Vonkajšie plynové krby – romantika táborového ohňa pre váš domov

Vonkajšie plynové krby

Pri navrhovaní záhrady alebo rekonštrukcii vonkajšieho priestoru máte jedinečnú príležitosť splniť si dlho milované sny. Pomerne málo ľudí sníva napríklad o vlastnom romantickom táboráku za miernych letných večerov. Čo môže byť útulnejšie, ako posedieť pri ohni s priateľmi pri dobrom pohári vína a filozofovať o Weltschmerz? Mnohí, ktorí sa oddávajú tejto myšlienke, budú namietať, že na taký táborák nie je miesto. Okrem možnosti uskladnenia dreva a ohňovzdornosti okolia. Ale nemusí to byť také zložité. S vonkajším plynovým krbom romantika pri táboráku môže byť veľmi jednoduchá.

Stanový pocit pre terasu – vonkajšie plynové krby

Každý, kto ako teenager a mladý dospelý užil kempovanie alebo výlety s rodinou, vie, aké romantické a spoločenské táboráky môžu byť. Keď oheň horí a všetci okolo neho sedia, zdá sa, akoby čas zastal. Každý si konečne môže oddýchnuť od zhonu každodenného života a nájsť si čas na to, aby mal jasno v dôležitých veciach v živote. Málokedy máte také dobré rozhovory ako pri svetle ohňa.

Vonkajšie plynové krby - romantika táborového ohňa pre váš domov

Najväčšou výzvou pri pokuse priniesť túto romantiku pri táboráku domov je zvyčajne dostupný priestor. Ak nemáte veľkú záhradu, môžete nadobudnúť dojem, že nemáte priestor na vykopanie krbu, uskladnenie dreva na spaľovanie a zabezpečenie ohňovzdornosti okolia. Zároveň platia zákonné obmedzenia, pretože nie vždy je možné zapáliť otvorený oheň na vlastnom pozemku. Vonkajšie plynové požiare môžu všetky tieto problémy ľahko vyriešiť.

Vonkajšie plynové krby – mobilný a bezpečný krb na terasu

Výhoda, ktorú so sebou vonkajšie plynové krby nezvratne prinášajú: sú mobilné. Aj keď je krb v trávniku ťažko ukrytý, keď je už razaný, plynový krb je možné ľahko odložiť, ak už nie je potrebný na svojom súčasnom mieste. Okrem toho si môžete vybrať z rôznych prevedení a kúpiť si plynový krb, ktorý bude ladiť s terasovým nábytkom. Spoločnosti ako Clifton ponúkajú okrúhle, hranaté, vysoké, nízke, rustikálne a elegantné modely. Môžete si teda vybrať presne ten vonkajší plynový krb, ktorý zodpovedá vášmu vlastnému vkusu.

Ako funguje vonkajší plynový krb?? V zásade je to veľmi jednoduché. Na rozdiel od vstavaného krbu v dome je vonkajší plynový krb modelom, ktorý sa ovláda plynovou fľašou. Ten je umiestnený vo vnútri krbu a zásobuje krb palivom. Tento dizajn tiež robí vonkajší plynový krb mobilným a nemusí byť inštalovaný na pevnom mieste. Mnoho plynových požiarov je navrhnutých tak, aby ich bolo možné použiť aj ako stôl súčasne. Často majú široký okraj komína, na ktorý je možné umiestniť nápoje a občerstvenie. Pre maximálnu bezpečnosť je možné okolo ohňa nainštalovať sklenenú obrubu, aby sa minimalizovalo riziko popálenia pri siahnutí po pohári na víno. V prípade, že sa oheň nepoužíva, napríklad počas dňa, mnoho vonkajších plynových požiarov je dodávaných s krycou doskou. To z krbu behom chvíľky urobí kompletný stôl. Platňa zároveň chráni bod horenia krbu pred poveternostnými vplyvmi.

Posaďte sa vonku s vonkajším plynovým krbom aj na jeseň

Popri všetkých aspektoch socializácie môže byť vonkajší plynový krb tiež perfektnou príležitosťou na to, aby bola vaša vlastná terasa použiteľná až do jesene. Teplo vychádzajúce z krbu je dostatočné na zahriatie ľudí sediacich okolo neho a na zabezpečenie príjemného osvetlenia. Ak sa tiež zabalíte do útulnej bundy alebo nadýchanej deky, koncom októbra môžete vďaka vonkajšiemu plynovému krbu stále obdivovať hviezdnu oblohu a stráviť nádherné hodiny so svojimi blízkymi na čerstvom vzduchu.