Okrúhle záhradné bazény prinášajú veľa zábavy pri kúpaní a ďalšie výhody

Hoci sa teplá sezóna ešte nezačala a leto sa zdá byť ďaleko, teraz je na to čas sa na to pripraviť. Aspoň určitým spôsobom teraz môžete urobiť niečo zásadné, aby ste si za pekného počasia užili veľa zábavy pod holým nebom s rodinou a priateľmi. Neprestávajte snívať o širokých bielych plážach a tyrkysovo modrom mori. Bez toho, aby ste míňali veľa peňazí na dlhé cesty, si v letných mesiacoch môžete užiť veľa zábavy pri kúpaní vo vlastnej záhrade. A ako? Tu odhaľujeme toto tajomstvo! V tomto článku vám chceme ukázať úžasné okrúhle záhradné bazény a povedať vám o ich početných výhodách. Nakoniec by sa mnoho čitateľov mohlo cítiť inšpirovaných a chceli by si takýto bazén nainštalovať vo svojom vlastnom vonkajšom areáli.

 Okrúhle záhradné bazény: prineste si letnú dovolenku priamo k vám domov!

Okrúhle záhradné bazény kompaktné schody dve ležadlá vedľa neho veľa zelene všade naokolo

  • Kde sa zvyčajne nachádzajú okrúhle záhradné bazény a čo je dobré na ich tvare?

Ako často hovoríme, dobrá prípravná práca je polovica úspechu. Preto sa musíte porozhliadnuť vo vlastnej záhrade a najskôr určiť vhodné miesto pre váš záhradný bazén. V tomto ohľade majú okrúhle záhradné bazény dôležitú výhodu, pretože v zásade nezaberajú veľa miesta.

Na to však môžete poskytnúť dostatok priestoru, pretože by ste určite chceli, aby bol priestor okolo bazénu príťažlivý. Najlepšie je zvoliť slnečné miesto, kde slnko v lete nielenže svieti celý deň, ale je aj teplé večer do západu slnka. To vám dáva najväčšiu šancu stráviť veľa voľného času pri bazéne. Čoskoro sa ukáže, že je veľkým potešením pre malých aj veľkých! Dobré miesto by bolo tiež ďaleko od vysokých stromov a listnatých kríkov.

Tip: To znamená, že koncom leta a jesene nemusíte povrch vody neustále čistiť od opadaného lístia.

Okrúhle záhradné bazény sú zárukou prvotriedneho relaxu vo vlastnom vonkajšom areáli.

Okrúhle záhradné bazény, schody harmonického tvaru do oplotenia vodnej plochy, lákajú krásnym vzhľadom

Okrúhly tvar bazéna je v tomto prípade nepochybne rozhodujúci. Nielenže šetrí priestor, ale je aj veľmi kompaktný. To znamená, že v úzkom priestore dobre padne aj okrúhly bazén alebo brouzdaliště. Sférický tvar je navyše rozhodujúci pre celkový vzhľad bazénu. Na jednej strane je to najprirodzenejší a najharmonickejší tvar a bez problémov sa hodí do akéhokoľvek vonkajšieho priestoru. Na druhej strane je to dostatočne pútavé na to, aby bola vaša záhrada chladná a príjemná.

Zvláštnosťou tohto bazéna je jeho perfektný okrúhly tvar.

Okrúhle záhradné bazény Okrúhle plavecké a brouzdaliště na dvore perfektne tvarovaných palubových schodísk uprostred zelene

  • Čo by ste ešte mali vedieť o okrúhlych záhradných bazénoch?

Záhradný bazén, bez ohľadu na jeho dizajn, je vždy veľkou investíciou, ale pre každý rozpočet sa niečo nájde! Preto sa musíte najskôr zoznámiť s rôznymi možnými druhmi. Pred rozhodnutím o kúpe musíte samozrejme vziať do úvahy veľkosť bazénu a použité stavebné materiály. Okrúhle záhradné bazény je možné tiež individuálne navrhnúť tak, aby najlepšie zodpovedali vašim osobným požiadavkám a špeciálnym vlastnostiam vášho vonkajšieho priestoru. Zhrnuli sme pre vás, na čo si dať pozor:

Okrúhle záhradné bazény je možné postaviť alebo natrvalo nainštalovať

Okrúhle záhradné bazény, malé okrúhle plavecké a brouzdaliště je možné postaviť na dvore

  • Rôzne typy, rôzne inštalácie: Okrúhle záhradné bazény môžu byť v zásade mobilné, zriadené alebo inštalované natrvalo. Napríklad ako nadzemné bazény sa častejšie používajú takzvané rýchle bazény alebo rámové bazény. Kým sú bazény z oceľových stien zapustené do zeme, potom sú opláštené alebo vybavené vhodným okrajom. S typom záhradného bazéna úzko súvisí jeho inštalácia. V tomto ohľade sú najrýchlejšou alternatívou bazény typu quick-up a rámové bazény, ktoré je možné pred zimou rýchlo postaviť a opäť rýchlo rozobrať. Ak však máte záujem o trvalo inštalovaný bazén vo vlastnej záhrade, môžete sa rozhodnúť pre bazén s oceľovou stenou. Jeho inštalácia je však komplikovanejšia, pretože musí byť zabudovaná do zeme. Napriek tomu námaha a náklady stoja za to, pretože takýto bazén vám môže dlho slúžiť a poskytnúť malým i veľkým zábavu pri pádlovaní a kúpaní.

Rýchlo do potešenia z pádlovania doma!

