Strešná terasa – vytvorte na streche oázu pohody!

Strešná terasa je ideálnym miestom na relaxáciu na jar av lete: ste doma aj vonku súčasne! Ale nie každý má to šťastie a na svojej streche má niečo cenné! … Existuje však množstvo koncepcií dizajnu oblasti strechy, ktoré si môžete navrhnúť podľa vlastných preferencií..

Vonkajší jedálenský kút, relaxačný kútik alebo okrasná záhrada? To všetko by ste mohli navrhnúť na svojej strešnej terase! Môžete z nej dokonca urobiť strešnú záhradu! … Strešná terasa je cennou doplnkovou plochou, ktorá by mohla slúžiť rôznym účelom. Pozrime sa, ako to funguje!

Zútulnite strešnú terasu

strešná terasa vytvára s jedálenským kútom pokojnú oázu relaxácie

Aké aspekty by ste mali zvážiť pri navrhovaní strešnej terasy??

Ako najväčšiu výhodu strešnej terasy môžeme zdôrazniť nasledujúce: Máte nádherný výhľad! Strešné terasy sú jedinečným darčekom a skvelým doplnkom. Dizajnéri vytvárajú veľkolepé vonkajšie priestory s vonkajšími krbmi, bazénmi a jedálenskými priestormi.

Tu môžete zažiť dychberúce chvíle so svojimi obľúbenými ľuďmi alebo si úplne oddýchnuť. Máte z terasy malebný alebo nádhernejší výhľad? Potom by večera na streche bola jednoducho nezabudnuteľná! Alebo je podkrovie vo veľkomeste a v noci si môžete užiť mestské osvetlenie? Potom to jednoducho urobte! Toľko ľudí na vás bude žiarliť! Ak navrhujete strešnú terasu, mali by ste zvážiť niekoľko vecí. Koncepciu dizajnu terasy je potrebné vopred zvážiť. Pretože v závislosti od účelu terasy musíte venovať pozornosť rôznym veciam. Nemalo by sa však zabúdať na jednu vec: jedná sa o vonkajší priestor a tu by ste mali odkazovať na rovnaké prvky, aké sa používajú v záhradnom dizajne: v centre pozornosti je nábytok, dekorácia a osvetlenie.

Strešné terasy ponúkajú nádherný výhľad

dizajn terasy moderný nábytok a krásna výzdoba

Navrhnite modernú strešnú terasu. Aký nábytok a materiály potrebujete?

Ráno vstaňte a vychutnajte si šálku kávy na strešnej terase, kým vyjde slnko … To znie jednoducho fantasticky! Raňajky sa tiež menia na vzrušujúci zážitok na streche! Potrebujete iba vhodnú atmosféru a dobre strávený voľný čas je tam zaručený. So správnymi kusmi nábytku a materiálov môžete vytvoriť požadované prostredie a navodiť správnu náladu. Romantický alebo skôr mestský – to závisí od vás! Toto je však vonkajšia oblasť a mali by ste brať veľmi vážne, že musíte počítať s prírodnými podmienkami. Pretože je zlé počasie, váš čas a voľný čas na strešnej terase môžu byť zničené ….

Moderný vonkajší obývací priestor so strešnými terasami

strešná terasa moderný dizajn terasy s kobercom

Čo potrebujete na príjemné hodiny na terase, je dostatok miest na sedenie a zelene. Výber materiálov pre návrh terasy má zásadný význam pre pohodu. Drevo je často považované za podlahovú krytinu na strešných terasách. Ako prírodný materiál je ideálny na vytvorenie oázy relaxácie. Na terase tu platia rovnaké pravidlá pre výber materiálov a tkanín ako v samotnej záhrade. Ak sa chcete spoľahnúť na trvalý dizajn terasy, mali by ste si dať pozor, aby ste na zariadenie vybrali vhodné kusy nábytku a textilu. Terasový nábytok musí byť v každom prípade odolný voči poveternostným vplyvom. Teak, polyratan, kov a plast sú teda vhodné pre toto prostredie. Mimochodom, čalúnenie je pohodlie, ktoré sa oplatí, ak chcete navrhnúť pohodlný obývací priestor.

Inovatívne nápady pre dizajn terasy

terasový dizajn vytvorte na plochej streche terasu

Minimalistický dizajn terasy

strešná terasa moderný dizajn terasy v prírodných farbách

Strešná terasa s kvetmi

Teraz, v období prirodzenej revitalizácie, je vhodným riešením kvetinová výzdoba na strešnej terase. Ak chcete prispôsobiť sivému mestskému vzhľadu, zvážte farebnú dekoráciu s rastlinami. Umiestnite veľké nádoby na rastliny kdekoľvek. Rastliny ale musia byť stále, inak si ich krásu dlho neužijete. Vhodné záhradné rastliny sú preto obľúbené pre strešné terasy. Vnesú do vášho uponáhľaného každodenného života živosť a radosť. Stačí správne zinscenovať rastliny a uvidíte: vaša strešná terasa strihá rozprávkovú postavu!

