Skvelé nápady na pohodu na terase pre vás

Terasy útulnosť nápadyterasa-balkón-bazén-oáza

Tu nájdete zaujímavé rady, ako zo svojej terasy urobiť pohodlnú tichú vonkajšiu obývačku.

Vytvorte si oázu bazéna s roštom

Terasa pri bazéne bude tichou vonkajšou miestnosťou, ak jej časť ohraničíte mrežovými stenami.

Panely mriežky chránia boky a umožňujú prievan. Živé ploty a ďalšie okolité stromy rozširujú vonkajšie steny a zvyšujú váš pocit pohodlia na terase.

 

Uistite sa, že vám bude plot príjemný.

nápad na balkónový plot na terase

Plot je najľahší spôsob, ako zaistiť súkromie na terase. Ak plot odráža architektúru domu, vonkajší priestor bude doslova rozšírením vášho domova. Tento svojpomocne vyrobený plot tu pokrýva malú záhradnú terasu a vytvára teplé pozadie pre vonkajšie bývanie.

 

priehľadná uzda

terasa-balkón-priehľadné steny

Pridaním blokových stien a blokovej strechy sa tehlová terasa vedľa tehlovej prístavby zmení na vidiecku vonkajšiu miestnosť. Z čisto technického hľadiska arkáda tejto budovy pripomína kostru klotzovského domu a dáva nám pocit samoty bez vánku či výhľadov..

 Chráňte vnútorné nádvorie arkádou

Tu je pripevnený 5-metrový kamenný múr, tento vysoký drevený altánok pokrýva časť kamenného dláždeného dvora a oddeľuje ho od susedných budov. Dizajn štruktúry vyjadruje útulnosť, ale vyhýba sa uzavretému vzhľadu alebo utláčajúcemu pocitu.

Útulnosť s polovičnými stenami – ďalší nápad pre vaše vnútorné nádvorie

Terasa útulnosť nápady polovičná stena

Vnútorné nádvorie nepotrebuje vysoké steny, nie ako dom, v ktorom sa chcete skutočne cítiť súkromne. Stena vysoká asi 5 stôp chráni jedálenský kút pred zvedavými pohľadmi susedov, keď sedí rodina a hostia. Spolu s dreveným plotom a cédrovou arkádou stena poskytuje útulnosť terase dýhy s dlažbou tým, že zachováva pocit otvorenosti. Zrelé stromy pozdĺž línie plotu tiež vytvárajú útulnú atmosféru a vytvárajú pocit bezpečia.

 Spojte svoje rastliny s mrežou.

Terasa útulnosť nápad plot

Táto krytá terasa ležiaca na bridlici má luxusný pocit odlúčenosti vďaka úrodným viničom a kvetom, ktoré lezú po jej mrežových stenách. Pretože tento vonkajší priestor neobsahuje hornú stavbu, je otvorený a vzdušný.

Vytvorte útulnosť

Útulné nápady na terasu - krajina

Stará červená paluba Westeder a sivé pieskovcové nádvorie za domom pociťujú útulnosť, obklopené zelenými rastlinami a ďaleko od zvedavosti susedov. Dodatočná výsadba listnatých stromov dodáva tieňu a farbe, ako sezóna postupuje. Mreža veľkej mriežky definuje hranice vonkajších miestností a umožňuje vnikanie vetra a svetla do miestností. Ak chcete viac pohodlia a tieňa, zvoľte mriežku s menším vzorom, ako je tento.

Nápady na útulnosť terasy – prepojte terasu s domom

terasa-balkón-dom-patio

Táto malá terasa, ukrytá v rohu medzi zadným vchodom a zadnou stenou domu, ponúka pocit chránenej útulnosti. Steny pokryté brečtanom dodávajú útulný priestor a dekoratívny kovaný plot oddeľuje terasu od nádvoria, aby ešte viac definoval vonkajší obytný priestor..

Vytvorte si únikovú terasu Terasa útulnosti nápady terasa skrytá

Úniková terasa, ktorá je oddelená od domu, ponúka pokoj a pohodu vo sviežom kúte záhrady. Plot ich chráni a chráni pred zrakmi okoloidúcich bez toho, aby blokoval prúd vzduchu. Tento typ terasy je zvyčajne malý a známy (podlaha je tehlová).

Prispôsobte terasu architektúre

Terasa útulnosť nápady architektúra - terasa

Tento vidiecky dom, postavený v roku 1918, stojí pri pohľade zo všetkých 3 strán v tvare písmena U, ale jeho terasa pokrytá machom funguje ako vonkajšia jedáleň. Bujná výsadba na štvrtej strane je synonymom dokonalej útulnosti. Premena terasy na izbu prakticky znamená väčšiu útulnosť, ale znamená to aj vytvorenie skutočne pohodlného vonkajšieho priestoru a zjemnenie stien viničom a nástrojmi. Na ochranu vonkajších stien rastie brečtan na mriežke asi o stopu vyššie od základu.

Chráňte terasu závesmi

terasa-balkón-závesy-patio

Terasa so stĺpmi nesúcimi strechu z drevenej mriežky sa nazýva lodžia. Medzi stĺpmi a preliezanými stĺpmi visia závesy zo silnej látky, ktoré chránia terasu pred živlami. V skutočnosti to závisí od klímy, ale na mnohých miestach je nainštalované aj horné vykurovanie, aké sa používa v reštauráciách, aby sa zaistilo, že lodžiu je možné používať celoročne..

Zobrazenie obrazovky s mriežkou.

terasa-balkón-mreža-patio

K domu nie je potrebné pridávať terasy. Stromy a kríky obklopujú túto malú súkromnú terasu vzdialenú od hlavného domu, na ktorú sa dostanete po dlažbe. Mrežový plot chráni pred susednými susedmi.

Vezmite do úvahy slnko a tieň

terasa-balkón-slnečník

Arkáda obkolesená vistáriou netieni len terasu, ale aj priestor mimo tohto letohrádku, ale väčšinu tehlového spevneného povrchu osvetľuje slnko. Ak vezmeme do úvahy tieň a slnko, rozšíri to užitočnosť terasy. Od chladného začiatku jari do posledných jesenných dní tehly absorbujú teplo a umožňujú vám vychutnať si izbu napriek rôznym teplotám. V horúcich letných dňoch ponúka tienistá arkáda pokrytá viničom vítanú sviežosť. Mriežková clona za posedením komunikuje so záhradnou chatkou cez stĺpy a vytvára pocit uzavretosti a dokonalosti.

Útulnosť pre terasu vo vnútornom dvore.

terasa-balkón-predný dom-patio

Táto pennsylvánska zelená vitriolová terasa sa nachádza na prednom nádvorí, ale vďaka bujným rastlinám a špeciálne navrhnutému útulnému dáždniku sa tu cítite úplne súkromne a osamelo. Tienený zváraný kábel je zošitý na rám v cédrovom strome a splýva s krajinou.

Pridajte k terase pohodlný dáždnik.

terasa-balkón-súkromná obrazovka

Altánok prepletený trúbkovým viničom slúži ako brána do tejto malej skrytej terasy ukrytej v žltozelenom raji. Dielo aj nábytok nesú tento žiarivý farebný tón a prinášajú do malej miestnosti veľa intenzívnej energie. Takáto terasa môže byť v takmer každom rohu záhrady, kľúčom k útulnosti je v skutočnosti paleta rastlín.