Vytvorte oázu pohody so správnym dizajnom záhrady

Najjednoduchšími prostriedkami je možné v záhrade vytvoriť oázu pohody, takže dovolenka bude vždy len kúsok od dverí terasy. Stres každodenného života môže byť úplne zanechaný tým, že sa budete môcť plne sústrediť na výhľad so všetkými vedľajšími účinkami, ktoré vyplývajú zo zelenej záhrady..

Správny záhradný dizajn je dokonca niečo, čo by v zásade nemalo chýbať, pretože len tak si z času na čas doprajete prestávku. Je to dôležité z toho dôvodu, že každodenný život je čoraz hektickejší a stresujúcejší, pretože nie je pokojný deň, pretože môžu prísť schôdzky a podobne. Preto sú tiché chvíle v záhrade doma také nevyhnutné.

So správnym dizajnom záhrady si môžete vytvoriť príjemnú oázu s kreatívnym strešným zariadením

Voda by v záhradnom dizajne nemala chýbať

V záhradnom dizajne by nemala chýbať voda, pretože to vytvára vašu vlastnú oázu pohody. Môže to byť kúpacie jazierko alebo obyčajný bazén. Nemusí to byť ani veľký bazén. Ak skutočne nemáte priestor na bazén alebo jazierko, môžete využiť aj kúpeľ na nohy. To obnovuje a zaisťuje, že môžete z času na čas vypnúť.

Voňavé rastliny potom môžete umiestniť okolo bazéna alebo rybníka, ktoré vytvoria útulnú atmosféru. Je to ideálny doplnok do wellness centra, ktoré môže poskytnúť relaxáciu aj s levanduľou alebo ružami. Ak by však táto oblasť mala mať povzbudzujúci účinok, je možné založiť rastliny s citrusovými vôňami.

Vytvorte oázu pohody so správnym dizajnom záhrady

Vytvorte chránené miesto

Mať záhradu bez živého plotu alebo popínavých rastlín je tiež istým spôsobom stresová situácia. Ak je hneď vedľa ulica, bude dochádzať aj k hlukovému hluku z vozidiel. Okrem toho mohli susedia začať konverzáciu. Preto je vhodné zriadiť „chránené miesto“. Samotná záhrada by nemala byť prístupná verejnosti.

Príkladom toho, ako také miesto môže vyzerať, je zenová záhrada, pretože v skutočnosti zaisťuje pokoj a pohodu. V týchto prípadoch sa používajú kamene, štrk, balvany a mach. Tento minimalizmus uľahčuje hľadanie mieru. Preplnená záhrada je naopak skôr na príťaž. Ale to sa nepočíta záhradný nábytok, pretože tieto môžu byť tiež perfektne integrované do vzhľadu záhrady.

Nové sú tiež v trende lacné pohovky, ktoré potom zostanú na (zimnej) terase. To zaisťuje, že záhrada vyžaruje rovnakú atmosféru ako obývačka. Toto sa vlastne týmto dosahuje.

Vytvorte si magickú oázu pohody a relaxácie

So správnym dizajnom záhrady vytvárajú detské záhradné stoličky oázu pohody

Zaistite optimálne osvetlenie

Máloktorá iná oblasť je taká dôležitá ako osvetlenie, pretože umožňuje veľa vyťažiť, a možno preto bolo osvetlenie vždy vnímané ako dekoratívny prvok. Existujú napríklad malé bodové svetlá, ktoré sú pripevnené k fasáde domu a môžu byť použité ako detektory pohybu alebo ako dekorácia. Spravidla sú vybavené aj inteligentným domácim pripojením, takže svetlá je možné konfigurovať aj pomocou smartfónu.

To má výhodu v tom, že svetlá je možné tiež stlmiť v závislosti od nálady, ale farbu je možné tiež bez problémov zmeniť, pretože väčšinou existujú diódy LED, ktoré štandardne umožňujú viac ako 16 miliónov farieb..

So správnym dizajnom záhrady môžete so záhradnou lavicou Herbst vytvoriť oázu pohody Vytvorte oázu pohody so správnym záhradným balkónovým nábytkom