Pestujete cibuľky tulipánov? Takto to funguje rýchlo a efektívne!

Každý, kto je oboznámený s témou záhradného dizajnu, by sa mohol opýtať, prečo v tomto čase začleňujeme tému „výsadby žiaroviek tulipánov“. Tieto rastliny sa musia zasadiť do zeme spravidla na jeseň alebo najneskôr krátko pred Vianocami. Potom budú kvitnúť na jar. Čím skôr ho dáte do zeme, tým bude kvet plnší. Jar je však obdobím tulipánov, a preto by sme o nej chceli teraz napísať viac. Nakoniec môžete do kvetináča zasadiť niekoľko cibuliek tulipánov. Mohli by ste tak vyzdobiť svoju terasu alebo interiér včas na jar a naplniť ju sviežou vôňou. Na jeseň by sme ich ešte mohli dať do záhrady. Poďme teda diskutovať o tejto téme podrobne práve teraz!

Nájdite žiarovky tulipánov pre vami preferovanú odrodu!

Starostlivosť o záhradu Výsadba tulipánov

Kúpte žiarovky tulipánu

V internetových obchodoch a na kvetinovom trhu nájdete široký sortiment cibuliek tulipánov. Prvým zásadným krokom pri ich výsadbe by bol správny výber. Existujú dve kritériá, podľa ktorých by ste si ich mali vybrať. Jednak potrebujete farbu a rozmanitosť, ktorá sa vám najviac páči.

Tiež potrebujete veľmi kvalitné žiarovky tulipánov. Odroda je taká veľká, že len týmto kvetinám sú venované špeciálne festivaly. Príkladom je tento v Istanbule, o ktorom sme už informovali na našom webe.

Pokiaľ ide o kvalitu, prvým dôležitým kritériom je veľkosť žiaroviek tulipánov. Je to úmerné veľkosti kvetov, ktoré nakoniec chcete. Samozrejme by ste si mali tiež starostlivo skontrolovať, či sa na cibuľkách tulipánov nevyskytujú nejaké zranenia alebo choroby. Môžu ovplyvniť vývoj rastlín.

Čím väčšie sú cibuľky tulipánov, tým lepší je výsledok

Záhradný dizajn nápady na záhradu výsadba tulipánov

Ťahanie tulipánov do kvetináča

Začnime aktuálnou témou sezóny, konkrétne vysádzaním žiaroviek do kvetináčov. Pretože je už marec a nie je čas ich zasadiť do zeme. V žiadnom prípade by nekvitli včas. Okrem kvetináča v tomto prípade potrebujete aj keramzit, záhradné rúno a potom samozrejme zalievaciu zeminu. Tieto sa vkladajú do kvetináča presne v tomto poradí. Expandovaná hlina a zem by mali byť hlboké asi 10 centimetrov. Mimochodom, mali by ste to presne zmerať! Hĺbka zemskej vrstvy je životne dôležitá! V prvej fáze vývoja cibuliek tulipánov potrebujú vyššiu teplotu. Preto je najlepšie umiestniť ich blízko slnečného okna. Pokiaľ vysadíte cibuľky tulipánov a potom ich necháte blízko slnečného okna, môžu kvitnúť už o niekoľko týždňov. Ďalšou možnosťou by bolo umiestniť žiarovky tulipánov do sklenenej nádoby a na chvíľu rovnako blízko slnečného okna. Hneď ako sa objavia prvé listy, môžete ich zasadiť.

Cibule tulipánov by mali mať dobrú kvalitu

Malé krásne cibule výsadba tulipánov

Vložte žiarovky tulipánu do zeme

Žiarovky môžete prilepiť priamo do zeme, najlepšie by sa to však malo vykonať v októbri alebo novembri. V tomto prípade prvá vec, ktorú potrebujete, je vhodné umiestnenie. Malo by byť slnečné alebo čiastočne zatienené. Hĺbka sa môže pohybovať od 10 do 20 cm. To, ako sa tulipány budú vyvíjať dlhodobo, závisí vo veľkej miere od množstva svetla a tepla.

Na výber je obrovské množstvo tulipánov

Moderné záhradné sadenice tulipánov

Všeobecné rady

Existuje niekoľko všeobecných rád, ktorých by ste sa mali držať, či už chcete pestovať cibuľky v kvetináči alebo v zemi. Niektoré z nich sme už spomenuli: Mali by ste zvoliť čo najväčšie cibuľky tulipánov a rozhodnúť sa pre slnečné miesto. Potrebujete tiež dobre priepustnú pôdu. Ideálne by malo byť trochu piesočnaté. Nakoniec treba cibuľky tulipánov chrániť pred hrabošom a inými škodcami.

To by mohlo urýchliť rast tulipánov

Návrhy záhradnej mestskej záhrady na výsadbu tulipánov

Prajeme vám veľa úspechov pri výsadbe a starostlivosti o vaše tulipány! Mimochodom, ukázali sme tu veľa nápadov na dekoráciu tu na našom webe. Nezabudnite si ich pozrieť!

Prajeme vám kvetinovú a šťastnú jar!

Ďalší nápad na rýchle výsledky – žiarovky tulipánu vo vode!

Výsadba tulipánov v záhrade

To by mala byť zhruba vzdialenosť medzi rôznymi cibuľkami tulipánov!

Zasaďte nápady záhradného dizajnu záhradných tulipánov

Ideálna by bola priepustná piesočnatá pôda

Hrniec na výsadbu tulipánov s cibuľkami

Tulipány dobre rastú na slnečných alebo čiastočne zatienených miestach

Výsadba tulipánov v profesionálnom záhradnom dizajne

Dobrá odmena za námahu, príp?

Zasaďte tulipány krajšie nápady do záhradnej záhrady

Na výsadbu cibuliek tulipánov nepotrebujete toľko času!

Výsadba tulipánov je skvelý nápad do záhrady

Prajeme vám veľa úspechov!

Kúpte si cibuľky tulipánov a poriadne ich vysaďte