Oplodnite magnóliu: takto bude váš strom magnólie na jar nádherne kvitnúť

Magnólie (Magnolia a Michelia spp.) Sú v nemeckej záhrade veľmi obľúbené, a prečo by nemali? Existuje mnoho rôznych odrôd, od listnatých po vždyzelené, a všetky majú krásne kvety, ktoré sa objavujú na jar a sú sprevádzané trblietavou vôňou. Niektoré odrody sú vhodné do záhrady a iné ako veľké črepníkové rastliny. Magnólii sa teda darí vonku aj vnútri. Musíte však vedieť, ako sa o ne správne starať a hnojiť. Už sme vysvetlili, ako pestovať a starať sa o magnóliu, a dnes diskutujeme na tému „hnojenie magnólie“.

Kedy by ste mali oplodniť stromy a kríky magnólie??

Magnólia hnojí krásne kvety prírodného hnojiva

Kvety magnólie očarujú svojou krásou a vôňou

Magnolia hnojí jarné organické hnojivo

Oplodnite magnóliu

Magnólia je jedným z prvých stromov, ktoré kvitnú na jar. Nesie veľké krásne kvety, ktorých farba sa môže pohybovať od bielej po purpurovú, ružovú, purpurovú a dokonca aj žltú.

Takto na jar kvitne strom magnólie

Magnólia oplodnite záhradu magnólie

Krásne kvety magnólie ako svieža dekorácia vo vašom vlastnom dome

Magnolia oplodnite vázu z kvetov magnólie

Kríky magnólie, či už vždyzelené alebo listnaté, sú prakticky bez škodcov a vyžadujú si minimálnu údržbu. Väčšina magnólií rastie najlepšie v bohatých, dobre priepustných, humóznych pôdach s mierne kyslým až neutrálnym pH. Niektoré druhy však rastú aj v zásaditých pôdach. Magnólie nepotrebujú silné krmivo. Na hnojenie kríka magnólie je najvhodnejšie obdobie, keď je vysadený a na jar.

Magnólia môže kvitnúť veľmi veľkolepo, ak je pravidelne hnojená

Tipy na jar hnojiace magnóliu

Jar je najlepší čas na hnojenie

Magnólia oplodňuje púčiky bielych kvetov

Magnólie pri výsadbe prihnojujte

Keď sadíte svoju magnóliu, je najvhodnejšie ju prihnojiť. Na to je ideálny kompost, kompostované hnojivo a rašeliník zo spaghna.

Magnólii vysadenej na jar prospieva pridanie 100 g až 250 g hnojiva na meter štvorcový. Vyvážené hnojivo s rovnakým podielom dusíka, fosforu a draslíka so stopovými prvkami (železo, síra a horčík) podporuje zdravý rast a tvorbu kvetov.

Najlepšie je použiť organický kompost

Magnólia prihnojuje jarné biele kvety

Magnólia hnojí na jar

Na jar prihnojte kríky magnólie vysadené na jeseň. Hnojivá z ružových kríkov obsahujú rovnováhu živín potrebnú na výživu kríka magnólie. Aplikujte 100 g až 250 g hnojiva na meter štvorcový alebo sa riaďte pokynmi výrobcu, ak sa líšia. Rozložte hnojivo na pôdu v blízkosti kríka. Korene magnólie nemajú radi vyrušovanie. Hnojivo by sa preto nemalo zapracovávať do pôdy. Namiesto toho po prihnojení mierne zalejte. Stromy a kríky magnólie potrebujú dusík najmä na jar, keď sa začnú vyvíjať ich listy.

Jar v parku

Stromy magnólie Park Grühling Magnolia hnojiť

Magnólia hnojí na jeseň

Na jeseň oplodnite svoju magnóliu, aby strom pomohol stvrdnúť a pripraviť sa na pokojnú fázu. Na jeseň prihnojíte vyššou koncentráciou draslíka v porovnaní s dusíkom a fosforom. Prírodnými zdrojmi draslíka sú drevný popol, zelený piesok, kelová múka, murát draselný, síran draselný, sul-po-mag a žulový prach. Pri dopĺňaní hnojenia organickým draslíkom postupujte podľa pokynov výrobcu. Obvykle postačí mierne pridanie vyváženého hnojiva doplneného organickým draslíkom. Na meter štvorcový použite asi 100-150 g hnojiva. Ak sú listy zdravej farby a váš ker magnólie dobre rástol celé leto, môžete jesenné hnojenie vynechať.

Na jeseň prihnojte svoj strom magnólie mulčovaním

Magnólia prihnojujte mulčovaním

Použite mulč

Používanie kompostu, pilín, borovicového ihličia, kôry alebo iných organických látok pomôže udržať burinu na uzde a zároveň zachovať pôdu chladnú a vlhkú. Organický mulč je navyše hnojivo s pomalým uvoľňovaním. Nedegradovaný mulč však zvyšuje potrebu dusíka v rastline, pretože dusík sa používa pri rozklade organických látok. Kompostované hnojivo a listová plesňa síce až tak veľmi nezvyšujú potrebu dusíka, ale ponúkajú aj menšiu ochranu pred napadnutím burinou. Hnojte iba dodatočným dusíkom na jar, aby ste stimulovali rast výhonkov a listov.

Väčšie stromy potrebujú o niečo viac hnojiva

Magnólia oplodnite strom magnólie

Hnojivo Magnolia je dnes na trhu k dispozícii v stovkách značiek. Magnólie sú veľké, prírodné, vždyzelené rastliny a vyžadujú si dodatočný prísun dusíka vo forme hnojiva. Oplodnite svoju magnóliu a vychutnajte si jej nádherné kvety na jar!

Užite si krásu prírody!

Magnólia oplodňuje žlté kvety