenie a dizajn rôznych záhradných domčekov. Od cenovo dostupného prémiového domu po montážny návod a podrobné zdôvodnenie a zoznam výhod záhradného domčeka vyrobeného zo základného materiálu, z dreva.

malé záhradné domčeky záhradné nápady záhradné nápady

Kvetinové boxy v cene

Záhradný prístrešok nemusí byť nevyhnutne v rohu záhrady a môže sa používať iba ako ubytovanie pre záhradný nábytok, kosiace zariadenie alebo bicykle. Veľkosť a optika rozhodujú, na čo to vlastne potrebujete. Pre rodiny a obzvlášť deti sú tieto malé domčeky vždy úžasným domovom Miesto relaxácie a hry. Stolný tenis a biliard sú tam napríklad rovnako obľúbené ako relax a užívanie si okolitej prírody. Niektoré záhradné domčeky môžu byť dodávané s integrovanými kvetináčmi a pri výsadbe nechávajú priestor pre predstavivosť. Každý majiteľ záhradného domčeka si tak konečne môže dať svoju prázdninovú chatku do vlastnej záhrady a podľa toho ju zariadiť a vyzdobiť. Muškáty v kvetináči, hojdacie kreslo na verande a vo vnútri lavička, stôl a malá kuchyňa? Prečo si teda zo záhradnej chatky nevytvoríte aj malú oázu pohody? Ak je v lete dobré počasie, môžu byť letné prázdniny nadbytočné, pretože môžu byť najkrajšie vo vašich vlastných poliach.

záhradný dizajn malé záhradné domčeky záhradné tipy

dom materskej školy záhradná kôlňa drevo malé záhradné prístrešky

záhradný prístrešok drevo malé záhradné prístrešky