Vytvorte si záhradné posedenie a strávte viac času vonku

Už je dávno leto a zostať vonku čo najdlhšie nás robí neskutočne šťastnými. Šťastlivci s vlastnou záhradou majú tiež skvelú príležitosť vytvoriť si tam jedinečnú vonkajšiu obývačku. Samozrejme, môžete to urobiť so správnymi kusmi nábytku a správnou stratégiou zariaďovania. Sedadlo, navrhnuté ako jedálenský kút alebo ako útulný relaxačný kútik, by nemalo chýbať v žiadnej záhrade! V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako si môžete navrhnúť útulné záhradné posedenie.

Navrhnite záhradné posedenie – Posedenie v záhrade môže vyzerať veľmi odlišne

dizajnové záhradné sedenie štýlové záhradné designové vankúše

Záhradné posedenie si naplánujte vopred

Vonkajšia časť poskytuje nielen priestor pre okrasnú záhradu, ale je aj miestom pre rekreáciu a relaxáciu. Zútulnenie záhradného kúta má pre majiteľa záhrady niekoľko výhod. Pretože iba so sedením sa záhrada stane obľúbeným miestom. Samozrejme, najmä v letných mesiacoch.

Sedadlo musí nielen vyzerať krásne a príjemne, ale musí ponúkať aj požadovanú úroveň pohodlia. Posedenie v záhrade by navyše malo spĺňať rôzne požiadavky. A veľmi rozmanité, pretože každý z nás má svoje nápady a preferencie pre relax a dobre strávený čas.

Predovšetkým je dôležité určiť správne umiestnenie sedacej časti. V tejto súvislosti je rozhodujúca veľkosť záhradnej plochy. Ak máte veľkú vonkajšiu plochu, môžete byť kreatívnejší. Malá záhrada, naopak, obmedzuje možnosti vytvorenia posedenia. V oboch prípadoch však musí mať vhodnú podlahovú krytinu a tiež súkromnú obrazovku. Pokiaľ ide o podlahu, kamienky sú jednoducho skvelé na to, aby ste si do svojho vonkajšieho priestoru priniesli kúsok prírody. A kamenné dosky dodávajú záhradnému kútiku štýlový vzhľad.

S čerstvými vzorkami tkanín vytvoríte v záhrade veselú atmosféru

záhradné posedenie tvar tropickej nálady farebné vzory

Ak vám teda v záhradnom dizajne ešte zostane nejaké voľné miesto, mohli by ste si naplánovať aj sedenie. Existuje toľko možností dizajnu. Vopred preto musíte mať jasnú predstavu o tom, aký záhradný kútik budete potrebovať. Chcete kryté alebo otvorené posedenie? Slnečná ochrana by v lete nepochybne oveľa viac spríjemnila zdržanie sa v záhrade. V závislosti od toho sú ponúkané rôzne modely záhradných altánkov a posedení s pergolami.

Dôležitá otázka pri navrhovaní miesta na sedenie: Považujete to za miesto ústupu alebo skôr miesto, kde by ste sa mohli zdržať s rodinou a priateľmi? V závislosti od situácie to kladie na sedadlo veľmi odlišné nároky.

Baldachýn uľahčuje sedenie

Vytvorte záhradné posedenie s útulným grilom

Vytvorte miesto na sedenie ďaleko od domu

Pre tých, ktorí chcú v záhrade miesto, kde by mohli skutočne relaxovať, je vhodné posedenie ďaleko od domu. V tomto prípade je na sedenie v záhrade vhodnejšie tiché a dobre chránené miesto, ako jedno uprostred záhrady. A obrazovky ochrany osobných údajov sú nevyhnutné.

