Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostným hukotom

Konečne je jar a príroda sa prebúdza z dlhého a tuhého zimného spánku. Záhrady, parky a lesy svietia zelene, sťahovavé vtáky sa vracajú z juhu a mnohé zvieratá po prvý raz vítajú teplé jarné slnko. Akonáhle sa však otvoria prvé púčiky nového roku, hmyz sa začne plaziť zo svojich malých úkrytov. Do niekoľkých dní to hučí a hučí znova. Ak máte vlastný zelený priestor, môžete tieto prírodné javy pozorovať každoročne. Ale nemusíte len žasnúť. Malých záhradníckych pomocníkov môžete aktívne podporovať aj výrobou hmyzieho hotela. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, prečo to každá záhrada potrebuje a ako ste to vlastne poskladali.

Hmyzí hotel je ekologická a praktická záhradná dekorácia

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami krásnych záhradných nápadov

Niektorými králičími sieťkami môžete zabrániť vypadnutiu výplňového materiálu

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami kvetinového záhradného hotela

Prečo by mal každý majiteľ záhrady stavať hmyzí hotel?

Aj na relatívne malej zelenej ploche môže byť viac ako 1 500 rôznych druhov hmyzu najrozmanitejších druhov. Niektoré pracujú na opeľovaní všetkých vašich kvitnúcich rastlín, čo umožňuje neskorší zber alebo kvitnutie budúci rok. Iní lovia škodcov, ktorí ich môžu v opačnom prípade zničiť. Všetky hrajú dôležitú úlohu vo vašom malom záhradnom ekosystéme.

Našou úlohou ako ľudí je nielen nepoužívať chemické pesticídy, ktoré ničia tieto drobné, ale nevyhnutné organizmy, ale tiež im poskytnúť bezpečné útočisko. Vytvorením hmyzieho hotela chránite životné prostredie, zaručujete krásne kvety a bohatú úrodu a ozdobte svoj zelený priestor prírodnými, jedinečnými dekoráciami pre domácich majstrov..

Deti môžu lepšie spoznať svoje prostredie a entomológovia (výskumníci hmyzu) môžu lepšie pozorovať správanie malých zvierat. Keď sa hmyz bude pozerať na svoj hotel ako na nový domov, bude sa do vášho domova bez pozvania plaziť oveľa menej často. Dokonca aj majitelia hotelov môžu zábavným spôsobom ukázať, že vítajú všetkých hostí v hoteli proti hmyzu.

Prostredníctvom hmyzieho hotela sa deti dozvedia, že aj tie najmenšie živé veci musia byť chránené

Tinker hmyzí hotel a naplnenie jarnej záhrady radostnými sumami peňazí. Deti spoznávajú životné prostredie

Aj s dizajnom môžete byť veľmi kreatívni

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami kutilských nápadov v úli

Tinker je jedinečný hmyzí hotel šetrný k životnému prostrediu

Vyrobiť krásny a zároveň funkčný hmyzí hotel nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Napríklad príliš priestranný hmyzí hotel určite pritiahne mnoho záhradných pomocníkov rôznych druhov, ale môže predstavovať aj značné riziko chorôb, parazitov a plesní. Tiež môže spôsobiť, že hmyz bude bojovať o svoje územie. Zoológovia namiesto toho odporúčajú postaviť niekoľko menších hotelov pre veľmi špecifické druhy hmyzu.

Väčšie tu nie je vždy lepšie

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými hučiacimi veľkými hotelovými včelami

Aj vy si môžete vyrobiť krásny hmyzí hotel

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami ubytovania v hmyzom hoteli

Potom vyberte vhodné miesto pre váš hmyzí hotel. Niektorý hmyz má rád chladné a vlhké životné podmienky, iný preferuje teplé a slnečné podmienky. Aby ste urobili kompromis, môžete hotel umiestniť do polotieňa pod veľký strom alebo vedľa živého plota. Jeho základňa by mala byť stabilná a nemala by sa kývať alebo dokonca prevrhnúť v silnom vetre.

Strecha tohto letného domu chráni váš hmyzí hotel pred dažďom a vetrom

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami záhradného domčeka

Na rám používajte iba prírodné, neošetrené tvrdé drevo bez chemikálií, ako sú laky, farby alebo prostriedky na ochranu dreva. Obzvlášť sa na to hodí dub, breza, buk, jaseň, jablko, gaštan alebo lieskový oriešok. Drevo dobre prebrúste, aby ste odstránili triesky a iné ostré body, pretože tie môžu malým záhradným pomocníkom ľahko ublížiť.

