Vyvýšené postele z kovu: zaujímavosti o ich výhodách a inštalácii

Momentálne nie sme v sezóne vyvýšených postelí. Spravidla sa zakladajú na jar alebo na jeseň. Toto je najlepší čas na výsev, keď chcete dobrú úrodu. Ale práve preto, že naň nie je vhodné obdobie, ho môžeme zriadiť lacnejšie. To platí najmä pre kovové vyvýšené postele. Spravidla sa montujú z prefabrikátov, ktoré sú v polovici leta v predaji lacnejšie.

V nasledujúcich riadkoch by sme chceli zhrnúť, či je tento materiál pre vás to pravé a aké sú jeho výhody.

Kreatívny dvorný dizajn s kovovými vyvýšenými posteľami

zaujímavý záhradný dizajn s vyvýšenými posteľami

Aké ďalšie možnosti máte?

Aby ste sa rozhodli správne, mali by ste mať samozrejme dobrý prehľad o všetkých možnostiach. Vyvýšené postele sú spravidla vyrobené z kameňa, dreva, kovu, plastu. Teraz existujú aj alternatívy k ekologickým a ľahko rozložiteľným materiálom. Posledné menované sú však vhodné na jednu alebo dve sezóny.

Ak chcete používať vyvýšenú posteľ najmenej dva alebo tri roky, potom potrebujete jednu z práve uvedených alternatív.

Je to celkom jednoduché nastaviť

Postavte vyvýšenú posteľ z kovu

Výhody kovu pre vyvýšené postele

Kovové vyvýšené postele nie sú také odolné ako kameň. Inštalácia je však oveľa jednoduchšia. Preto sú vhodné, ak nie ste tak šikovní. Sú tiež správnou voľbou, ak chcete najskôr získať skúsenosti s týmto typom záhradníctva. Kovové konštrukcie môžete ľahko rozobrať a umiestniť na nové miesto. Pomáha to, ak chcete záhradu usporiadať praktickejšie znova a znova.

S kovovými vyvýšenými posteľami môžete ľahko nastaviť akcenty a vytvárať kontrasty

kovové vyvýšené postele v bielom vzhľade

Kovové vyvýšené postele na dlhšiu záhradnú sezónu

Kovové vyvýšené postele sú pre vás to pravé, ak je pre vás prioritou predĺženie záhradníckej sezóny. Majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, a preto môžu predĺžiť dobu zberu o dva až tri mesiace.

Hliníkový vzhľad je veľmi obľúbený u kovových vyvýšených postelí

vyvýšená posteľ s hliníkovým vzhľadom

Jednoduchšia údržba

O kovové vyvýšené postele je oveľa jednoduchšia starostlivosť v porovnaní s posteľami z iných materiálov. S týmito máte menej škodcov ako napríklad s kameňom alebo drevom. Prírodné materiály mnohé z nich lákajú. Máte tiež veľa trhlín a iných zlomových bodov, cez ktoré sa škodcovia môžu jednoduchšie dostať ku koreňom rastlín.

Ak kupujete kvalitné kovové konštrukcie, sú už špeciálne spracované. V praxi to znamená, že sú odolné voči poveternostným vplyvom. Povrchová úprava môže predĺžiť ich životnosť. To sa však vyžaduje menej často ako pri dreve.

V porovnaní s iným vybraným umelým materiálom (napr. Plastom) je kov oveľa šetrnejší k životnému prostrediu.

Dvorový dizajn so zvýšenými kovovými posteľami

dvorná kamenná podlaha

Rozmanité možnosti z hľadiska optiky

Hliníkový vzhľad je najzrejmejšou voľbou pre kovové vyvýšené postele. Je obľúbený pre moderné a minimalistické záhradné úpravy. Ak ste si ale pre vonkajší priestor vybrali klasický alebo rustikálny štýl, môžete tiež ťažiť z jeho výhod. Súčasné modely kovových vyvýšených postelí napodobňujú aj iné materiály, napríklad drevo alebo kameň. Máte preto širokú škálu možností dizajnu. Nenechajte sa preto odradiť praktickými úvahami, keď je pre vašu podkrovnú posteľ najvhodnejší kov.

 hliník na lúke

hliník vedľa dreveného plotu

konštrukcia kovového vyvýšeného lôžka

biela vyvýšená posteľ