Odstraňovanie buriny: Niektoré účinné spôsoby, ako odstrániť burinu vo vašej záhrade

Zahltili vašu záhradu nežiaduce rastliny? Ak vás zaujíma, ako odstrániť burinu, ste na správnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na niektoré mimoriadne účinné metódy na čistenie veľkej oblasti od invazívnych a problematických burín.

Ako odstrániť burinu?

Odstráňte burinu Weed burinu Veľké plochy Odstráňte burinu Tipy Púpava

Zatiaľ čo mnoho ľudí sa rýchlo uchýli k nebezpečným chemikáliám na ničenie buriny, často existujú oveľa lepšie a menej škodlivé metódy ničenia buriny, ktoré môžete zahrnúť do svojho záhradníckeho arzenálu, aby ste zaistili, že tieto otravné rastliny nebudú mať šancu.!

Weed buriny vo vašej vlastnej záhrade

Odstráňte burinu Weed burinu Veľké plochy Odstráňte burinu Tipy trávnik

Najlepšie metódy na odstránenie buriny na veľkej ploche

Vytiahnite unctaut

Existuje mnoho účinných metód, ktoré môžete použiť na ničenie buriny. V závislosti od veľkosti oblasti, z ktorej chcete odstrániť burinu, však budete musieť zvážiť rôzne typy nástrojov. Ak je to napríklad malá oblasť, ktorú je potrebné vyčistiť, burinu jednoducho vytrhnete rukami.

Trávu len tak ruka Vytrhnúť

Odstránenie buriny Odstránenie veľkých plôch Odstránenie buriny Tipy Rukavice

Ručné vytrhávanie buriny je najľahšia metóda, ale ak je vaša záhrada veľká, môže byť táto práca celkom fuška. Ak však plánujete rozsiahle ručné odstraňovanie buriny, určite používajte vodotesné rukavice. Môžete tiež chcieť mať po ruke pekný, pohodlný matrac!

Pri odstraňovaní buriny používajte rukavice!

Boj s burinou Pletenie veľkých plôch Tipy na odstraňovanie buriny

Mulčovanie

Pokiaľ ide o ničenie buriny, je to jeden z najúčinnejších prístupov. Rozmetaním kompostu na oblasť, ktorú chcete zbaviť buriny, účinne blokujete semená burín. Výsledkom je, že sa na ne nedostane slnečné svetlo a už nemôžu klíčiť.

Jednoducho rozložte vrstvu mulča medzi rastliny, ktoré chcete vo svojej záhrade, aby burina nerástla. Nezabudnite držať mulč niekoľko centimetrov od každej rastliny, aby ste predišli hnilobe a odradili od invázie hmyzu.

Rozložte vo svojej záhrade vrstvu mulča

Odstraňovanie buriny Odstraňovanie buriny Rozšírené tipy pre odstraňovanie buriny Nástroje

Použite elektrický strihač buriny

Ak máte do činenia s obzvlášť veľkou oblasťou, možno budete chcieť investovať do elektrického noža na burinu. Jedná sa o mimoriadne účinný a účinný nástroj na rýchle a jednoduché čistenie záhrady plnej buriny.

S takýmto zariadením sa budete môcť rýchlo zbaviť zarastených škvŕn od buriny vo vašej záhrade. Toto zariadenie tiež pomáha udržiavať ostré hrany vášho trávnika a je to šikovný a neoceniteľný doplnok do každej sady nástrojov záhradníka.

Elektrické Kúpte si nôž na burinu

Rezače buriny Odstraňovanie buriny Weed Weed Rozsiahle tipy na odstraňovanie buriny

Presne polievajte rastliny v záhrade

Tiež sa hovorí o kvapkovej závlahe a zavlažujete iba rastliny, ktoré chcete, a vyhýbate sa zalievaniu buriny v oblastiach, kde to nie je vítané, ako sú záhradné plochy. B. na cestách a iných neosadených plochách.

Aj keď to znamená väčšiu presnosť zalievania, vaše úsilie o krádež buriny sa vám časom vráti.

Jednou zo stratégií, ktorú môžete použiť, je spustiť odkvapkávaciu alebo namáčaciu hadicu pod kompost, aby ste účinne zalievali rastliny a pritom burinu nezalievali. Tým, že zabránite tomu, aby sa do buriny dostala voda, znížite klíčivosť semien až o dve tretiny.

Ako zalievať záhradné rastliny?

Odstraňovanie buriny Weed Weed Rozsiahle tipy na odstraňovanie buriny Zalievanie

Zmenšite otvorené plochy

Pri pôdach bohatých na živiny a dobre odvodňovaných je vždy dobré eliminovať otvorené priestory v záhrade čo najviac, aby sa obmedzil rast buriny. Môžete to urobiť tak, že vysadíte svoje rastliny bližšie k sebe, aby ste zatienili burinu, ktorá rastie zo zeme.

Plánujte a vytvorte záhony

Odstraňovanie buriny Zaburinenie veľkých plôch Odstránenie buriny Tipy pre záhony

Okraje trávnika a záhrady udržujte bez buriny

Všimli ste si niekedy, že na okrajoch vašej záhrady alebo dvora sa hromadí veľa buriny? Udržiavaním kosených okrajov môžete lepšie zabrániť napadnutiu burinou. Je však takmer nemožné vykonať dobrú prácu s kosačkou na okrajoch trávnika a v blízkosti vašich záhonov.

Na tieto plochy môžete použiť zastrihávač okrajov trávnika, ktorý bude jednoduchšie pristupovať k burine. Väčšina vyžínačov je obzvlášť vhodná na tento typ práce, najmä keď sú v zemi silné a odolné buriny.

Použite zastrihávač okrajov trávnika

Odstraňovanie buriny Weed burina Intenzívne odstraňovanie buriny Tipy pre okraje trávnika

Odstránenie buriny je jednoduché, aj za týchto podmienok, ak používate správne zariadenie

Odstraňovanie buriny Weed Weed Rozsiahle tipy na odstraňovanie buriny

Krycie rastliny

Existuje mnoho krycích plodín, ktoré môžete vysadiť a ktoré sa pomerne ľahko rozšíria, napríklad pšenica, jačmeň, ďatelina a podobne. Tieto rastliny sú typicky užitočné a v niektorých situáciách sa môžu použiť ako krycie plodiny na potlačenie buriny.

Alternatívou k tejto metóde je nechať burinu rásť … dočasne. Povzbudením buriny k rastu skôr, ako zasadíte záhradu.

Všetko, čo musíte urobiť, je dať na začiatku záhrady na jar niekoľko listov číreho plastu, aby sa pôda zahriala, aby burina mohla klíčiť. Potom, keď burina narástla niekoľko centimetrov nad zemou, môžete ju vytiahnuť – korene a stonky, pred výsadbou vlastných rastlín v záhrade..

Je to šikovný trik

Odstráňte burinu Weed buriny na veľkej ploche

Záver

Ako ste videli, existuje mnoho rôznych stratégií, ktorými sa môžete zbaviť odolných, nechcených rastlín v záhrade bez toho, aby ste sa uchýlili k nebezpečným chemikáliám. Vyberte si teda vyššie uvedené metódy a burinu vo svojej záhrade odstránite za krátky čas!

Užite si svoju dobre udržiavanú záhradu! Odstraňovanie buriny nebolo nikdy také jednoduché ako dnes.

Weed Weed Rozsiahle tipy na odstránenie burinyOdstraňovanie buriny Rozsiahle tipy na odstraňovanie buriny Odstránenie buriny Burina vo veľkom Odstránenie buriny Tipy na jarRučné odstraňovanie buriny