S týmito skvelými tipmi a nápadmi na záhradné doplnky si môžete vytvoriť záhradný raj na leto

Našťastie je leto opäť nápadne blízko. Trávite stále viac času vonku na čerstvom vzduchu a užívate si ľahkosť a vyrovnanosť najteplejšieho obdobia. Vaša vlastná záhrada sa stane opäť stredobodom pozornosti a jedným z vašich obľúbených miest, a to cez víkendy, počas miernych večerov a v inšpirujúcich ranných hodinách. Dnes vám preto radi dáme niekoľko dôležitých tipov a nápadov na záhradné doplnky, aby ste mohli svoju záhradu urobiť ešte pohodlnejšou a udržiavanejšou..

Udržujte letné záhrady so správnym záhradným príslušenstvom

Udržujte svoj trávnik vždy v perfektnom stave

Vhodná starostlivosť o trávnik začína už na jar. Počiatočné hnojenie a vertikutácia pripraví trávnik na nadchádzajúce leto tým, že tráve poskytne dostatok živín a voľný vzduch. Váš trávnik potrebuje v letných mesiacoch osobitnú pozornosť, najmä pri vyšších teplotách. Mali by ste teda z. B. buďte opatrní pri hnojení a v zamračených dňoch to robte len zriedka. V opačnom prípade by sa mohli vytvoriť nevzhľadné, tmavé oblasti, pretože oplodnená tráva môže na slnku rýchlo spáliť. Na hnojenie trávnikov sa v zásade najlepšie hodia špeciálne dlhodobé hnojivá.

praktické záhradné doplnky záhradný dizajn leto

Správna zálievka je tiež veľmi dôležitá. Trávnik by ste mali zalievať asi 2-3 krát týždenne, iba ráno alebo večer. Ak sa v lete chystáte na dovolenku na viac ako dva týždne, malo by zmysel zorganizovať si prázdninový kryt alebo nainštalovať automatický zavlažovací systém.

trávnatá hriva letné záhradné doplnky

Tiež by ste mali byť opatrní pri kosení v lete a udržiavať trávnik nie kratší ako 4 cm. Nesekajte príliš často a dbajte na to, aby bol nôž kosačky pravidelne pravidelne nabrúsený. Veľmi dôležitú úlohu zohráva prirodzene aj kvalita zariadenia. Čo napríklad z kvalitnej benzínovej kosačky na trávu, ktorú kúpite za veľmi výhodnú cenu Norma môže nájsť? Môžete tam samozrejme nakupovať aj online. A vďaka skvelej aplikácii Norma ste vždy dobre informovaní o najnovších ponukách a článkoch z obľúbenej zľavy priamo vo svojom mobilnom telefóne.

Správne príslušenstvo pre vaše záhradné jazierko

Bez ohľadu na to, či je veľký alebo malý, záhradné jazierko je skutočnou ozdobou každej záhrady. Plávať v ňom môžu aj ryby a vznášajú sa nad ním vodné ruže. Proste nádhera! Rovnako ako pri trávnikoch, aj tu by ste mali venovať náležitú starostlivosť. Napríklad s dobrou kompletnou sadou tlakových filtrov do rybníka budete udržiavať vodu v jazierku vždy dokonale čistú, bez nečistôt, škodlivých baktérií a zelených rias. A to všetko bez chemikálií, v záujme vášho zdravia a prírody. Môžete si tiež zaobstarať solárne čerpadlo a použiť ho tak, aby bolo vaše jazierko trochu hravejšie. U niektorých modelov je možné dokonca dodaciu výšku a silu čerpadla regulovať diaľkovým ovládaním. Voda v rybníku je navyše pravidelne obohatená o kyslík a s takýmto čerpadlom je čerstvá.

solárne vodné čerpadlo záhradné jazierko letné záhradné príslušenstvo

Vytvorte si príjemný kútik

V závislosti od štýlu záhrady a osobných preferencií môžete nájsť správne záhradné doplnky a pohodlný záhradný nábytok a použiť ich na vytvorenie skvelých kútikov na čítanie alebo relaxáciu. Tu môže veľmi pomôcť hliníkový konzolový dáždnik s kľukovým mechanizmom na otváranie a zatváranie. Môžete si ho vybrať v akejkoľvek farbe a pridať ho do svojho záhradného dizajnu ako svieži prízvuk. Hojdacie ležadlo alebo ergonomické záhradné kreslo je veľmi pohodlné na čítanie aj na podriemkanie. Nemýlila by sa ani hojdacia sieť z ľanu alebo bavlny. Solárnu sprchu môžete tiež umiestniť na slnečné miesto v blízkosti. Vyberte si takú, ktorá má dažďovú sprchu a veľkú nádrž na vodu. V záhrade sa tak môžete pohodlne a uvoľnene sprchovať bez elektriny.

wellness záhradné doplnky letnej záhrady

Zasaďte trvalky a kvety vhodné pre včely

Krásne kvitnúce a nádherne voňavé rastliny hladia zmysly a nie sú dobré len pre vás, ale aj pre zaneprázdnené včely. Priťahujú vás to a vo svojej záhrade nájdete dostatok jedla. Prichádza samozrejme aj ďalší opeľujúci hmyz, ako motýle a čmeliaky, a všetko prehrabáva, aby našiel výživný kvetinový nektár. Skvelé na tom je: je to rozhodne výhodná situácia. Pretože sa v konečnom dôsledku môžete tešiť na ďalší život a predovšetkým na oveľa bohatšiu úrodu v lete a na jeseň.

Vysaďte do záhrady rastliny vhodné pre včely

Zodpovedajúca záhradná dekorácia to celé dotvára

Zvonkohry a rozmetače, štýlové kvetináče a kvetináče, ako aj atmosférické svetlá a rozprávkové svetlá dodajú vašej záhradnej oáze konečnú úpravu. Záhrada nielenže vyzerá oveľa útulnejšie, ale podľa toho, čo sa požaduje, vytvára aj veselú alebo romantickú atmosféru. Pri výbere záhradnej dekorácie dbajte na materiály odolné voči poveternostným vplyvom a primeranú certifikáciu, najmä na vonkajšie osvetlenie. Visiace prvky, ako napríklad zvonkohra alebo lampáše, by mali byť zavesené na miestach chránených pred vetrom a dočasne odstránené kvôli bezpečnosti pri silnom vetre.

krásna záhradná dekorácia teplovzdušné balóny

Navrhujte a udržiavajte svoju záhradu s veľkou dávkou trpezlivosti a lásky a poďakuje sa vám za množstvo uvoľnených chvíľ plných radosti, slnka a čerstvého vzduchu! Vykonajte malý prieskum ďalších praktických rád a získajte potrebné záhradné príslušenstvo. Zabavte sa v záhrade a užite si pekné leto!

letná záhrada perfektné záhradné doplnky