Stálezelené živé ploty – prirodzená clona súkromia pre vašu záhradu aj v zime

Stálezelené živé ploty sú obľúbenou voľbou do záhrady alebo ako súčasť vášho vonkajšieho priestoru. Stále zelené živé ploty sú po celý rok pokryté lístím a ponúkajú svieži, plný vzhľad, ktorý vytvára prirodzenú ochranu súkromia vašej záhrady. Niektoré typy vždyzelených živých plotov majú silné schopnosti absorbovať zvuk, čo ich robí ideálnymi pre tých, ktorí žijú v mestských oblastiach. Z týchto a ďalších dôvodov vzbudzuje rastlinu vždyzelený živý plot. Stačí prejsť nadol a zistiť o tom viac …

Stálezelené živé ploty dodajú vašej záhrade svieži vzhľad aj v zime

Stálezelené živé ploty prospievajú myšlienkam plotu na ochranu súkromia

Aké sú výhody vždyzelených živých plotov?

Stále zelené kríky nielenže vyzerajú úchvatne, ale tiež absorbujú znečisťujúce látky a pomáhajú filtrovať toxické častice zo vzduchu, čím je vzduch čistejší. Záhradníci ohľaduplní k životnému prostrediu oceňujú vždyzelené rastliny aj pre ich schopnosť stabilizovať pôdu a zabrániť tak erózii pôdy.

Tiež nasávajú prebytočnú podzemnú vodu predtým, ako sa dostane na tvrdý povrch alebo do domácností, takže vždyzelené živé ploty sú vynikajúcim preventívnym opatrením.

Kreatívne nápady na záhradu s živými plotmi

Stálezelený plot živých plotov vyrobený z umeleckých diel z živých plotov

Celoročné zelené a farebné listy vždyzelených stromov a kríkov ich robia obzvlášť obľúbenými, a preto zdobia mnohé záhrady v Nemecku a na celom svete. Výhody vždyzelených živých plotov sú mnohé a najdôležitejšie z nich sú uvedené nižšie:

  • Husté, vždy prítomné lístie;
  • Atraktívny vzhľad po celý rok vrátane zimnej ochrany;
  • Husté lístie poskytuje efektívnu obrazovku ochrany osobných údajov;
  • Lístie filtruje a znižuje účinky vetra a hluku vo vašej záhrade;
  • Rôznorodé vlastnosti, ako napríklad dodatočná farba z kvitnúcich odrôd;
  • Triedy odolné voči vlámaniu ponúkajú vynikajúce zabezpečenie;
  • Pomáha nasávať vodu v oblastiach so zlým odtokom;
  • pôsobia ako pohlcovače znečisťujúcich látok a čističe vzduchu, obzvlášť účinné v mestských a prímestských oblastiach, kde sú emisie z dopravy najvyššie.

Využite výhody vždyzelených živých plotov

Nápady na ochranu osobných údajov pre stálezelené živé ploty

Dôležitosť vždyzelených živých plotov tým nekončí. Povaha týchto rastlín vytvára bezpečný a chránený biotop pre faunu v záhrade pre mnohé druhy. Ak sa rozhodnete pre stále zelené rastliny živých plotov, umožní vám to vidieť množstvo zvierat navštevujúcich vašu záhradu. Záujem o divú zver pokračuje, keď sa vtáky zhromažďujú a tešia sa z farebných, chutných bobúľ, ktoré produkuje množstvo vždyzelených rastlín živého plotu.

nechajte sa inšpirovať!

Stálezelené živé ploty poskytujú kreatívnu ochranu súkromia

O aké druhy vždyzelených živých plotov je najväčší záujem?

Rýchlo rastúce vždyzelené živé ploty

Rýchlo rastúce, vždyzelené živé ploty sú veľmi žiadané a patria k najpredávanejším druhom živých plotov. Pamätajte však, že druhy, ktoré majú potenciál siahnuť po hviezdach, vyžadujú starostlivé zváženie. Ak sa však o nich budete náležite starať a starať sa o ne, môžu sa vám za chvíľu odmeniť atraktívnym a pôsobivým živým plotom!

