Prepracovať predný dvor

 prerobiť pred domom jednoduchú verandu so stromom

Prestavba predzáhradky – 8 rád, ako premeniť vašu predzáhradku na sociálny priestor

Mnoho ľudí organizuje rôzne večere a posedenia s priateľmi a rodinou v záhrade. Malé akcie sa zvyčajne konajú na dvoroch a podľa mňa to nie je ani zďaleka nevyhnutné.

Výhody? Predné nádvoria poskytujú viac zábavy a sú spoločenskejšie. Cítite sa tam vo väčšine prípadov pohodlnejšie a útulnejšie. V dnešnom článku pre vás máme 8 ľahko implementovateľných tipov, ktoré sa dajú ľahko dodržať.

Vybudujte si ďalšiu slnečnú terasu

Ak tento prvok funguje na dvore, čo hovorí proti jeho použitiu v prednej časti? Nezabudnite sa vopred informovať o predpisoch a potrebných stavebných povoleniach.

Najlepšie je vybrať si drevo alebo recyklované materiály a vytvoríte efektívne a ľahko udržiavateľné riešenie. Kompostové slnečné terasy pôsobia organicky a vy rýchlo zahrejete atmosféru na nádvorí a počas každej párty.

Ohradiť dvor

Dvor hrá veľmi dôležitú úlohu vo väčších aj menších domácnostiach. V menej rozsiahlych oblastiach sú ústredným bodom a v širších oblastiach tajomným miestom.

Útulný a odľahlý s romantickým nádychom

Prepracujte predný dvor z tepaných železných stoličiek a okrúhleho stola

Koncept nádvoria zahŕňa aj steny a tieto sa môžu zase veľmi líšiť. Poskytujú viac súkromia a odlúčenia. Máte veľký výber rôznych materiálov – štuk, tehla, drevo. Rozhodne by ste ale mali v prednej časti zvoliť niečo, čo sa hodí k fasáde vášho domu.

Vytvorte nové oblasti pre schôdze

Máte už verandu, terasu alebo kryté nádvorie? Pri budovaní takejto oblasti sa nemusíte cítiť obmedzovaní. To môže mať sekundárny účinok z hľadiska veľkosti a reprezentatívnej funkcie.

Použitím materiálov, ktoré navzájom harmonizujú, dosiahnete jednotný efekt

prerobiť predné dvorkové teakové stoličky z prírodného kameňa

Využite naplno svoje verandy

Ste jedným z tých šťastných ľudí, ktorých dom má verandu? Potom by ste to mali podľa mňa využiť naplno, pretože je to luxus, ktorý si nemôže dovoliť každý.

Na nasledujúcom obrázku je táto izba navrhnutá v súlade s vonkajšou architektúrou

prerobte na dvore robustné stoličky zo svetlého dreva

Uzavrite verandu

Máte verandu, ale vyhýbate sa jej aktívnemu používaniu kvôli komplikovaným poveternostným podmienkam a iným zlým okolnostiam alebo chybám? Možno žijete v lete vo veľmi veternom regióne s množstvom hmyzu? Túto verandu môžete zavrieť alebo chrániť iným spôsobom. Čo hovoríte na ventilátor pripevnený k stropu?

Tradičné a dôstojné

Prepracujte závesné sedadlo a kované stoličky na dvore

Akýsi pavilón pri vchode navrhol Architekti CRISP

Redizajnujte atmosféru pavilónu pred domom

Zvážte návrh niektorých kamienkových oblastí

Francúzi a Taliani často používajú kamienky a veľa sa k tomu dá povedať. Je to organický, ekologický a veľmi krásny materiál. Môžete ho použiť na zvýraznenie určitej oblasti, štruktúrovanie celého vzhľadu verandy a zaistenie stabilnej základne pre záhradný nábytok.

Okrúhla vonkajšia terasa z kamienkov – veľmi praktická a štýlová

Prepracovajte prednú dvorovú okrúhlu terasu s tyrkysovými stoličkami

Zvážte pridanie oddielu

Vytvorenie priateľského a otvoreného priestoru na prednom nádvorí rozhodne nevylučuje zachovanie súkromia. Nemusíte sa cítiť ako vo vitríne.

Tu môže pomôcť niekoľko rastlín, ktoré sa dajú ľahko starať o záhradu alebo na chodník

prepracovať bujnú vegetáciu predného dvora ako obrazovku súkromia

Nízke mreže sú ďalším spôsobom, ako dosiahnuť rovnaký účinok.

Vinič dodá jemnosť a farbu

Redizajnujte predný dvor pohodlne s viničom

Na poslednom obrázku nášho článku môžete vidieť steny z dierovaných panelov. Takto vytvoríte polootvorenú plochu. To je presne bod predného nádvoria – môžete si vychutnať atmosféru pred domom, ktorá je zvyčajne spoločenskejšia ako pohľad zo zadného nádvoria, a zároveň zaisťuje dostatok súkromia.

Prepracujte predné drevené vankúše so vzorom obrazovky na ochranu súkromia