Terénne úpravy a záhradníctvo – vyzerá vaša záhrada dobre zo všetkých uhlov?

terénne úpravy, záhradníctvo, živé ploty, voda

Terénne úpravy a záhradníctvo – Ako dobre vyzerá váš dvor?

Mnoho profesionálnych modeliek je fotografovaných z konkrétnej strany, pretože z tejto strany vyzerajú najlepšie. Ale pekne krásni ľudia vyzerajú dobre zo všetkých strán. To isté sa dá povedať o záhradách. Vždy sa nájdu miesta, kde sme s výzorom nespokojní.

V určitom okamihu bude čas na kozmetické procedúry.

Niektoré prípady môžu byť kvôli povahe krajiny komplikovanejšie ako ostatné. Vždy však existuje niekoľko základných princípov, pomocou ktorých môžete dosiahnuť oveľa krajší obraz.

Zmeňte veľkosti

Starostlivé zaobchádzanie s tretím rozmerom v záhrade môže viesť k nádherným výsledkom. Všimli ste si, aké rôzne sú tu výšky rôznych povrchov? Bez tejto zvláštnosti by bola táto záhrada oveľa nudnejšia.

Terénne úpravy a záhradníctvo – Udržujte svoje živé ploty pravidelne?

terénne úpravy a záhradníctvo záhradné živé ploty

Pozrime sa podrobne na ďalšie pozoruhodné trojrozmerné nádvorie. Hneď vedľa oceľovej konštrukcie môžete vidieť krásnu drevenú terasu. Výsledkom je tekutý, pokiaľ ide o farbu a zaujímavú konzistenciu zároveň. Palica, ktorú vidíte vedľa sukulentov, zodpovedá sklonu stĺpikov domu.

Vložte umelecké dielo

Urobiť vertikálnu záhradu zaujímavejšou je úloha, ktorú je možné vyriešiť rôznymi spôsobmi. Dosiahnete to napríklad pomocou sochy. Kamenný kovový ión na obrázku vyzerá krásne z každého rohu. To by ste museli dosiahnuť aj vy! Napríklad úzka a vysoká socha by zhora nevyzerala obzvlášť výhodne, možno by tu nevyzerala skvele.

S pomocou sochy ste mohli v záhrade postaviť mimoriadny pútač pozornosti

terénne úpravy, záhradníctvo, živé ploty, figúra, umelecké diela

Rastlinne hromadne

Teraz poďme diskutovať podrobnejšie o schémach implantácie. Hromadné vysádzanie jedného alebo viacerých druhov v záhrade tam prinesie veľké výhody. Ako príklad zvážte rôzne typy zoskupení v tejto záhrade v štýle Prerien! Šikovné a umelecké používanie rôznych tkanín, tvarov a farieb vzbudzuje veľký záujem. Hadicové línie hardscape pôsobia silným dojmom a zároveň zaisťujú relaxáciu. Zhora budete pôsobiť umeleckým dojmom.

Živé farby prinášajú náladu a radosť

Terénne úpravy a záhradníctvo, záhrady, živé ploty hromadne

Mixujte rôzne látky a materiály

Dizajn tejto záhrady je relaxačný a plynulý. Obsahuje mnoho okrasných tráv a striebornú rastlinu perovskia. Podobnosť tvarov a rozmanitosť materiálov vytvárajú súdržnosť a záujem. Postele ukazujú široké línie a záhrada je príjemná pre oči z každej perspektívy.

Užite si nádherný výhľad bez ohľadu na to, kde sa v záhrade nachádzate

záhradná úprava kamenná cesta farbí rastliny

3 prípadové štúdie v záhrade

1. Mestská promenáda

Tento mestský dvor sa zdá byť veľmi zaujímavý zo všetkých uhlov. Promenáda prebieha diagonálne až k plotu. Toto je prekvapujúce riešenie, ktoré vyvoláva veľký záujem a zapája diváka.

Prízemie tej istej záhrady nie je o nič menej atraktívne. Planková cesta vedie oko miestnosťou a necháva diváka očakávať nádherný výhľad. Okrasné rastliny tu boli vysadené v skupinách. V okrasnej záhrade zaisťujú kontinuitu a jemnosť. Vďaka plochým povrchom pôsobí obzvlášť priestranne.

Potrebujete inšpiráciu? Ázia je veľkým zdrojom inšpirácie

terénne úpravy záhradný plot bambusové kamene

2. Lesná cesta

Bývam na veľmi zalesnenom pozemku. Predná časť záhrady získava väčšinu slnečného svetla. Terasa sa rozprestiera pred celou prednou časťou domu. Na záhradu tak môžete vidieť z ulice.

Chcel som túto časť záhrady prakticky využiť. Z tohto dôvodu som pridal zametacie riadky. Určuje ich predovšetkým väčšia ako priemerná záhradná cesta, ktorá vedie k múru. Silné čiary definujú priestor aj jeho účel.

Cesta je veľmi široká kvôli funkcii miesta ako čistinky v lese. Dokázal som pretekať záhony bez toho, aby miestnosť pôsobila príliš zaneprázdnene. Užšia cesta by pôsobila klaustrofobickejšie. Pretože ide o neformálny dizajn, znova som použil použité podvaly. Terasy som vytýčil štrkom. To znamená, že návštevníci majú miesta na oddych a rozjímanie.

Opakovanie je obzvlášť užitočný koncept, ktorý umožňuje miestnosti pôsobiť homogénne a dôverne. V tomto prípade som použil japonský javor a chartreuse. Spolu s cestou zaisťujú kontinuitu.

Toto je perspektíva od steny k ulici. Tu by ste mali skryť výhľad na susedné domy a cestu. Pretože ochrana súkromnej sféry je pre mňa veľmi dôležitá. Presunutie rastliny o niekoľko palcov môže niekedy znamenať veľký rozdiel.

Tretia perspektíva je dole z terasy. Silné čiary definujú priestor. Predstavujú výrazné postavy uprostred lesa. Bez nich by sa záhrada nedokázala odlíšiť od lesa. Žltozelené škvrny predstavujú v miestnosti sporadické akcenty a križujú cestu. Vínovo -modré listy vyvažujú svoj vzrušujúci účinok veľkým pokojom.

Vyneste úsilie a udržujte pekný predný trávnik

záhradné úpravy a záhradníctvo predzáhradka

3. Drážka s tečúcou vodou

Dobre vymedzené priestory vzbudzujú záujem a smerujú oko do srdca lokality. Urna v strede vody odráža farbu a tvar kamennej dosky. Zabezpečením tejto kontinuity vytvorili dizajnéri neformálny a zároveň veľmi organizovaný priestor.

Vychutnajte si zvuk padajúcej vody

terénne úpravy, záhradníctvo, kamienky s vodnou drážkou

Táto záhrada je krásna aj zospodu. Farba krajiny a tok vody medzi rôznymi centrálnymi bodmi prinášajú relaxáciu a harmóniu.