Uľahčite si údržbu predzáhradky – nie je úplne bezúdržbová, ale napriek tomu….

Uľahčite si údržbu predzáhradky? Je to možné? Samozrejme, dá sa vytvoriť ľahko udržiavateľná záhrada, ale so správnou záhradníckou stratégiou! Záhrada je skvelým miestom na relax, ale vyžaduje si pravidelnú prácu. Vytvorenie záhrady, ktorá sa veľmi ľahko udržiava, vyžaduje niekoľko vecí. Tí z vás, ktorí nie sú odborníkmi na záhradný dizajn, ale chceli by si vychutnať jedinečnosť vlastného vonkajšieho areálu, budú z dnešného článku možno veľmi ťažiť..

Znalci záhrad a vášniví záhradníci sa spoliehajú na rôzne aspekty záhradného dizajnu. Zameranie sa na záhradnú výzdobu nie je pri navrhovaní záhrady správnou stratégiou. O každú jednu súčasť záhrady by ste sa mali starať. Niekoľko tipov a trikov uľahčuje navrhovanie záhrady s jednoduchou údržbou. Pozrime sa, ktoré to sú!

Predný dvor robí prvý dojem

Kľúčovými pojmami v tejto oblasti sú udržiavanie poriadku a čistota na prednom dvore

Dobré plánovanie a pozornosť k detailom

Ako majiteľ záhrady, ktorý chce zmeniť svoj vonkajší priestor na príjemný relaxačný kútik, by ste mali dobre poznať svetelné a pôdne podmienky vo svojej vlastnej záhrade. To je veľmi dôležité, pretože je to predpoklad správneho výberu vašich záhradných rastlín. To vám umožní rozlíšiť medzi rastlinami, ktoré vyžadujú malú údržbu, a extravagantnými druhmi rastlín, ktoré vyžadujú intenzívnu starostlivosť.

Na čo by ste si mali dať ešte pozor:

 • Tiež závisí od veľkosti záhradnej plochy, či je záhrada nenáročná na údržbu alebo nie. Veľké záhradné plochy sú teda spojené s oveľa väčším úsilím ako menšie.
 • Dobre tvarované postele nestratia svoj tvar, dajte im preto prednosť! Okraje postele okolo trávnika teda ušetria veľa námahy a práce!
 • Je lepšie zbierať viac stromov a kríkov čo najbližšie k sebe. Pri pravidelnej údržbe vám to ušetrí veľa námahy a času.
 • Spoľahnite sa na pôvodné rastliny.
 • Burina je úplne nežiaduca! Potom majte na pamäti, že prírodný kameň zabráni rozvoju semenných burín: to znamená, že záhradné chodníky z prírodného kameňa sú skvelou voľbou do záhrady..
 • Počítajte s tým, že medzi veľkými kameňmi bude menej spojov.

Krásne kvetinové záhony robia záhradu upravenou a upravenou

Uistite sa, že sa o predzáhradku ľahko postará. Záhony budú krásne

Buďte opatrní pri výbere materiálov na vonkajšie použitie

Materiály zohrávajú zásadnú úlohu vo vonkajšej oblasti, najmä vo dvore. Pri plánovaní záhradných chodníkov a terás by ste mali venovať pozornosť materiálom, ktoré si vyberiete. Napríklad prírodný kameň a betón spravidla vyžadujú malú údržbu. Správne kusy nábytku by mali byť tiež vyrobené zo správnych materiálov. Drevo zostáva najobľúbenejšou voľbou pre záhradný nábytok. Kryty so špeciálnym povrchom sa tiež osvedčujú ako výhodné riešenie pre predzáhradku, pretože sú udržateľné. A pokiaľ ide o záhradné ploty, ploty z tvrdého dreva alebo žiarovo pozinkovanej ocele sú veľmi obľúbené, pretože sú odolné.

Dobre si premyslite, ako navrhujete záhradné chodníky

Uľahčite si údržbu predzáhradky Záhradné chodníky vyrobte z vhodných materiálov, ako je betón

Drevený nábytok je klasikou v záhradnom dizajne!

Zjednodušenie starostlivosti o predzáhradky Drevený nábytok je najlepšou alternatívou

Nasaďte záhradné rastliny s jednoduchou údržbou

Exotické rastliny nie sú v žiadnom prípade najlepším riešením pre krásne vyzerajúcu záhradu s nízkymi nárokmi na údržbu. Stromy a niektoré viacročné druhy sú naopak oveľa lepšie. Najlepšie je vybrať tie trvalky, ktoré na rozdiel od jednoročných letných kvetov majú v pôde dlhodobé korene a ľahšie prežijú obdobia sucha. Pozemné kryty sú tiež veľkou pomocou pri navrhovaní predzáhradky s jednoduchou údržbou. Cranesbill a koberec Waldsteinie vyzerajú nádherne a ušetria veľa záhradníctva. Ďalšie pekné možnosti sú:

 • pomaly rastúce kvitnúce stromy ako orgován a červený baza
 • Kríky ako hamamel, palanda, lieska
 • dlhé kvitnúce trvalky ako žltý slnečný klobúk, dámsky plášť, slnečná nevesta
 • dlhoveké trvalky ako Funkia a Pivoňka
 • niektoré ruže, ako napríklad čistá biela odroda „Escimo“
 • Okrasné dreviny ako japonský javor, čerešňa okrasná, okrasné jablko, guličkový trúbkový strom
 • Ďalší tip od nás: šalátu a paradajkám sa radšej vyhnite!

Vyberte záhradné rastliny s jednoduchou údržbou

nápady záhradného dizajnu rastúca pivonka

Bohužiaľ, nemôžete len tak sedieť v záhrade a užívať si nádherné letné dni. Niekto potrebuje udržať záhradu v pohodlí tým, že sa pustí do problémov so záhradníctvom. Človek sa však snaží uľahčiť si prácu tým, že zamieri na predzáhradku s jednoduchou údržbou.

Starajte sa o svoju záhradu bez ohľadu na to, či je malá alebo veľká. Stojí to za námahu pre živý dizajn záhrady! Úplne bezúdržbová záhrada jednoducho neexistuje. Mali by ste si to uvedomiť! Bolo by preto skvelé prijať záhradníctvo ako relaxáciu alebo dokonca ako voľnočasovú aktivitu.

nápady na dizajn záhrady, záhradné rastliny s ľahkou starostlivosťou, lieska

Uľahčite starostlivosť o predzáhradku o záhony

Zjednodušte starostlivosť o predzáhradky O záhradné chodníky z kameňa sa starajú jednoduchšie

nápady na dizajn záhrady dámsky plášť sa ľahko ošetruje a vytvára krásny vzhľad