Ušľachtilá striedka – trvalka roku 2020

Okrasné trávy sú jednoznačne jedným z najnovších záhradných trendov. Tieto jemné rastliny dodávajú každej záhrade zvláštne čaro bez ohľadu na to, či je vyskladaná v minimalistickom štýle alebo skôr hravá a prirodzená. Väčšina rastlín tohto druhu je súčasne trvalkami. Spravidla sú robustné a ľahko sa starajú a nielenže dodávajú záhrade prepracovanú štruktúru, ale aj niektoré svieže farebné akcenty v zlatej, hnedej, červenej alebo dokonca fialovej farbe. Jednou z najobľúbenejších okrasných tráv v tejto krajine je určite Panicum Virgatum – lúčna tráva. Nie nadarmo to bolo z Združenie nemeckých viacročných záhradníkov vymenovaný za trvalku roka 2020. Pokračujte v čítaní nižšie, aby ste sa dozvedeli viac o pozoruhodnej trvalke a o tom, ako sa o ňu správne starať vo vlastnej záhrade.

Vytvorte štruktúru v záhrade s majestátnou trávou

prírodná záhrada vytvára okrasnú trávu rozchodník panicum virgatum

O striedavú trávu sa správne starajte

Na to, aby ste do svojej záhrady mohli priniesť trávu, nemusíte mať nevyhnutne zelené prsty. Pretože starostlivosť o túto trvalku je celkom jednoduchá. Napriek tomu existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť, ak chcete získať viac z krásy svojich stoniek. Vysadiť by ste ich mali napríklad do hlinitej alebo piesočnatej pôdy, ktorá je zásaditá až slabo kyslá.

Ak je pôda bohatá aj na humus a živiny, trvalku neskôr už takmer nemusíte prihnojovať. Slnečné chránené miesto v záhrade, kde nedochádza k podmáčaniu, by bolo ideálne pre striedačku. To je najdôležitejšie neskôr v zime, pretože okrasná tráva je úplne odolná, ale dosť citlivá na zimné podmáčanie. Jeho ucho, na druhej strane, reaguje na hnilobu a rast plesní a vo väčšine prípadov to vedie k zhoršeniu kvality rastliny..

Jemné stopky s filigránovými kontúrami

odroda paniky panicum virgatum sangria

Rozvodnú trávu, naopak, mráz takmer vôbec netrápil. V mnohých prípadoch môže trvalka vydržať teploty až – 28 stupňov Celzia. Aby ste rastline pomohli prezimovať, môžete jej stonky pred prvým zimným mrazom zviazať povrazom. Ak máte vo vani okrasnú trávu, mali by ste ju pre istotu prikryť rúnom alebo fóliou, aby korene rastliny nezmrzli..

Rozvodná tráva zasadená v zemi je v zime spravidla v dobrých rukách

Okrasná tráva striedačka zelená prírodná záhrada

Kedy a ako kosiť trávnik?

Trvalka rozvíja svoje jemné kvety v období od júla do septembra. Ich maximálna farebná nádhera sa dosahuje koncom leta a začiatkom jesene. Stonky sú v niektorých odrodách zlatožlté, v iných červené alebo purpurové a iné zostávajú diskrétne hnedé. To, či vaša tráva na tráve vyzerá naozaj pekne, závisí vo veľkej miere od toho, ako dobre je kosená. Určite by ste to mali urobiť skoro na jar. Uistite sa, že ešte nie sú žiadne nové výhonky. V opačnom prípade ich môžete poraniť nožnicami a spôsobiť okrasné trávy hnedé škvrny. Trvalky by ste v žiadnom prípade nemali strihať na jeseň alebo v zime. Zvädnuté stonky sú nesmierne dôležité nielen pre zimovanie samotnej rastliny, ale aj pre mnoho užitočného hmyzu v záhrade, ktorý tam v zime nachádza úkryt, ktorý je nevyhnutný pre prežitie..

Skutočná krása týchto okrasných tráv je v samotných steblách

panicun virgatum okrasná tráva

Najlepší partneri pre burinu

Bez ohľadu na to, ako nádherne a elegantne pôsobia dekoratívne okuliare, môžu osamotené v záhrade pôsobiť dosť nudne. Nájdite tie správne rastliny, ktoré k tomu patria, a vytvorte si skutočný záhradný raj s jedinečným šarmom. Ako podporu by ste mali vždy mať na pamäti, že lúčna tráva je na jar a na začiatku leta zelená a nízka a vysokú a sfarbenú až neskôr. Mali by ste preto radšej skombinovať ich s neskorými kvetmi. Najlepším partnerom na to sú skôr vyššie záhradné rastliny, ako napríklad október Margariten a Candelabra Speedwell. Aj tie sa farebne perfektne hodia k trvalke roka. Vedľa striedky môžete zasadiť aj ďalšie obľúbené záhradné rastliny, ako sú vankúše, flory, astry, dievčenské oči a echinacea..

So správnymi partnerskými rastlinami si trvalka príde na svoje ešte intenzívnejšie

Trvalka záhradná pancierovka panicum virgatum Vytvorte prírodnú záhradu

Starajte sa o svoju trávu s láskou a trpezlivosťou a na konci leta a jesene sa vám poďakuje svojou nádhernou štruktúrou a jemnými farbami. Pozvite do svojej záhrady trvalku roku 2020 a dôverujte skúsenostiam mnohých kvalifikovaných vytrvalých záhradníkov a botanikov..

Pyšná trvalka je skutočným klenotom pre každú záhradu

panicum virgatum switchgrass ker roka

K striedke sa dobre hodia aj nízke, kvitnúce trvalky

panicum virgatum ker roka striedka

S okrasnými trávami sa dá ľahko vytvoriť skvelá záhrada prérií

panicum virgatum okrasná tráva

Niektoré odrody striedky sa na konci leta zafarbia na purpurovo

striedka prírodná záhrada okrasná tráva ker roka

Ako vytvoriť vysnívanú prírodnú záhradu

switchgrass panicum virgatum kultivar ťažký kov prírodná záhradná trvalka

switchgrass rubrum odroda panicum virgatum ker roka

Rastlinný ker roka 2020

okrasná tráva okrasná tráva panicum virgatum ker roka

striedka okrasná tráva ker roka

ker roka panicum virgatum switchgrass

ker okrasná tráva striedačka

jemná okrasná tráva panicum virgatum switchgrass