Plážové ležadlo v záhrade – tipy, ktoré vám poskytnú pocit každodennej dovolenky

Plážové stoličky sú rozhodne jedným z najobľúbenejších relaxačných nábytkov v tejto krajine. Ikonické kúsky nie sú len symbolom severného a východného pobrežia Nemecka, ale sú absolútnym symbolom dovolenky a relaxu. Vždy ponúkajú pohodlné útočisko na pláži a chránia nás pred vetrom a búrkami, ako aj pred silnými slnečnými lúčmi. Na jednej strane sa cítite tak bezpečne ako doma a zároveň slobodne a uvoľnene na čerstvom vzduchu. Dobrou správou je, že nemusíte čakať na ďalšiu dovolenku, aby ste sa cítili vo vlastných štyroch stenách. S tou správnou plážovou stoličkou v záhrade sa vám ľahko splní sen o hmatateľnom pocite z dovolenky. Nižšie nájdete najdôležitejšie rady týkajúce sa umiestnenia, starostlivosti a dekorácie plážovej stoličky v súkromných priestoroch. Ktovie, možno si tento legendárny kus nábytku užijete oveľa skôr, než by ste si mysleli.

plážové kreslo pláž

Nájdite optimálne umiestnenie

Je otázkou vkusu, či sa rozhodnete pre rovné Severné more alebo prehnuté plážové kreslo v Baltskom mori. Pretože obaja sú sami o sebe štýlovým pútačom pozornosti pre každú záhradu. Dôležitejšie je poznamenať, kde a ako ste cenný kus nastavili. Plážové ležadlá sú už relatívne ťažké a nedá sa s nimi tak ľahko pohybovať. Sú považované za celkom odolné voči poveternostným vplyvom, a preto si vyrezávajú dobrú postavu kdekoľvek v záhrade – pri rybníku, na terase alebo pod stromom. Najpriaznivejšie sú však tie podložky, ktoré zaisťujú dobrú drenáž alebo vo všeobecnosti nedržia vodu.

Napríklad piesok kvôli tomu nie je taký lacný, aj keď to mnohí preferujú. Materiál uprednostňuje vlhkosť zospodu a môže viesť k predčasnému poškodeniu plážového ležadla. Piesok je navyše veľmi ľahko vetrený vetrom na vankúše a vankúše a musí sa pravidelne utierať. Oveľa viac odporúčané sú podložky ako štrk, kameň alebo drevené dosky. Nie nadarmo si mnoho hrdých majiteľov záhrad dáva plážové ležadlá na terasu v záhrade.

plážové ležadlo v záhradnom dreve

Takto je postarané o dopravu a starostlivosť

Napriek tomu, že hmotnosť plážovej stoličky neumožňuje ľahký pohyb, môžete si pomôcť správnym príslušenstvom. V tomto prípade ide o špeciálne úlohy, ktoré možno nájsť v špecializovaných predajniach. Vďaka tomu je prechod na tvrdé povrchy oveľa jednoduchší. Valce však na piesku a tráve pomáhajú len obmedzene. Pokiaľ ide o správnu starostlivosť, je potrebné mať na pamäti veľa. Plážové ležadlá sú v skutočnosti vyrobené z materiálov odolných voči poveternostným vplyvom, ktoré sú vo väčšine prípadov dosť trvanlivé. Napriek tomu si ho s náležitou starostlivosťou budete užívať dlhšie. Napríklad rámy, bočné panely a čelá z dreva (smrek, borievka, teak, mahagón atď.) By ste mali na jar ošetriť prípravkom na ochranu dreva a každé dva roky ich zaskliť.

Aj cop kapucne potrebuje pravidelné osvieženie. Ak je tento vyrobený z polyratanu, stačí občasné utretie mydlovou vodou a jemnou kefkou. Látky na podušky, poťahy a markízy sú v zásade už odolné voči UV žiareniu a dostatočne impregnované. Ideálne je, ak ich možno odstrániť a umyť aspoň raz za rok. Vysoko kvalitné plážové stoličky, ako je táto Strandkorb-Hanse.de, sú vyrobené z takýchto materiálov, a preto sú extrémne odolné voči poveternostným vplyvom a ľahko sa ošetrujú.

plážové kreslo pruhované na pláži

Atmosférická výzdoba tomu niečo dodáva

Plážové stoličky sú vždy dekoratívne a výrazné. Vaše klasické blokové pruhy alebo obaly v iných živých farbách sú sviežim striekaním farieb v záhrade a dodávajú niečomu istotu. Napriek tomu ich môžete inscenovať ešte efektívnejšie alebo romantickejšie, ak im dodáte vhodnú dekoráciu. V závislosti od záhradnej rukoväte a vášho vlastného vkusu je možných veľa kreatívnych variantov. Napríklad rozprávkové svetlá a lampáše dodávajú za miernych večerov obzvlášť zmyselný nádych. Rybárske siete, mušle a hviezdice na druhej strane vytvárajú nezameniteľný morský nádych.

ležadlá pláž

Hibernujte plážové kreslo bezpečne

Vaša plážová stolička optimálne zimuje v suteréne alebo v záhradnej chatke. Ak však nemáte k dispozícii žiadne voľné miesto, veľmi vhodné je aj chránené miesto v záhrade. Rozhodne by ste však mali použiť vysokokvalitný ochranný kryt. Takéto poťahy sú priedušné a ochránia vašu plážovú stoličku pred plesňami a hubami. Navyše, krásny kus nábytku môžete samozrejme čas od času prevetrať aj v sychravom počasí, aby zostal ešte sviežejší počas ďalšej záhradníckej sezóny. Ak vaše plážové kreslo prezimuje v záhrade, mali by ste ho chrániť predovšetkým pred vlhkosťou zospodu. A práve tu pomáhajú drevené dosky, kamene alebo iné podpery, na ktoré plážové kreslo postavíte. To znamená, že nemá priamy kontakt so Zemou a súčasne je zaistená dobrá cirkulácia vzduchu.

O svoje plážové kreslo sa vždy starajte s láskou a starostlivosťou a poďakuje vám za nespočetné hodiny oddychu, bezpečia a romantiky.

plážové ležadlo v záhrade