Pestujte v záhrade tie najkrajšie modré kvety

najkrajšie modré kvety v záhrade modrá hortenzia

Najkrajšie modré kvety pre vašu záhradu

Modré kvety dodajú vašej krajine nezabudnuteľný chladný vzhľad! Pozrite sa na niektoré z najkrajších modrých kvetov pre vašu záhradu, ktoré vás určite očaria!

Veľký modrý kvet hortenzie je úplne ohromujúci. S nasledujúcimi znalosťami vás tento kvet poteší krásnymi kvetmi v záhrade na dlhú dobu.

Modré hortenzie potrebujú pH 4,0-4,5. Ide o podobné pôdne podmienky ako pre rododendrony. Pri kyslej pôde nie sú potrebné žiadne ďalšie opatrenia, pri zásaditej pôde je najlepšie jamu na výsadbu výdatne vykopať a naplniť ju rododendronovou zeminou. Hliník, ktorý je v konečnom dôsledku zodpovedný za modré sfarbenie, sa na podlahu pridáva kamencom potašovým (kamenec – dostupný v lekárňach) alebo v špecializovaných predajniach Hortenziová modrá priznal. Za týmto účelom posypte 1-2 polievkové lyžice potaše okolo rastliny na jar (hneď ako začne pučanie). Pri použití hortenzie modrej postupujte podľa pokynov na obale. V kyslom prostredí môže rastlina absorbovať hliník a je uložený v farbive kvetov. Aby sa zachovala kyslá pôda, je potrebné dbať na to, aby sa používala iba dažďová alebo veľmi mäkká voda, najmä pri výsadbe v kvetináčoch. Pri tvrdej vode sa hodnota pH opäť zmení na zásaditú, rastlina nemôže absorbovať zlúčeninu hliníka. Ak hortenzia kvitne ružovo, môže trvať aj 2 roky, kým kamenec zmodrie. Tu môže byť potrebná trpezlivosť. Kvetina sa často spočiatku objaví v stredných tónoch, modrasto ružovej alebo purpurovej.

 Vytrvalé muškáty

najkrajšie modré kvety v záhrade trvalka pelargónie

Existuje mnoho odrôd viacročných muškátov, ale „Rozanne“ je jedným z najkrajších. Pestovanie pelargónie je skutočne neporovnateľné. Bohatý tok kvetov poteší v máji až novembri nádhernými modrými kvetmi. Len mráz ukončuje nádheru. Rozanne je rovnako vhodný na záhony a balkóny. Vo svojej kráse je jednoducho senzáciou.

Pri výsadbe vonku môže byť ‘Rozanne’ veľmi energický a môže vytvárať výhonky dlhé až 1,50 m, ktoré môžu vyliezť napríklad na veľké kríky alebo popínavé ruže. V priebehu rokov sa môže vyvinúť mohutný krík, ktorý má tendenciu sa rozpadávať. To sa dá napraviť prerezaním blízko zeme, za čo poďakuje rýchlym novým výhonkom a obnoveným kvitnutím.

V Nemecku sa táto krásna odroda ukázala ako odolná. Vo veľmi drsných oblastiach môžete rastline poskytnúť bezpečnú ochranu pri výsadbe vonku, aby bola v bezpečí. Pri skladovaní v kvetináči na zimu je nevyhnutné chrániť ho pred vysušením.

 Delphinium / Rittersporm

najkrajšie modré kvety v záhrade delfínia

Rittersporm je azda najvernejší modrý kvet v záhrade. V niektorých oblastiach sú tieto rastliny trochu vyberavé – uprednostňujú oblasti s chladným letom. Rastlinám sa páči aj náhly vietor alebo dážď. Pre mnohých záhradkárov to znamená prácu navyše, ale rozhodne to stojí za to. Kvet si vďačí za krásne kvety po celé leto. Jeho farby sa pohybujú v rôznych odtieňoch modrej – od svetlo modrej až po horcovú a indigovo modrú. Niektoré odrody Ritterspormu môžu dosiahnuť výšku 1,80 m, stačí im pôda bohatá na organické látky. Ak teda chcete vo svojej záhrade tieto nádherné modré kvety, musíte pravidelne hnojiť pôdu univerzálnymi hnojivami. Výtrus čínskeho rytiera (Delphinium grandiflorum) dorastá do výšky 60-90 cm, a preto musí byť v strede alebo pred trvalkovým záhonom. Súťaženiu sa páči väčšina ostatných kvetov a krásne kvitne celé leto, ak rastliny pravidelne orezávame.

To je len malá časť modrých krás v našej záhrade. Existuje mnoho ďalších, ktoré sme pre vás zhromaždili v našej galérii obrázkov. Konkurencia je silná, pretože každý nový kvet je ešte príťažlivejší a úchvatnejší ako ten, ktorý bol predtým zobrazený. Užite si modré more kvetov!

aster

najkrajšie modré kvety v záhrade aster

Balónový kvet

najkrajšie modré kvety v kvetine záhradného balóna

Zvonček

najkrajšie modré kvety v záhrade zvončeka

Vrh alpského muža

najkrajšie modré kvety v záhrade bluestar

Nezábudka veľkolistá Kaukaz

najkrajšie modré kvety v záhrade brunnera

Clematis

najkrajšie modré kvety v záhradnom plamienku

Arménsky hroznový hyacint

najkrajšie modré kvety v záhradnom hroznovom hyacinte Olovnatá rastlina

najkrajšie modré kvety v záhrade olovrant

Svlačec

najkrajšie modré kvety v záhradnej rannej sláve šalvia najkrajšie modré kvety v záhrade šalvie

preložila a upravila Sabine