Prvky živého plotu a obrazovky na ochranu osobných údajov sú vynikajúcim spôsobom, ako sa chrániť pred zvedavými pohľadmi. Ale ak si ceníte aj posedenie s veľkým počtom rastlín, mohli by ste jednoducho zaobstarať veľké črepníkové rastliny a vhodne ich usporiadať tak, aby vznikla nepriehľadná obrazovka ochrany osobných údajov. Stena obrazovky vyrobená z gabiónov rovnako pekne osviežuje záhradné posedenie. Záhradné rastliny navyše okorenia atmosféru prirodzeným spôsobom. Vďaka tomu sa vaše sedadlo stane zelenou oázou relaxácie!

Vytvorte si sami nádherné miesto na oddych uprostred mnohých rastlín

záhradný priestor na sedenie dizajn dvorku dizajn veľa rastlín rekreačná oblasť

Záhradná lavička je klasikou medzi záhradným sedením. Jeho najväčšou výhodou je, že sa hodí do každej záhrady. Posedenie by však mohlo byť vyrobené aj z ležadiel. Toto je skvelé riešenie na leto. Zvlášť, ak máte vonkajší bazén. Vytvorte si pohodlné sedenie v blízkosti bazéna a za okamih vytvorte jedinečný pocit z dovolenky.

Sedenie v záhrade môže byť veľmi jednoduché, ale veľmi útulné

navrhnite záhradné posedenie, niekedy stačí aj lavička

Moderné posedenie s krbom

Ak vás viac zaujíma zvláštna obývačka v exteriéri, do koncepcie sedenia by ste mohli pridať pohodlný záhradný nábytok a krb. Praskajúci oheň dodáva atmosfére očarujúci nádych. A ak je krbom model s grilom, potom sa miesto na sedenie zmení na nádherný priestor na grilovanie! Nezabudnite vylepšiť sedadlo niekoľkými ozdobnými prvkami. Obývací štýl sedacej časti by ste mohli dostať do popredia napríklad pomocou niekoľkých dekoratívnych vankúšov.

Posedenie okolo krbu

záhradné sedenie dizajn veľký priestor na posedenie krb

V súhrne by sme chceli zdôrazniť: Útulné posedenie, zdobené množstvom rastlín, alebo moderné sedadlo s pohodlným a trendovým nábytkom? Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, záhradné posedenie starostlivo a podrobne zvážte. Dobré plánovanie je dôležitým predpokladom vašej pohody!

Dobre si premyslite materiál na záhradný nábytok

záhradný priestor na sedenie dizajn bočný stôl ratanový nábytok

Vhodná obrazovka na ochranu osobných údajov je na záhradnom sedení na dennom poriadku

dizajnové záhradné sedenie nepriehľadné pekné miesto na relax

Hojdacie kreslo vás pozýva dlho sa zdržiavať v záhrade 

záhradné posedenie dizajn záhradná fontána veľa rastlín

Keď sa zo sedenia stane druhá obývačka …

Záhradné sedenie je útulné a príjemné, veľa zelene

dizajnové záhradné sedenie zelená oáza vytvára súkromie

záhradné sedenie dizajnový dvorček štýlovo navrhnite mnoho vankúšov

záhradné sedenie kamienky ponúkajú veľa miest na sedenie

záhradné sedenie dizajn moderné sedenie kleienr záhrada

záhradné sedenie dizajn moderné sedenie veľa zelenej betónovej optiky

záhradné sedenie dizajn moderná záhrada štýlový záhradný nábytok

dizajnové záhradné sedenie v noci osvetľuje reťaz svetiel

záhradné posedenie tvar oranžové akcenty záhradná podlaha

záhradné sedenie dizajn pergola zelený trávnik

dizajnové záhradné sedenie vytvára osobný relaxačný priestor

záhradné sedenie dizajn krásny záhradný nábytok veľa rastlín

záhradné sedenie dizajnový sedací kút krb útulný

nápady na dizajn záhradného sedenia

záhradný priestor na sedenie dizajn štýlový záhradný nábytok nápady malá záhrada

záhradné sedenie dizajnový látkový taburet drevené prvky

osvetlené záhradné posedenie v tvare krbu