Triky a tipy na záhradnú architektúru pre atraktívnu a zdravú záhradu

triky a tipy na záhradný dizajn slnečnice

Triky a tipy pre záhradný design – pravidelne odrežte stonky svojich rastlín!

Pravidelnou údržbou chcete vo svojej záhrade vždy udržiavať poriadok, aby vyzerala krásne a dokonca atraktívne! Áno, niekedy to nie je ľahká úloha, ale radi vám pomôžeme s jej riešením!

Jedno z prvých pravidiel, ktoré musíte absolútne dodržiavať, je: Pravidelne odrezávajte stonky svojich rastlín!

To výrazne prispieva k dobrému vzhľadu vašej záhrady! Skrátenie sa týka odstránenia selektívnych rastlín alebo stoniek. Konečným výsledkom je efektívna a zdravá záhrada.

Triky a tipy pre záhradný dizajn – to výrazne prispieva k dobrému vzhľadu vašej záhrady!

záhradné triky a tipy, rastliny kvitli

Ak vaša záhrada obsahuje rastliny citlivé na plesne, ako sú napríklad trvalky ako phlox alebo Monarda didyma, musíte zabezpečiť dostatočnú cirkuláciu vzduchu, aby ste zabránili tvorbe plesní. Ide o pravidelné rezanie guľatiny blízko zeme. Táto operácia v žiadnom prípade neškodí zostávajúcim kmeňom, naopak, rozhodne ich nenapadne žiadna choroba. Tiež musíte túto operáciu pravidelne opakovať, pretože forma je veľmi tvrdohlavá, akonáhle sa usadí, je veľmi ťažké ju odstrániť bez chemikálií..

Potom bude vaša záhrada opäť vyzerať zdravo a atraktívne!

záhradnícke triky tipy na presádzanie kvetov

Rastlinky môžete riediť jednoducho tak, že na jar uvidíte nové výhonky a klíčky. Ak sa zdajú byť schúlené, každú hrudku vyrežte do stredu dreva.

Deadheading je temne znejúci termín, ktorý opisuje odrezanie neatraktívnych odumretých hláv kvetov v záhonoch. Vädnutie nie je potrebné, ale ak chcete predĺžiť dobu kvitnutia a zaistiť vo svojej záhrade väčšiu sviežosť a čistotu, musíte tiež pravidelne odnášať a odstraňovať zvädnuté kvety na vrchu. Potom bude vaša záhrada opäť vyzerať zdravo a atraktívne!

Nájdite si čas na pravidelnú prácu v záhrade

záhradnícke triky a tipy, trúfate si na záhradnícky nástroj

Väčšina rastlín je geneticky naprogramovaná na produkciu semien. Akonáhle sa vytvoria semená, práca, funkcia je dokončená a rastlina môže buď vädnúť, alebo jednoducho zostať zelenou rastlinou. Ak odrežete kvety pred sadením semien, rastlina bude produkovať ďalšie kvety, aby splnila váš cieľ. Sláva moderného šľachtenia rastlín je vytvorenie sterilných odrôd. Ak chcete vo svojej záhrade obmedziť množstvo odumretých okien, vyberte sterilné odrody.

Pravidelne strihajte stonky, ktoré sú blízko zeme

triky a tipy na navrhovanie záhrady si trúfajú na záhradnícke nástroje

Pekný pútač očí v záhrade  

triky a tipy na záhradnú architektúru pri výsadbe kvetináčovUžite si záhradníctvo vo dvoch 

záhradnícke triky a tipy presádzanie záhradníctva