Záhrada so štrkom – vytvorte krásnu a ľahko udržiavateľnú záhradu!

Každý, kto sa rozhodne pre záhradný dizajn s kamienkami, to rád využije Okrasný štrk. Pretože štrk ponúka množstvo možností, ako navrhnúť nádhernú záhradu so štrkovými plochami. Jemné alebo hrubé a v rôznych farbách: štrk v záhrade vytvára prirodzený nádych a usporiadaný vzhľad. Záleží však na tom, ako štrk v záhrade využijete. Praktickým riešením by bolo použitie štrkového roštu, pretože chodník, príjazdová cesta, parkovisko a terasa sú týmto spôsobom oveľa stabilnejšie a upravenejšie …

Navrhnite záhradu so štrkom – stredomorská jedálenská časť s dekoratívnym štrkom

kamienková záhrada stredomorská záhrada jedálenský kút

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Štrkové chodníky a štrkové lôžka majú jedinečné čaro! Sú obzvlášť obľúbené v moderných, anglických alebo japonských záhradách, ako aj vo vidieckych záhradách. Môžete si ich však užiť lepšie bez obáv o ich dlhovekosť!

Štrkové záhony sa často vytvárajú v záhrade namiesto zelených plôch. Sú pekným kontrastom k zelenému trávniku. Vyzerajú skvele po celý rok. Sú nádherným pútačom pozornosti, ale je tiež ľahké sa o ne starať? Štrkové plochy vo všeobecnosti vytvárajú moderný záhradný vzhľad. Nestačí však len rozhádzať okruhliaky v záhrade … Pár krokov vedie do nádhernej záhrady so štrkom!

Ako navrhnúť štrkovú záhradu?

Tí, ktorí chcú svojej záhrade dodať prirodzený a zároveň svojský vzhľad, často zvažujú štrkovú záhradu. Ale nenechajte sa mýliť, že štrková záhrada vyžaduje málo práce! Štrk v záhrade však nemôžete len tak vysypať! Až keď si kúpite potrebné množstvo štrku, začne skutočná práca! Existuje niekoľko príprav, ktoré je potrebné vykonať. Zaburinenie a vyrovnanie pôdy dáva začiatok. Umiestnenie systému ničenia buriny je ďalším krokom. Ak chcete sadiť rastliny, strihajte iba na požadovaných miestach! Do štrkovej záhrady sa najlepšie hodia bylinky, trvalky odolné voči suchu alebo skalky, rovnako ako stredomorské rastliny. Môžete to urobiť v malých skupinách, ale musia pôsobiť prirodzene. Vaša krásna štrková záhrada je takmer pripravená!

Navrhnite záhradu s kamienkami Taunus

záhrada so štrkom taunus kamienky deco nápady záhrada

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Ak chcete navrhnúť dekoratívnu štrkovú záhradu, mali by ste očakávať optimálnu hustotu štrkovej vrstvy v hrúbke najmenej päť až osem centimetrov. Aby ste v štrkovej záhrade mali menej práce, umiestnite pod vrstvu štrku rúno z buriny.

Potom, čo ste v záhrade navrhli krásne štrkové chodníky a záhony, by ste ich mali pravidelne čistiť od listov, aby sa netvorila burina. Ako však navrhnete krásne príjazdové cesty a záhradné chodníky, ktoré sa ľahko udržiavajú a neznačia? S pomocou štrkového roštu!

Aké sú kroky do štrkovej záhrady?

kamienková záhrada záhonová hrana trávnika

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Čo sú to štrkové siete?

Aby sa štrk pri chôdzi a jazde neposúval, je vhodné použiť pod štrkovými povrchmi štrkové rošty. Vďaka tomu sa po povrchu ľahko chodí a jazdí sa po ňom. Po tejto oblasti sa potom môžete bez problémov pohybovať v topánkach na podpätku a dokonca aj na invalidnom vozíku a na bicykli sa ľahko pohybuje. Získate tiež väčšiu stabilitu a o štrkový povrch sa bude starať jednoduchšie. Táto stabilná základňa pozostáva z Štrkový rošt, nazývané aj štrkové plásty alebo dosky na stabilizáciu štrku. Jedná sa o pláty plastu, ktoré pripomínajú plásty. Týmto spôsobom sú záhradné chodníky, príjazdové cesty, parkoviská a terasy navrhnuté tak, aby boli stabilné, neznačkové a ľahko sa o ne staralo. Dôvodom je to, že štrk drží na mieste v mriežkach, čo mu dodáva väčšiu stabilitu a je úhľadnejší. Štrkové mriežky sú k dispozícii s kontrolou buriny aj bez nej.

Štrkové plásty prispievajú k funkčnému dizajnu záhrady

záhrada so štrkovým mramorom štrkový štrkový rošt

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Štrk je teda v záhrade príjemnou alternatívou k betónovým a trávnikovým mriežkam. Je to tiež pekný vizuálny pútač očí. Svoju štrkovú záhradu si ale poriadne naplánujte a navrhnite, aby ste mali neskôr málo práce!

Štrkové záhony krásne kontrastujú so zeleným trávnikom v záhrade

záhrada so štrkom záhradné postele dekoračný štrk

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Vyberte vhodnú farbu pre dekoratívny štrk

záhrada so štrkovými bielymi záhradnými plochami

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Riadkový dekoračný štrk s podlahovými doskami

záhrada s kamienkovou okrasnou záhradou relaxačná zóna

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Okrasný štrk sa perfektne hodí do japonskej záhrady!

záhrada so štrkom okrasný štrk japonská záhrada

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Okrasný štrk je skvelým pútačom pozornosti v modernej záhrade

záhrada s kamienkami neobvyklé nápady deco, decokies

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Okrasný štrk v bielej a čiernej farbe zaisťuje vynikajúci kontrast farieb v modernej záhrade

záhrada so štrkom okrasný štrk čiernobiely

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Štrk z bieleho mramoru je štýlovým pútačom pozornosti

záhrada so štrkom biely mramorový štrk čerstvé nápady na záhradu

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Rybník zdobený okrasným štrkom púta pozornosť každého!

záhrada so štrkovým zrkadlovým jazierkom okrasný štrk

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de

Vytvorte si rozprávkový chodník v okrasnej záhrade

záhrada so štrkovou záhradnou cestou okrasná záhrada

Zdroj: Zierkiesundsplitt.de