Krásne farby a svetlé textílie robia atmosféru príjemnou

zariadenia na navrhovanie terás vo veľkých rastlinných kontajneroch

Ozdobte strešnú terasu

Ak chcete zo záhrady urobiť obľúbené miesto, mali by ste integrovať vhodné dekoratívne prvky na správne miesta. Plochá strecha potom pôsobí príjemnejšie a atraktívnejšie.

Dekoratívne prvky dodajú terase ďalšie kúzlo

strešná terasa vybrať farebné textílie

Strešná terasa s krytom na terase

Vhodný kryt terasy je nevyhnutnosťou, ak chcete terasu využívať na relaxáciu a stolovanie. Okrem ochrany pred slnkom sa odporúča aj ochrana súkromia, ak chcete chrániť svoj súkromný priestor. Ak však plánujete mať na plochej streche dostatok zelene, dôkladne zvážte kryt terasy: zamyslite sa nad tým, ako sa rastlinám najlepšie darí.

Vytvorte strešnú záhradu

Ak sa zameriavate na dizajn zelenej terasy, choďte na strešnú záhradu. Plochá strecha ponúka perfektnú alternatívu k zavedeniu funkčného dizajnu miestnosti do praxe. Plánovanie je tu najvyššou prioritou. Človek by sa mal podrobne informovať, ako to s ním právne je; Aké sú teda obmedzenia pre záhradu s intenzívnou výsadbou alebo s rozsiahlym využívaním zelenej strechy. A čo záhrada so stromami a kríkmi? A môžete tam jednoducho pestovať bylinky a trávy?

Vďaka množstvu zelene pôsobí terasa sviežo a príjemne

Strešná terasa Vytvorte strešnú záhradu a vyberte vhodný záhradný nábytok

Nosnosť plochej strechy, tepelná izolácia a odvodnenie vody sú hlavnými bodmi, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri navrhovaní strešnej záhrady. Nevyhnutnosťou je aj veterný vietor. Pri navrhovaní strešnej záhrady môže byť špecialista veľkým pomocníkom.

Čo by ste mohli vysadiť na plochú strechu s povolením??

Pór zlatý, zvonček, čakanka, ľubovník bodkovaný, kosatec, kosatec, (lúčna) šalvia, tymian, oregano, divozel, chvejúca sa tráva, perlová tráva, perová tráva, borievka, astra, levanduľa, modrozelená, rozchodník a brečtan sú len niektoré z položiek pre rastliny vhodné na terasu.

Niektoré stromy je možné vysadiť aj na strešnú terasu: hruška skalná, krík motýľa, zimostráz, krab a ruža – to je len niekoľko z nich.

Osvetlite strešnú terasu

Zelená oáza aj moderný relaxačný priestor potrebujú vhodné osvetlenie. Správne svetelné prvky vytvoria nádhernú relaxačnú zónu, ktorá vás pozýva dlho sa zdržiavať aj v noci. Rozžiaria a skrášlia zároveň.

Skvelé nápady pre malú terasu

strešná terasa v zime vytvára romantickú atmosféru

Rozprávkové osvetlenie na strešnej terase

strešná terasa terasa osvetľovať nápady

Strešná terasa so strešným bazénom

Strešná terasa s bazénom alebo vaňou! Toto je vec! Ak prichádza do úvahy luxusný dizajn terasy, sú to prvky, ktoré určite vytvoria opulentný vzhľad.

Nechajte sa rozmaznávať na vlastnej strešnej terase a relaxujte po dlhom dni

dizajnové prevedenie dizajnové strešné terasy so saunou

Málokto má k dispozícii plochú strechu. Preto lepšie využite tento dodatočný priestor a navrhnite multifunkčný vonkajší priestor, kde nájdete pokoj a relaxáciu, ale tiež si vychutnáte chutné jedlo s priateľmi a rodinou. Dúfame, že sme vám pomohli nájsť vhodný dizajn pre vašu vlastnú strešnú terasu! Alebo že ste sa aspoň inšpirovali tým, ako môžete ťažiť z tohto dodatočného obytného priestoru.

strešná terasa nápady moderného zariadenia pre príjemné trávenie voľného času vonku

strešná terasa moderný dizajn pohodlný a štýlový

nábytok na strešnú terasu a drevenú podlahu

terasové dizajnové strešné terasy vytvárajú nápady na zladenie nábytku a rastlín

nápady na dizajn terasy pre terasu na streche

nápady na dizajn terasy pre strešné terasy so zodpovedajúcimi kusmi nábytku

dizajn terasy neobvyklé nápady pre romantickú atmosféru

terasa moderná terasa so štýlovým posedením

Terasa v japonskom štýle

strešná terasa moderné nápady s rastlinami a štrkom

terasový dizajn vytvorte malú terasu s grilom

dizajn terasy s vonkajšou sprchou

vyberte si správny nábytok na strešnú terasu

jednoducho dajte dve kreslá na strešnú terasu a kochajte sa výhľadom

strešná terasa vytvára romantickú atmosféru so sviečkami

Oddelený dizajn terasy na streche

dizajn terasy svieža atmosféra a krásne rastliny

dizajn terasy vytvorí na streche sviežu terasu

dizajn terasy vytvorí na streche malé posedenie