Upútajte motýle v záhrade – potešte svoje oči živými sochami

Prilákajte motýle v záhrade nápady záhradnícke nápady

Prilákajte motýle v záhrade

Poznáte tento pocit? V záhrade je všetko pripravené, dali ste odrezky, slamku a samozrejme rastliny, a teraz sa chcete opierať o stoličku a užívať si nádherný výhľad!

Pod nádherným povrchom je však ešte jeden prvok!

Existuje štvrtá dimenzia, ktorá vzrušuje naše zmysly a vťahuje nás naplno na miesto.

Motýle prispievajú k prítomnosti krásnych farieb. To všetko je povzbudzujúce a prekvapujúce. Záhradníctvo, ktoré sa zameriava na motýle, je pravdepodobne najľahšie. Základné prvky už máte a len sa musia vyvíjať.

Začnime tým, čo presne chcete zasadiť

Prilákajte motýle v záhradných rastlinách pestujúcich kvety

Iste, prvou požiadavkou je založiť akékoľvek rastliny. Môžu to byť vždyzelené stromy, kríky a stromy. Môžete ich zasadiť do skupín alebo ich použiť v ležérnejšom štýle.

 Formálne alebo nie, motýle sa nestarajú o štýl vašej záhrady!

Dôležité sú rastliny, ktoré tu rastú. Čím väčší výber, tým lepšie. Čím menej náročná rastlina, tým lepšie. Nové druhy rastlín slnečníka, ktoré majú dve vrstvy okvetných lístkov, sú pre motýle veľmi dráždivé. Preto budete tento kvet s najväčšou pravdepodobnosťou ignorovať. Čím je rastlina jednoduchšia, tým lepšie. Dôrazne odporúčané odrody sú: koneflower žltý, rudbeckia, vodné konope, miestna horská mäta, žiariace hviezdy, astra. Sú skvelé, najmä ak neboli výsledkom umelého sadenia. Včely vnímajú prírodný charakter a uprednostňujú ho.

Niektoré motýle preferujú určité kvety

Prilákajte motýle v záhrade motýle pestrý americký monarcha

Takzvaný americký panovník obzvlášť preferuje žiariacu hviezdu.

Predajcu je možné tiež zistiť v priebehu rokov prostredníctvom experimentov, pretože v rôznych regiónoch existujú rôzne druhy s rôznymi preferenciami.

Nechcete len pár motýľov, chcete ich veľa? Potrebujete rastliny, na ktoré motýle používajú svojich najmenších

Prilákajte motýle v záhradnom dizajne sami rastliny listy hodváb rastlín

To by boli mliekarne pre amerického panovníka, fenikel alebo petržlen pre čierny lastovičník, plantain pre Junonia, farbivá na síru.

Existuje niekoľko stromov osobitného významu. Jedná sa o dub, čerešňu a vŕbu.

Viac vody

Prilákajte motýle vo fontáne vodného systému so záhradným dizajnom

Vedeli ste o veľkom význame vody pre vývoj motýľov? Pijú z kvapiek, ktoré sú na rastlinách. Preto je studňa alebo iný typ inštalatérstva absolútne nevyhnutný a užitočný.

„Miznúca“ fontána so skalou ako základňou je najlepšia na uhasenie smädu motýľov

Prilákajte motýle do záhradného dizajnu, sami si dobre pestujte rastliny

Môžete to umiestniť medzi rastliny a tým sa časť vody môže dostať na listy.

Používajte druhy s dutými listami, pretože majú schopnosť zachytávať vodu. To by bolo o tuku. Zvážte aj vytvorenie bahenného otvoru, pretože to je pre motýle obzvlášť atraktívne. Predstavte si motýle obrazne. Majú dlhé proboscis, pomocou ktorého naberajú nektár aj vodu.

Vytvorte si biotop

Prilákajte motýle v záhrade tvar rastliny zimný obrázok snehWow! Toto je úžasný zimný obrázok! Môžete odhadnúť počet motýľov tu? Môžu ich byť desiatky! Mnohé z nich prezimujú vo všetkých vekových skupinách.

Toto je dobrý dôvod, prečo nečistiť záhradu na jeseň a odrezať všetky rastliny: motýle sú vo všetkých odumretých rastlinách a trávia tam čas až do jari. Nevyčistená záhrada navyše v zime dodá zaujímavý architektonický vzhľad.

Úžasné, nie??

Krásna lúka, na ktorej sú distribuované aj suché rastliny, je v projektovaní domov stále obľúbenejším prístupom. Ale je to tiež raj pre motýle.

Tiež oddeľuje motýle od chemikálií, ktoré mohli byť použité v záhrade. Okrem toho musíte byť pri ich aplikácii veľmi opatrní.

Užite si krásny zážitok

Prilákajte motýle v záhrade tvar rastliny motýle fialové kvety

Čo môže byť príjemnejšie ako relaxovať v záhrade, ktorú ste sami nádherne vytvorili? A motýle by tam mohli predstavovať štvrtú dimenziu.

V rôznych ročných obdobiach sa líšia farbou a veľkosťou.

Ale vždy urobia náš domov krajším, ako bol predtým!

Motýle v záhrade priťahujú kvety purpurovými kvetmi