Pri stavbe tiež dbajte na to, aby mal hotel vodotesnú strechu. Keď prší, nemala by sa do nej dostať žiadna voda, pretože to môže malé larvy nielen utopiť, ale tiež rýchlo viesť k rastu plesní. V zime môžete svoj hotel premiestniť na chladné a suché miesto, napr. B. záhradná kôlňa alebo garáž na ochranu obyvateľov, ktorí v nej spia, pred chladom.

Takýto dizajn určite priťahuje včely

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami geometrickej modernej praktickosti

Aj veľká plastová fľaša môže slúžiť ako rám pre váš hotel

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami nápadov, ktoré sú krásne praktické

Vyberte si pre svoj hmyzí hotel rozumný výplňový materiál

Pokiaľ ide o vyplnenie miestností vášho hmyzieho hotela, môžete popustiť uzdu svojej kreativite. Rôzne druhy hmyzu prirodzene uprednostňujú rôzne „dekorácie miestnosti“. Tu je niekoľko bežne používaných materiálov a ktoré záhradné pomôcky ich zaujmú:

Vŕtané tvrdé drevo a duté stonky rastlín: Divoké osamelé včely a osy aktívne vyhľadávajú v prírode diery vyvŕtané do dreva, pretože tieto poskytujú ideálne miesto na položenie vajíčok. Hneď ako sa v nej cítia príjemne, dieru potom uzavrú bahnom, hlinou a lístím.

Za týmto účelom vyvŕtajte 10 až 15 cm hlboké rúrky s priemerom 5 až 10 mm, aby ste vytvorili priestor pre rôzne druhy. Vždy to robte rovnobežne s kôrou a potom uhlaďte všetky strany brúsnym papierom. Ak používate trstinu alebo bambus, stačí ich trocha skrátiť a položiť rovno v hoteli..

Včely potrebujú našu pomoc a ochranu

Tinker hmyzí hotel a naplnenie jarnej záhrady radostným hukotom. Včela sa plazí dierou

Mŕtve drevo a kôra stromov: Tento materiál vytvára dokonalé životné podmienky pre chrobáky, mnohonôžky, vši a záhradné pavúky, ktorých larvy sa nimi živia alebo ich používajú ako úkryt..

Konáre a stonky rastlín: Voľne viazané konáre a vetvičky rôznych veľkostí poskytujú dobrý úkryt pre chrobáky, lienky a vznášadlá. Všetky tri sú skvelé opeľovače a tiež dravce, ktoré budú vo vašej záhrade loviť škodcov.

Slama a drevitá vlna: Čipkové muchy, lienky a ušiaky sa tu cítia ako doma. Títo lovci a opeľovače sa v ňom môžu skrývať a starať sa o potomstvo. Oba výplňové materiály tiež ponúkajú v zime veľa tepla. Musíte sa však uistiť, že v priebehu roka zostanú pekné a suché.

Výroba hmyzu je zábavná, vzdelávacia a ekologická aktivita pre celú rodinu. Ak sa budete riadiť týmito radami, konečný výsledok určite poteší aj všetok prospešný hmyz vo vašej záhrade.

Doma môžete upcyklovať mnohé staré položky, ako napríklad: B. stará knižnica

Hotel Tinker proti hmyzu a rozjasnite jarnú záhradu radostnými sumami

Krásne remeselné nápady s láskou k prírode

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými nápadmi o včelích hotelových včelách

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými bzučiacimi včelami a prostredím hotela

Náplň je dobré vytiahnuť a každoročne vyčistiť alebo vymeniť

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu šťastnými sumami peňazí

Červeno -žltá výplň priťahuje mnoho opeľovačov

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami

Hotel vyrobený výhradne z farebného papiera

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostným hučaním včiel

Staré drevené palety sú skvelým stavebným materiálom pre váš hmyzí hotel

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami paliet dreveného machu

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými buzz diy nápadmi pre prírodnú záhradu

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami peňazí a postavte hotel so strechou

Tinker hmyzí hotel a naplňte jarnú záhradu radostnými sumami krásnych remeselných nápadov s láskou k prírode