Rýchlo rastúce druhy živých plotov vyžadujú pravidelné strihanie

Udržujte vždyzelené živé ploty

Farebné vždyzelené živé ploty

Nenechajte sa zmiasť výrazom „vždyzelený“, pretože nie každá vždyzelená rastlina má zelené lístie. Pre túto kategóriu rastlín neexistuje identifikovateľná farba, pretože listy sa pohybujú od radu zelených až po červené a žlté. Vďaka tomu sú tieto živé ploty ideálne pre tých záhradníkov, ktorí túžia po farbe po celý rok.

Existujú živé ploty, ktoré majú pestrofarebné listy

Stálezelené živé ploty ťažia z farebných obrazoviek ochrany osobných údajov

Čerstvé červené akcenty v záhrade

Stálezelené živé ploty ťažia z farebných listov

Kvitnúce vždyzelené živé ploty

Kvety sú ďalšou nádhernou charakteristikou mnohých vždyzelených druhov. Kvitnúce vždyzelené živé ploty prinášajú nádych farby a mnohé z nich nádhernú vôňu do zeleného priestoru. Zabezpečujú teda sezónny záujem po celý rok.

Niektoré živé ploty majú aj bobule

Stálezelené živé ploty kvitnúce druhy živých plotov

Žlté bobule

Stále zeleným živým plotom prospievajú zelené kvety

Stálezelené živé ploty odolné voči vlámaniu

Živé ploty odolné voči vlámaniu sú veľmi žiadané, pretože sú ekologickejšou a atraktívnejšou alternatívou plotov alebo múrov. Niektoré vždyzelené živé ploty sú perfektnou voľbou pre záhrady alebo podniky, kde je bezpečnosť a / alebo súkromie znepokojujúce kvôli ich pichľavým návykom a dlhým tŕňom. Ale tam, kde držia votrelcov mimo, poskytujú tiež chránené a bezpečné prostredie pre malé vtáky a cicavce.

Cíťte sa doma bezpečne!

Stálezelené živé ploty prospievajú obrazovkám na ochranu plotu

Vždyzelené živé ploty tolerantné voči tieňom

Stálezelené živé ploty tolerantné voči odtieňom sú obľúbenou túžbou. Takýmto typom živého plota sú vavrínové rastliny, ktoré veľmi dobre znášajú tieň a svojimi lesklými zelenými listami v rôznych tvaroch a farbách sú veľmi atraktívne. Vo všeobecnosti však v tieni rastú skôr listové ako kvitnúce odrody.

Týmto druhom živých plotov sa tiež dobre darí v tieni

Stálezelené živé ploty prospievajú ozdobeným nápadom na ochranu osobných údajov

Alternatívne vždyzelené záhradné riešenia

Na výber je mnoho vždyzelených živých plotov s mnohými atraktívnymi vlastnosťami a vlastnosťami. Ak však hľadáte doplnkovú vždyzelenú výsadbu alebo alternatívu k skutočnému živému plotu, na trhu nájdete množstvo kríkov, tráv a tiež zelené „dáždniky“, akými sú napríklad brečtan a ďalšie živé dáždniky. Tieto priestorovo úsporné a bezpečné možnosti živého plotu sú fantastické do úzkych oblastí alebo obmedzeného vonkajšieho priestoru, ale aj na pokrytie nevzhľadných múrov alebo plotov..

Vytvorte útulnú záhradnú atmosféru! Prejdite nadol a získajte ďalšie nápady …

Stálezelené živé ploty majú výhody zaistenia ochrany súkromiaStálezelené živé ploty kombinujú výhody typov živých plotovRastlinám vždyzelených živých plotov prospieva živý plot Stálezelené živé ploty majú výhody prirodzeného súkromia Červeným kvetom prospievajú vždyzelené živé ploty Stálezelené živé ploty Výhody Alternatívy živých plotov k ochrane súkromia Stálezelené živé ploty ťažia z ochrany súkromia pred druhmi živých plotov Stálezelené živé ploty majú výhody plotu na živý plot Stálezelené živé ploty prospievajú myšlienkam ochrany súkromia Stálezelené živé ploty prospievajú ochrane súkromia slnečnej ochrane Stálezelené živé ploty prospievajú ochrane súkromia