Oplodniť ruže. Ľahký úvod pre fanúšikov „Kráľovnej kvetov“

Ak možno jeden kvet vyhlásiť za „kráľovnú“ medzi svojimi rovnými, je to ruža. Kto iný získava toto celosvetové uznanie? Kto iný vyžaruje takú dôstojnosť a pripisuje taký pozitívny význam vo všetkých kultúrach? Ruže majú na to auru. Ale ako všetky kráľovné, aj oni vyžadujú primeranú starostlivosť. Ak chcete ruže prihnojiť, musíte byť pripravení na určité množstvo úsilia a veľa koncentrácie. Ak ale tieto kvety milujete, neváhajte alebo to vzdajte. Náš úvod je navrhnutý tak, aby vám pomohol zapamätať si hlavné zásady starostlivosti o ruže. Potom sa môžete ponoriť do každého z jednotlivých aspektov v závislosti od špecifík vášho problému.

Ruže je potrebné hnojiť trikrát do roka

tipy na záhradný dizajn hnojiť ruže

V akom čase by ste mali oplodniť ruže??

Jednou z najčastejšie kladených otázok je, kedy ruže prihnojiť. Otázka sama o sebe je trochu mätúca. Ruže by v skutočnosti museli byť do roka oplodnené niekoľkokrát. Prvýkrát by to bolo hneď po prvom mraze, potom po prvom kvete a nakoniec na konci leta.

Pokiaľ ide o presné mesiace, znamená to, že ruže prihnojíte najskôr v apríli, potom v máji alebo v júni a nakoniec v auguste alebo najneskôr začiatkom septembra..

Existujú prírodné aj umelé hnojivá

ruže na lúke oplodňujú ruže

Rôzne hnojivá

Väčšina fór odporúča vyberať si medzi umelými a prírodnými hnojivami. Zdá sa nám to však dosť zavádzajúce. Nakoniec je tu možnosť kombinovať tieto dve metódy, aby sa dosiahol čo najlepší účinok. Prírodné hnojivá sú samozrejme lepšie pre prírodu a naše zdravie. Ale určite je veľký rozdiel v tom, v akom množstve ich použijete. Umelé hnojivá sú často lepším nápadom pre začiatočníkov v starostlivosti o ruže, zeleninu a rastliny vo všeobecnosti. Väčšina skúsených záhradníkov navrhuje používať v apríli prírodné hnojivá, ako je kompost. V máji a júni, t.j. v druhej fáze po odkvitnutí, sa používajú vysokokvalitné hotové výrobky. Kravský trus alebo iné prírodné alternatívy by mali tento cyklus dokončiť na konci leta.

Uistite sa, že hnojivo posypete ružami

ruže oplodniť výzdobu interiéru nádvoria

Na tomto mieste by sme chceli povedať niekoľko ďalších slov o hnojivách, ktoré boli zakúpené. Väčšinou sa predpokladá, že sú plné chémie. Na trhu je však stále viac trendových výrobkov, ktoré sú vyrobené z komponentov šetrných k životnému prostrediu. Vyhnete sa tým ťažkostiam s dokončovaním hnojív sami, čo mnohým ľuďom príde demotivujúce a otravné.

Ruže sú radosťou pre všetkých v záhrade

ruže oplodňujú nápady materských škôl

Aké prírodné hnojivá existujú??

Ak ste v starostlivosti o rastliny a záhradníctve nováčik, pravdepodobne by vás zaujímalo, koľko rôznych alternatív k prírodným hnojivám existuje. Tu je zoznam s ním:

  • pivo,
  • Kávová usadenina,
  • Ovocné šupky s dostatkom vitamínov a minerálov,
  • Minerálka,
  • Rôzne druhy čaju (najlepšie prostredníctvom použitých čajových vrecúšok),
  • Kravský a konský hnoj,
  • Mulč z kôry,
  • kompost.

Zoznam môže byť oveľa dlhší. Celkovo ide o to, že použité hnojivá sú bohaté na minerály, pričom hlavnú úlohu vždy zohráva fosfor, kyslík, draslík a dusík.

Listy vám povedia, kedy ste príliš hnojili

ruže hnojiť ruže starostlivosť o ruže nápady

Áno, v skutočnosti môžete ruže omylom prekrmovať!

Stáva sa, že ľudia to s hnojivami preženú. Pri prírodných tkaninách sa to stáva o niečo ťažšie. Ale ani tu neexistuje skutočná záruka. Čo môžete urobiť a čo potrebujete vedieť, aby ste vlastným úsilím neprekročili hranicu? Najprv by ste mali dostať PH vašej pôdy skontrolovať. Existuje ideálna hodnota, o ktorú by ste sa mali snažiť. Je to zhruba medzi 6 a 7. Čím ste bližšie, tým menej hnojiva budete potrebovať. Veľkú pozornosť by ste mali venovať aj listom ruží. Ak začnete žltnúť, je to pravdepodobne kvôli nadmernému množstvu hnojiva. S draslíkom to však môžete všetko nahradiť.

Jednotlivé druhy ruží majú rôzne špecifiká

ruže oplodňujú krásne kvety

Hnojenie a rezanie ruží

Zásadnou chybou by bolo rezať ruže bezprostredne po hnojení. To by ich poškodilo a obmedzilo ich rast. Rezanie ruží je téma sama o sebe. V ideálnom prípade by ste mali skontrolovať, či je to vo vašom prípade vôbec potrebné. Ak je to tak, začnite až na konci jesene. Existuje množstvo ruží, ktoré nemusíte rezať! K hnojeniu tiež nedochádza, ak máte v úmysle tento rok svoje ruže rozmnožiť odrezkami.

„Kráľovná kvetov“ vám ďakuje za vašu snahu!

ruže oplodniť krásne ruže

Ruže môžete prihnojiť iba na konci jesene

ruže hnojiť údržbu záhrady

Ak chcete šíriť ruže odrezkami, mali by ste sa zdržať hnojenia

ruže nápady záhrada oplodniť ruže

Výsledky môžu so správnou starostlivosťou vyzerať tak krásne!

Lúka s ružami oplodňuje ruže