Okrúhle záhradné bazény brouzdaliště nad zemou dve deti sa hrajú vo vode

  • Náklady: V závislosti od prevedenia, veľkosti a použitého stavebného materiálu sa líšia aj ceny jednotlivých modelov. Ale pretože okrúhle záhradné bazény sú relatívne menšie ako ostatné konštrukcie bazénov, ceny sa pohybujú od 100 do 1 000 eur. Existujú však aj náklady na čerpadlo a filtračný systém, ak sú potrebné pre príslušný model. V každom prípade by ste mali zvážiť vysokokvalitnú zastrešenie bazéna a vypočítať si náklady na ňu.

Takmer všetky modely však vyžadujú dobré pokrytie bazéna.

Okrúhle záhradné bazény vyžadujú dokonalé modelové schody a dobrý kryt bazénu

  • Bezpečnosť dieťaťa pri kúpaní a hraní: V neposlednom rade by sme sa chceli zaoberať obzvlášť dôležitým aspektom bezpečnosti detí. Platí tu pravidlo: najmenší sa nesmú hrať v bazéne alebo v bazéne bez dozoru. K nechceným incidentom niekedy dôjde v priebehu niekoľkých sekúnd! Plot okolo kúpaliska by bazén zneprístupnil. Dobré kryty bazénov môžete použiť aj na účely bezpečnosti detí alebo si môžete kúpiť špeciálny poplašný systém. Bazénový alarm detekuje každý pohyb vo vode bez ohľadu na to, či ho spôsobuje zviera alebo dieťa. Dáva signály a môže sa tak vyhnúť nežiaducim situáciám v bazéne. To vám umožní rýchlu reakciu, ktorá je v určitých prípadoch záchranou života.

 Našou radou je nikdy nenechať svojich najmenších hrať sa bez dozoru alebo v záhradnom bazéne.

Okrúhle záhradné bazény, malé brouzdaliště, postavené na dvore, dve deti sa hrajú ako veľa zeleného plotu

  • Ako môžete navrhnúť oblasť okolo okrúhleho záhradného bazéna?

Napriek tomu, že je okrúhly bazén zvyčajne malý, stále môžete vyzerať skvele a postaviť ho na výslnie! Tu vám chceme dať pár šikovných tipov, ako na to. Môžete napríklad postaviť schodisko, ktoré vedie priamo do vody. Alebo palubu okolo bazéna, ak na to máte dostatok miesta. Potom tam dajte pár ležadiel a stoličiek a už máte vytvorenú vynikajúcu relaxačnú zónu pre svoju rodinu a hostí. Ak ste v lete radi na vode, môžete si v bezprostrednej blízkosti záhradného bazéna vytvoriť útulný jedálenský kút. Uistite sa, že pridáte zodpovedajúce svetlá, koberce a krásne rastliny v kvetináčoch, aby ste zvýšili pocit prázdnin. Všetko, čo sa vám páči, je povolené!

Ak však nemáte veľa miesta, môžete svoj bazén obklopiť zeleňou. Do úvahy prichádzajú zelené rastliny a kvitnúce kvety v kvetináčoch, debničkách alebo iných nádobách, malé stromčeky, ozdobné kríky a sukulenty. Tieto osviežia oblasť a upútajú pozornosť!

 Svieža zeleň a palmy okolo guľatého bazéna slúžia ako obrazovka ochrany súkromia a dokonca prispievajú k pocitu skutočnej džungle.

Okrúhle záhradné bazény Bazény na dvore, svieže zelené palmy ako zástena na ochranu osobných údajov, pocit džungle

 Alebo sa možno chcete pozrieť na divočinu?

Okrúhle záhradné bazény, okrúhly bazén v divočine obložený kameňom, je veľmi pôsobivý

Pozrite sa tiež na nasledujúce nápady a obrázky, ktoré sme pre vás zhromaždili. Nechajte sa povzbudiť, aby ste si postavili vlastný okrúhly záhradný bazén a užili si skvelé leto plné sviežosti a zábavy pri kúpaní vonku!

 Kruhové pádlovanie a bazén by ste na jar mali nainštalovať vonku.

Nainštalujte na jar okrúhle záhradné bazény, okrúhle brouzdaliště a vonkajšie bazény

Okrúhle záhradné bazény oceľové stenové bazény ešte nie sú pri inštalácii opláštené

Okrúhle záhradné bazény perfektné okrúhle schodisko z dreva

Okrúhle záhradné bazény Dokonalý bazén okrúhleho tvaru na dvorku z drevených panelov

Okrúhle záhradné bazény Okrúhly bazén zabudovaný v celom betóne

Okrúhle záhradné bazény Okrúhle umývadlo zabudované do zeme ako záhradné jazierko, všade navôkol svieža zeleň

Okrúhle záhradné bazény, okrúhly bazén položený v zemi, dve stoličky vedľa neho, veľa zelených, vysokých stromov

Vonkajší priestor okolo okrúhleho bazéna je možné navrhnúť podľa vášho štýlu a vkusu.

Okrúhle záhradné bazény, zapustený bazén, vonkajšie posedenie a jedálenský kút, všetko biele

Okrúhle záhradné bazény, moderné bazénové schody, rozprávkové svetlá, zodpovedajúce osvetlenie posedenia, črepníkové rastliny

Okrúhle záhradné bazény moderný bazénový schodiskový plášť z prírodného kameňa

Okrúhle záhradné bazény Dva okrúhle bazény, z ktorých jeden je postavený na drevenej palube

Okrúhle záhradné bazény brodivé schody k bazénu, drevený plot, sedacia časť

Okrúhle záhradné bazény perfektne tvarované posedenie aj v rovnakom tvare

Okrúhle záhradné bazény na dvore ozdobne obložené kamenným plotom, drevené posedenie vedľa