Postavte si pec na pizzu sami: musíte s tým počítať!

Postaviť si pec na pizzu svojpomocne sa oplatí z mnohých dôvodov. Zaistíte si celoročný kulinársky pôžitok, ušetríte veľa peňazí a kvalitu stavby si dokážete zaručiť sami. Na internete je k tejto téme množstvo rôznych návodov. Jasne ukazujú, ako si krok za krokom môžete postaviť vlastnú pec na pizzu. Takéto video sme pridali na konci tohto článku. Odporúčame vám však hľadať aj ďalšie podobné tipy a nápady. Ale pri každom projekte je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Na tieto prvky by sme teraz chceli upriamiť vašu pozornosť v procese stavby pizzovej pece.

Tehla by bola jedným z možných materiálov, ktoré môžete použiť na pec na pizzu

pec na pizzu dvojpodlažná

Aký materiál by ste chceli použiť na stavbu vlastnej pece na pizzu??

V závislosti od pokynov môžete na pec na pizzu použiť rôzne stavebné materiály. Najčastejšie sa používa betón a prírodný kameň. Môžete ich použiť ako na základ, tak aj na pracovnú dosku. Oba materiály je možné aj kombinovať. V závislosti od projektu však existujú určité zvláštnosti.

Ak používate napríklad betón, mali by ste do týchto kovových tyčí primiešať. Kombinácia oboch materiálov má ďalšie špeciálne vlastnosti. Napríklad, ak chcete použiť kamene na betónový základ, potom musí najskôr veľmi dobre vyschnúť. V tomto prípade by ste teda mali pracovať pomaly a veľmi opatrne.

Do pece na pizzu nemusíte vždy kupovať nové materiály. Často môžete použiť zvyšky z iných stavebných projektov.

Na to sa používa prírodný, tehlový a betónový

pec na pizzu dve úrovne

Ďalšími materiálmi, ktoré by bolo možné použiť, sú piesok, štrk, slama, prúdová sieť a hlina.

Ak má byť pec na pizzu aj zakrivená, budete potrebovať vhodné materiály, napríklad sololit. Návod na takúto pec na pizzu nájdete tu.  Tehly sa používajú aj v zmysle tradičného vzhľadu. Tieto sa používajú na pokrytie zakriveného povrchu. Pokiaľ ide o materiály, existuje množstvo ďalších alternatív. Z nasledujúceho článku sa naučte, ako si môžete cvičnou loptou postaviť pec na pizzu sami.

Namiesto stavby pizzovej pece môžete nájsť modernú alternatívu

čierna kovová pec na pizzu

Tvar a veľkosť vašej pece na pizzu

Pokiaľ ide o tvar a veľkosť vašej pizzovej pece, máte samozrejme tiež veľa rôznych variantov. Prispôsobte ich svojim vlastným potrebám, ako aj návrhu záhrady a domu. Rovnako ako vo všetkých oblastiach dizajnu je tvar L v posledných rokoch obzvlášť obľúbený u pizzových rúr. Vyzerá to veľmi nápadne a zároveň ušetríte veľa miesta.

Pec na pizzu môžete tiež zamurovať do steny

postavte si vstavanú pec na pizzu sami

Prispôsobte pec na pizzu svojmu každodennému životu!

Vytvorte si zoznam odrážok s vlastnými kritériami pre pec na pizzu. Aký veľký by mal byť? Aký tvar by bol ideálny pre váš domov a záhradu? Ako chladno, vlhko a veterno je v zime? Ako musíte svoju pec na pizzu umiestniť a nastaviť tak, aby bola zaistená proti týmto vonkajším podmienkam? Odpovedzte si na všetky tieto otázky sami a zhodnoťte všetky možnosti. Prajeme vám veľa úspechov a skutočne veľké kulinárske potešenie.

automatický gril

postavte si tradičnú pec na pizzu sami

malá pec na pizzu vonku

kovová pec na pizzu

pec na pizzu mimo známeho dreva

tehlová farba na pec na pizzu

postavte si vlastný príklad pece na pizzu

pec na pizzu postavte si bielu stenu

domáca pec na pizzu biela

postavte si čiernu pec na pizzu sami

domáca pec na pizzu tehlová farba

domáca pec na pizzu biela

skvelá pec na pizzu, ktorá sa dá postaviť z tehál

postavte si tradičnú pec na pizzu sami

biela pec na pizzu v záhrade