Prírodné obrazovky na ochranu súkromia prinesú do záhrady svieži nádych

Ochrana záhrady pred zvedavými pohľadmi je jednou z hlavných úloh každého majiteľa záhrady. Mnoho ľudí si v snahe zaistiť súkromie vyberá moderné a funkčné obrazovky a ploty na ochranu osobných údajov. Tieto však často pôsobia trochu neosobne. Ak teda chcete dať svojmu vonkajšiemu priestoru väčší charakter, mohli by ste kvôli ochrane súkromia zvážiť kríky a drevo. Jednoducho vyberte tie správne rastliny, ktoré sú ideálne ako sieťky na ochranu súkromia vo vašej záhrade. Pretože prirodzená obrazovka ochrany osobných údajov stojí za to z niekoľkých dôvodov.

Prirodzená obrazovka na ochranu súkromia približuje záhradu k prírode

Prírodná ochrana súkromia vždyzelený záhradný živý plot

Starostlivo zvážte obrazovky ochrany osobných údajov

Pokiaľ ide o ochranu súkromia v záhrade, žiadny iný dizajnový prvok neponúka taký pocit bezpečia ako stena. Môže byť trvanlivý a nepriehľadný, ale niekedy môžu byť steny trochu utláčajúce. Navyše nijako nevytvárajú prirodzenú atmosféru vo vašej vlastnej záhrade.

Živý plot na ochranu súkromia je na druhej strane oveľa príjemnejší a dekoratívnejší. Je o niečo priepustnejší a ponúka výhľad na nehnuteľnosť. Záhradný živý plot prepúšťa aj svetlo a vzduch, takže pobyt vo vlastnom vonkajšom areáli je oveľa príjemnejší.

Pri navrhovaní prirodzenej obrazovky na ochranu súkromia by ste mali starostlivo vybrať správnu výsadbu. Či už zelené, odolné živé ploty alebo nádherne kvitnúce obrazovky na ochranu súkromia lepšie zapadnú do vašej vonkajšej oblasti, musíte sa sami rozhodnúť v závislosti od záhradnej oblasti a požadovanej údržby..

Kombináciou kríkov a stromov môžete vytvoriť individuálnu obrazovku ochrany osobných údajov

prírodná obrazovka súkromia predná záhrada nápady kríky stromy

Vždyzelená obrazovka na ochranu osobných údajov je oveľa prospešnejšia ako sezónne záhradné kvety. V prvom rade nemusíte zbierať listy každú jeseň a za druhé, záhrada je chránená pred zvedavými pohľadmi aj v zime. Bambus a cyprus sú veľmi časté ako stále zelené obrazovky na ochranu osobných údajov.

Ale tí, ktorí sa spoliehajú na svieže farby v záhrade, radšej použijú živé ploty, ktoré krásne kvitnú. Hibiscus, hortenzie, rododendron a orgován sú toho dobrým príkladom. Na to musíte poskytnúť dostatok priestoru, pretože tieto záhradné rastliny rýchlo rastú do šírky.

Obľúbené sú najmä hľadiská z buka, tuje, čerešňového vavrínu, jazmínu, knotweedu, tisu, slonej trávy, dáždnikového bambusu a divokého vína. Ale vedomé používanie trvaliek alebo vyvýšených záhonov ako obrazoviek ochrany osobných údajov je tiež skvelou alternatívou. A ak chcete ozdobiť existujúce obrazovky a ploty na ochranu osobných údajov, potom sú popínavé rastliny skvelou voľbou. Zvonček a rôzne hybridy plamienku sú v tomto prípade dobrou voľbou.

Kvitnúce kríky ako obrazovky súkromia sú potešením pre oko

prírodná záhrada na ochranu súkromia vyhýbajte sa zvedavým očiam

Ale pri výbere vhodných rastlín by ste sa mali uistiť, že nebudú zasahovať do celkového vzhľadu obytnej zóny. Tiež sa ustanovuje, že živý plot nie je vyšší ako 1,80 m. Okrem toho treba záhradný živý plot pravidelne kosiť aj na susedovej strane.

Ochráňte svoje súkromie krásnymi rastlinami

Prírodné obrazovky na ochranu osobných údajov hortenzie dekoratívne nápady na ochranu osobných údajov

Prirodzená ochrana súkromia – výhody a nevýhody

Prirodzená obrazovka na ochranu osobných údajov nie je len hranicou vlastníctva, ale je tiež neobvyklým dekoratívnym prvkom vo vašej vlastnej záhrade. To môže byť navrhnuté ako zelená mreža vyrobená z popínavých rastlín alebo ako krásna kvitnúca stena kríkov. V každom prípade je to skvelý optický pútač očí!

Prírodné vyhliadky navyše ponúkajú prostredie pre niektoré vtáky a hmyz. Navyše ich možno označiť za ekologické.

Prirodzená obrazovka ochrany osobných údajov ponúka tiež široké spektrum možností dizajnu. Skúsený záhradník by napríklad mohol lepšie zaistiť vysoký živý plot s nízkymi trvalkami v sviežich farbách.

Údržba živého plotu je samozrejme oveľa väčšia. Predovšetkým to závisí od dĺžky, výšky a šírky vybraných stromov a kríkov. Niektoré majú veľkú vitalitu, ktorá si vyžaduje časté prerezávanie a pravidelné hnojenie. Tieto stromy, ktoré rastú pomerne rýchlo, by mali byť rezané najmenej dvakrát ročne. Brečtan, na druhej strane, je príkladom ľahko udržiavateľného živého plota, zatiaľ čo buk a weigela vyžadujú väčšiu starostlivosť.

Niektoré rastliny sú spoľahlivou zástenou pred zvedavými pohľadmi susedov a okoloidúcich

prírodná ochrana súkromia bambus prirodzene čerstvý blízko prírode

Záver: Prirodzená ochrana osobných údajov je perfektnou alternatívou k záhradnej stene. Pracovné zaťaženie je vyššie, ale vizuálny efekt je veľký a úsilie stojí za to. Či už si vyberiete klasiku, ako je zob a brečtan, alebo kríky s nápadnými kvetmi, je to úplne na vás. Pomocou vhodných záhradných rastlín a stromov vytvorte spoľahlivú a atraktívnu obrazovku ochrany osobných údajov a nechajte svoju myseľ blúdiť!

Obrazovka ochrany osobných údajov vyrobená z kvetov? prečo nie?

prírodná ochrana súkromia kvitnúce živé ploty svieže farby

Jazmín je obzvlášť vhodný ako zástena na ochranu súkromia v záhrade

prírodná ochrana súkromia kvitnúci živý plot jazmín

Veľa výsadby je na dennom poriadku pre svieži dizajn záhrady

prírodná obrazovka na ochranu súkromia nápady čerstvej záhrady veľa zelene

Prirodzená obrazovka ochrany osobných údajov často ponúka v každom ročnom období inú optiku

prirodzený dizajn obrazovky na ochranu osobných údajov čerstvé nápady v záhrade

prirodzená ochrana obrazovky záhradný zimostráz vždyzelené rastliny

Prírodná ochrana súkromia nápady na záhradné dekorácie záhradné rastliny

prírodná ochrana súkromia záhradný živý plot pravidelne udržiavajte tipy

záhradný živý plot na ochranu osobných údajov rôznych farieb rastlín

prírodná ochrana súkromia kvitnúce záhradné živé ploty hortenzie

prirodzená obrazovka ochrany vždyzelených rastlín chráni súkromie

prírodné nápady na ochranu súkromia záhradné rastliny