V záhrade vytvorte tienisté posedenie

zatienené posedenie v záhrade jedálenský kút záhradný nábytok z masívu

 Toto leto môžete teplo ľahko poraziť, ak si na dvore zaistíte tienisté miesto

Ukážeme vám množstvo nápadov, ako môžete naplánovať a implementovať svoj vlastný malý kútik vonku.

    Len to urob

Užite si tienisté útočisko v každom rohu svojej záhrady a tiež kedykoľvek s jednoduchým slnečníkom.

Slnečník, stôl a stoličky sú kombinované vo vonkajšej mini miestnosti, ktorú si môžete užívať celé leto.

  Pod viničom – tienisté posedenie v záhrade

Tienisté posedenie v záhrade, exotické farby, textúry viniča

Vinice a vinič poskytujú dokonalý tieň aj na najslnečnejšom mieste. Nechajte ich putovať po pergole, aby vytvorili jemný tieň – a vaša záhradná miestnosť bude tiež vyzerať krásne elegantne!

Použite štruktúry

Tienisté posedenie v záhrade s metalickými kvetinovými štruktúrami

Ak váš dom, garáž alebo iná štruktúra vrhá na váš dvor príliš veľa tieňa a nerastie tam takmer žiadna tráva, vytvorte namiesto kvetinovej záhrady tienistú oázu. Tu na obrázku môžete vidieť očarujúcu malú terasu lemovanú hortenziou Annabelle.

Nech je to jednoduché

Tienisté posedenie v záhrade drevené stoličky kvety rastliny chodník

Aj keď je pergola alebo záhrada lacná a ohromujúca zároveň, v záhrade môžete mať miesto, ktoré je rovnako osobné, bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí. Pohodlná stolička ukrytá medzi stromami a kvitnúcimi kríkmi ponúka perfektné miesto na únik letného tepla s dobrou knihou v ruke alebo pohárom limonády.

 V záhrade potrebujú vodu!

zatienený priestor na sedenie v záhrade na kovový vodný systém

Každé miesto, kde sa voda vlní, vám poskytne väčšiu relaxáciu. Či už máte veľký vodný systém alebo jednoduchú fontánu, ako je táto na obrázku, voda je dokonalým spôsobom, ako vylepšiť akýkoľvek vonkajší priestor..

  Ako záhadný útek

Tienené posedenie v záhradnej lavici, únikové miesto z drevenej pergoly

Postavte lavičku pod stromy – je to skvelý spôsob, ako sa schladiť. Svoj priestor môžete ešte intímnejšie a súkromnejšie urobiť umiestnením lavičky pod rustikálnu pergolu, ako je to v tomto prípade. Potom si môžete zabezpečiť svoje súkromie prikrytím pergoly viničom odolným voči tieňom, popínavými hortenziami alebo inými jesennými rastlinami.

  Hrajte sa s farbami!

Tienisté posedenie v záhrade pije farby drevených lavíc

Myslíme si, že tienisté miesta sú spravidla zelené a nudné. Ale nie vždy to tak musí byť. Jednoduchá teaková lavica ponúka skvelý vzhľad a predstavuje perfektný spôsob relaxácie. Farebné vankúše zo zodpovedajúcich, priateľských tkanín pre vonkajší priestor a vy pridáte slávnostnú farbu.

  Buď kreatívny

Tienisté posedenie v záhradnom závode, kreatívny dizajn

Pokúste sa čo najľahšie premeniť miesto vo vašej záhrade na tienisté útočisko. Tu je atraktívna záhradná cesta kombinovaná s pergolou porastenou viničom, čo vytvára perfektné miesto pre perfektný víkend.

Realizujte zaujímavé nápady

tienisté posedenie v záhradných záhradách

Toto je ďalší skvelý spôsob, ako zvýšiť záujem o oblasť vašej záhrady, kde nerastie trávnik. Malé tehlové patio lemuje plot a bizarné kríky tolerantné voči tieňom.

 Využite plot!

Tienisté posedenie v záhradnom ratanovom oplotení kresla

Shady neznamená vždy súkromie – takže ak si chcete skutočne oddýchnuť a vyhýbať sa pohľadu susedov, vyskúšajte plot na ochranu súkromia. Zablokuje vám výhľad a budete sa cítiť skutočne ako doma.

    Možno altánok?

Tienisté posedenie v záhradnom altánku v ázijskom štýle

V tomto jednoduchom pavilóne máte pocit, že ste uprostred lesa – aj keď je v stromovej záhrade južne od Bostonu. Vďaka takejto štruktúre bude váš víkend v každom prípade perfektný, súkromný a útulný! Môžete tam prežiť nezabudnuteľné hodiny vo dvojici alebo v úzkej skupine blízkych priateľov. Bavte sa s nami!