Tipy, ako ušetriť peniaze na záhrade

Tipy, ako ušetriť peniaze na záhrade

Záhradné centrá často organizujú celoročný predaj rastlín na konci každej sezóny. Napriek tomu, že rastliny môžu pôsobiť zvädnuto a vyblednuto, „postavia sa na nohy“ a na jar budú svieže a živé. Výnimka: okrasné trávy. Kúpte mladé trávy na začiatku sezóny a nechajte ich dozrievať v lete na väčších pozemkoch, než porastú, aby ste ušetrili štvornásobok nákladov.

Ušetrite peniaze v záhrade

Varovanie: rozptýlenie rastlín

Ak potrebujete pokryť príliš veľa pôdy, vyberte tie rastliny, ktoré sa budú šíriť. Či už je to vinič alebo plazivý pôdny kryt, tieto rastliny vyplnia medzery vo vašej záhrade. A často vyzerajú oveľa lepšie ako mulč. (Nezabudnite, že majú viac miesta.

)

Pestujte rastliny z odrezkov

Ušetrite peniaze v záhrade

Z odrezku môžete pestovať takmer akúkoľvek rastlinu takmer zadarmo. A odrezky sú skvelý spôsob, ako mať veľa rastlín naraz. Poznámka: Rôznym rastlinám sa najlepšie darí z rôznych druhov odrezkov. Ak trochu preskúmate otázku, môžete si byť istí jej úspechom tým, že spojíte správne druhy odrezkov v správnom ročnom období..

Mysli v malom

Ušetrite peniaze v záhradnom strome

Takto môžete v záhrade ušetriť peniaze tým, že pestujete mladšie exempláre namiesto toho, aby ste míňali veľa peňazí na veľké stromy. Vaše malé stromčeky budú rásť najrýchlejšie, keď sa mulč dostane až k najvzdialenejším vetvám. Počas vegetačného obdobia zalévajte, aby ste podporili silné korene. Hnojte každoročne na jar.

Vyberte si dlhodobé rastliny. Dávajte pozor na rastliny, ktoré kvitnú viac ako jednu sezónu. Napríklad Forsythia je na týždeň alebo dva na jar milá, ale to je v podstate všetko. Fothergilla má na jar biele kvety a krásne červené a žlté jesenné farby. Alebo trvalka „Rozanne“ Geranium, ktorá má nielen kvety podobné „Johnson Blue“, ale kvitne aj od začiatku leta do mrazivých dní.

Použite nájdené materiály

Šetrite peniaze v záhrade s tehlami

Hľadaj krásu v starých materiáloch. Staré tehly zo zbúranej budovy napríklad okamžite dodajú pôvabu najnovšej záhrade. A je zábavné, keď máte príbeh, ktorý chcete povedať, skrytý za týmito starými prvkami.

Zdieľajte a konajte

konať rady

Záhradkári nie sú známi iba svojimi bezplatnými tipmi a radami, idú ešte o krok ďalej a delia sa medzi sebou. Napríklad obchodujú s rastlinami s priateľmi, rozdávajú zvyšky semien, požičiavajú si nástroje, spájajú sa so susedmi, keď si požičiavajú energetické zariadenia, alebo sa s priateľom delia o náklady na kamión mulča.

Rozdeľte svoje trvalky

Mnohým trvalkám, ako sú kosatce, dennice a hosta, sa najlepšie darí, keď sú rozdelené každých niekoľko rokov. Namiesto nákupu nových rastlín pestujte tieto rastliny v iných oblastiach vašej záhrady.

Začnite pestovať rastliny zo semien

Vykreslenie lacné

Rastliny, dvojročné rastliny a trvalky zo semien po celý rok sú bezpečným nápadom pre tvrdé peniaze. Samosevné druhy, ktoré sa stále rok čo rok vracajú, vás z dlhodobého hľadiska vyjdu ešte lacnejšie. Niektoré z najlepších re-semien zahŕňajú:

• Rastliny balzamu

• Hahnenkamm / Celosia

• Cleome

• Jablko z tŕňa / Datura

• Slez / Hollyhock

• Rittersporm / Larkspur

• Nechtík / nechtík

• Portulaka Roeschen / Moss Rose

• Zinnia / Zinnia

Vysejte vonku

Lacná kvapková závlaha

Zasaďte semená kvetov a zeleniny, ktoré nepotrebujú náskok v záhrade. Tak nebudete musieť kupovať osivové suroviny. Ušetrite na účtoch za zavlažovanie. Napríklad zalievanie v chladných ranných hodinách zníži straty spôsobené odparovaním. Na pôdu používajte kompost, aby bola chladná a vlhká, a pomocou kvapkovej závlahy udržujte korene rastlín dobre zalievané..

Odporúča sa, keď by ste mohli nainštalovať samostatný merač na vonkajšie použitie; dávkovaná voda na vonkajšie použitie vždy znamená nižší účet.

Investujte do kvalitných nástrojov

Kúpiť lopatu za 7 dolárov môže byť náročné, ale kvalitné nástroje sa oplatí kúpiť. Nenákladné lopaty majú tendenciu lámať sa pri kopaní v skalnatom teréne; Zľavové nástroje sa často pri častom používaní rozpadnú. Zaobstarajte si nástroje, ktoré sú dlhodobé a ktoré možno nikdy nebudete musieť vymeniť. Radšej si každých pár rokov kúpte novú kvalitnú lopatu než nízku.

Vyrobte si kompost sami

Kŕmte svoje rastliny prirodzene a vylepšite svoju pôdu kompostom. Ak chcete dosiahnuť rýchlejšie výsledky, použite kompostér Tummler. Alebo s trpezlivosťou umiestnite svoje organické materiály do nádoby alebo dokonca na hromadu a nechajte prírodu, aby vykonala všetku prácu.

Nechajte podstielku na trávniku

Odpad lacno

Ak necháte na zemi odpadky a odrezky, zhnijú tam a dodajú trávniku živiny a organické látky.

Výnimka: nenechávajte žiadne odrezky, ak ste nechali trávnik trochu dlhšie. Príliš veľa pokosenej trávy by vám mohlo zadusiť trávnik.