V záhrade zostaňte vždy v pohode – tu je naša rada, čo robiť v auguste

v záhrade vždy zostaňte v pohode purpurové kvety

V záhrade vždy zostaňte v pohode

V auguste bude vaša záhrada plná kvetov a motýle poletujú z kvetu na kvet v tomto nádhernom mori farieb. Nielenže krásne vyzerá, ale aj nádherne vonia, nie? Áno, ale v takejto záhrade je vždy čo robiť. Ak si chcete užiť túto farebnú krásu koncom leta a tiež na jeseň, mali by ste sa o svoje záhradné kvety starať už teraz na konci augusta – vhodne ich prihnojte a zalejte.

Musíte tiež pripraviť svoju záhradu na chladnejšie mesiace dopredu. Tu je niekoľko rád od obľúbených záhradných architektov:

Čo radíš Čo robiť v záhrade v auguste?

1. Ruže, sedmokrásky, záhradné sedmokrásky alebo letné sedmokrásky, georgíny a ďalšie rastliny, ktoré budú v lete kvitnúť, teraz vyžadujú vašu starostlivosť. Odstráňte mŕtve kvety, aby ste rozveselili rastliny a povzbudili ich, aby klíčili nové púčiky. Tak dodáte kvetom novú energiu.

Na hnojenie týchto kvetov sa používa raz týždenne vyvážené zložené hnojivo

vždy zostaňte v pohode v záhrade krásne margaritové more

2. Kalifornský park Golden Gate, ktorý bol kedysi veternými dunami, je dnes ukážkou flóry z celého sveta. Ako si to spravil? Darí sa tu nádherným kvetom z Južnej Afriky a tiež zo severných častí zemegule. Odborníci tvrdia, že vysoké náklady na údržbu stoja za každý pokus. Čo potrebujete, je dokonale priepustná pôda a perfektné podnebie – na pobreží nie je nikdy príliš teplo!

Nádhera kvetov v slnečných tónoch

vždy zostaňte v pohode v záhrade Kalifornie nádherná oranžová žltá

Vyzerajú už teda vaše črepníkové rastliny „unavene“ a zvädnuto? Potom potrebujete viacúčelové hnojivo, ktoré vydrží asi tri mesiace, alebo tekuté hnojivo každé dva týždne.

Odmenou vám potom budú väčšie kvety

vždy zostaňte v pohode v záhrade kobaltovo modré kadičky purpurových kvetov

3. Horúčavy v auguste vám rozhodne nedovoľujú urobiť niečo so záhradnými kvetmi vo vašej záhrade práve teraz – a to vôbec nemusíte. Všetky aktivity si môžete naplánovať na chladnejší september a tiež na neskôr.

Aj napriek tomu bude vaša záhrada vyzerať perfektne aj v auguste

vždy zostaňte v pohode v záhrade stredomorskej krajiny

August je čas motýľov

v záhrade vždy zostaňte v pohode margarity a motýle

4. Teraz je zálievka dôležitá! Časté a pravidelné zavlažovanie je pre vaše rastliny v teplom a suchom počasí jednoducho povzbudzujúce. Odporúča sa, aby voda išla hlbšie do zeme, radia nám krajinní architekti.

Geniálny nápad od spoločnosti Land Design Inc.

v záhradnej drevenej boxovej odkvapkávacej hadici vždy zostaňte v pohode

Zabráňte zalievaniu priamo na listy vašich rastlín. Zalievajte skoro ráno alebo neskôr počas dňa, aby ste sa vyhli rýchlemu odparovaniu. Ešte lepší nápad by bolo kvapkové alebo hadicové zavlažovanie bližšie ku koreňom rastlín.

Vaše rastliny tak zostanú vždy svieže a svieže zelené

vždy zostaňte v záhrade sviežo zelení

5. V auguste je označený prechod od typických letných kvetov k jesenným kvetom, počínajúc rôznymi druhmi hrubolistých rastlín, napríklad rozchodník alebo rozchodník, vďaka ktorým bude vaša záhrada ešte zaujímavejšia..

Jemné ružové kvety osviežujú krajinu

vždy zostaňte v pohode v záhrade ružová nádhera

Levanduľové tóny upokojujú zmysly

zostaňte v záhrade vždy chladní, elegantní a robustní v levanduli

6. A ešte jedna rada na záver: určte a vyberte si teraz svoje jarné kvitnúce cibuľky a kupujte ich do vypredania zásob. Nenechajte sa odradiť tým, čo bude zajtra! Výsledok bude určite dobrý, kvetinám stačí veľa starostlivosti a vašej lásky!

vždy zostaňte v záhrade v magickom kvete