Výsadba malín v záhrade – užitočné rady

Výsadba malín v záhrade. Ovocný dezert

Pestujte maliny vo svojej vlastnej krajine

Maliny a smotana, malinová šťava, malinový džem: malinový likér: Možnosti, ako ochutnať potešenie z tohto lahodného ovocia, sa zdajú byť nekonečné, najmä keď si môžete dopestovať vlastné maliny. Tieto jemné bobule nám môžu ponúknuť veľa príjemných prekvapení: stoja zmrazené vo vrstve na plechu alebo vo vrecku, aby nám pripomenuli chuť leta v tupom a zamračenom dni.

Pestujte maliny: najskôr si vyberte správnu odrodu!

V záhrade vysaďte maliny

Výsadba malín v záhrade. Plody správnej odrody

Najprv sa rozhodnite, ktorá odroda malín je pre vás to pravé! Tieto plody sa dodávajú v dvoch kategóriách: letné a jesenné – prinášajú ovocie (nazývané tiež vždy rodiace). Letonosné rastliny vás určite potešia veľkou a bohatou úrodou na konci leta. Rastliny nesúce jeseň prinášajú dve zbery ročne: jednu začiatkom jesene a malú začiatkom leta. Maliny sa zvyčajne dodávajú v týchto farbách: červená (odrody ako „Latham“, „jesenná blaženosť“ a „dedičstvo“) a čierna (odrody ako „Blackhawk“ a „Bristol“) a žltá (odrody ako „Honeyqueen“ a „Fallgold“ ). Červené odrody sú vo všeobecnosti silnejšie, odolnejšie a produktívnejšie ako malinové rastliny čiernej a žltej.

Vyberte si správne miesto pre svoje malinové kríky!

Pestovanie malín v záhradnom kríku

Malinové kríky sú dynamické rastliny, zapĺňajú záhon, kde sú vysadené. Vyberte si miesto na plnom slnku a dobre odvodnenej pôde, pridajte kompost, ktorý pomôže naštartovať malinové rastliny. Pri nákupe malinových rastlín stojíte pred dvoma možnosťami: na jar môžete kúpiť maliny s holými koreňmi alebo rastliny pestované v nádobách, ktoré musíte pestovať na jar, v lete alebo na jeseň. Náš tip: Palice Himbber vysaďte 50 cm od seba a do radov vo vzdialenosti 1,50 m od seba. Maliny tam čoskoro zaplnia všetok voľný priestor.

Chutné ovocie vo vašej vlastnej záhrade

Výsadba malín v záhrade ponúka chutné ovocie

Ďalšie dôležité rady, ktoré by ste mali dodržiavať:

  • Maliny dorastajú do výšky 1,20 až 1,80 m. Môžete tiež zvážiť položenie drôteného plotu, aby boli palice podopreté drôtmi a rástli na oboch stranách.
  • Keď zberáte zrelé bobule, zľahka ich potiahnete, príliš sa nedržia.
  • Maliny sa konzumujú čerstvé alebo mrazené.
  • Občas môžete vidieť zdeformovanú malinu. Je to dôsledok slabého opeľovania, ktoré by mohlo byť spôsobené studeným, mokrým prameňom.
  • Múčnatka je bežnou chorobou malín. Ak sa chcete pokloniť, odstráňte všetky spadnuté plody a listy, aby ste vo svojej krajine udržali minimálne množstvo plesní; uľahčuje vám to tiež kontrolu nad ďalšou chorobou – malinovou hrdzou – chorobou, ktorá na listoch vytvára hrdzavé škvrny..

 Maliny a smotana, malinová šťava, malinový džem alebo malinový likérVýsadba malín v záhrade lahodné

Maliny sa ľahko pestujú a zároveň najproduktívnejšie ovocie v domácej záhrade. Vaša práca a starostlivosť sú tu vždy odmenené bohatou úrodou!

     Malinové kríky sú dynamické rastliny, zapĺňajú záhon, kde sú vysadené

Výsadba malín v záhrade nápad záhradníka

Tieto plody sa delia na dve kategórie: letné a jesenné Výsadba malín v záhrade nápad užitočný lahodnýVyberte si miesto na plnom slnku a dobre priepustnej pôde Tipy na pestovanie malín v záhrade