Záhradná dekorácia s bylinkovými a záhradnými znakmi: Ako vyčarovať veľkú záhradu

Leto je za dverami a keďže jar bola doposiaľ veľmi teplá, kvety a trávy určite vyrastú vo vašej záhrade. Ak máte aj malú bylinkovú a zeleninovú záhradu, je načase zaobstarať si záhradné dekorácie. Povieme vám, ako na to.

Správna záhradná dekorácia pre každú záhradu

Nie všetky dekoratívne položky sú rovnako vhodné pre všetky záhrady. Veľké a objemné vedrá môžu malú záhradu rýchlo preťažiť a príliš malé záhradné dekorácie sa vo veľkej záhrade nestratia..

Vyrobte si vlastnú záhradnú dekoračnú keramiku

Našťastie existujú záhradné dekorácie s bylinkovými a záhradnými znakmi, ktoré vyzerajú skvele v každej záhrade. Pretože záhradné značky sú zvyčajne v posteliach a tieto postele vyzerajú rovnako vo väčšine záhrad. Inými slovami: s krásnou a vysokou kvalitou Bylinkové a záhradné znamenie v kazdom pripade mas pravdu.

A vysoká kvalita je tiež kľúčové slovo, ktorému by ste mali venovať pozornosť. Pretože zo záhradného nápisu vyrobeného z podradnej kvality sa nebudete môcť dlho tešiť.

Pri zariaďovaní záhrady dávajte pozor na materiály

Keďže krásne dekoratívne kúsky sú v záhrade dlhé mesiace (niekedy aj celoročne), mali by ste dávať pozor na materiály. Kvalita materiálu by mala byť taká, aby odolávala vetru a počasiu. V lete sa záhradné dekorácie musia vyrovnávať s dlhodobým pobytom na slnku, zatiaľ čo jar a jeseň môžu byť extrémne búrlivé a daždivé. Od materiálu sa vyžaduje veľa.

bylinky-1746366_1920

Našťastie väčšina bylinkových a záhradných značiek je vyrobená aj z materiálu odolného voči poveternostným vplyvom, ktorý vydrží aj tie najnepriaznivejšie poveternostné podmienky. Samozrejme, pri nákupe by ste mali mať na pamäti, že žiadny materiál si navždy nezachová vlastnosti, ktoré má v obchode alebo v internetovom obchode. Najneskôr po niekoľkých rokoch je potrebné vymeniť bylinné a záhradné tabule vyrobené z materiálov, ktoré sú najviac odolné voči poveternostným vplyvom.

Plast alebo nehrdzavejúca oceľ sú veľmi obľúbeným materiálom pre bylinné a záhradné značky. A obaja majú výhody.

 Výhody rôznych bylinkových a záhradných znakov

Bylinkové a záhradné značky Plast je považovaný za veľmi odolný voči poveternostným vplyvom, pretože samotný materiál si relatívne dobre zachováva svoje vlastnosti. Na druhej strane plast nie je – ako naznačuje názov – prírodná látka. A to niektorým majiteľom záhrad vadí. Preto radšej volia nerezovú oceľ. Nerezová oceľ odoláva počasiu, ale časom mení svoj vzhľad a je tiež náchylná na hrdzavý film. Z tohto dôvodu by ste mali byť pripravení na to, že vaše bylinné a záhradné značky rýchlejšie hrdzavejú, najmä v blízkosti starých železničných tratí alebo v kovospracujúcom priemysle.

záhradná dekorácia elber make tehla

Alternatívou k nehrdzavejúcej oceli – a tá, ktorá stále vyzerá dobre – sú drevené záhradné značky. Prichádzajú v najrozmanitejších prevedeniach, veľkostiach a tvaroch. Milovníci kutilov môžu nájsť aj drevené nápisy, ktoré si môžu prispôsobiť podľa vlastnej nálady. Zodpovedajúce medzery je možné zakúpiť online alebo v železiarstve. S trochou zručnosti dokážete vykúzliť bylinkové a záhradné znamenia, ktoré nikto iný v záhrade zaručene nebude mať.

záhradná výzdoba Elber, aby si všimli bylinné znaky

Bylinkové a záhradné nápisy pre kutilov

Tí, ktorí sú ešte zručnejší vo svojom remesle, môžu tiež urobiť všetky záhradné znaky pre svoju bylinkovú záhradu sami. Aj tu sú veľmi odlišné možnosti a predovšetkým sa fantázii medze nekladú. To znamená: Nechajte sa inšpirovať a zbierajte stále nové nápady, z ktorých potom môžete vytvárať vlastné záhradné nápisy.

Páči sa vám tento nápad tu:

Malé drevené značky sú vhodné najmä pre začiatočníkov vo veľkej oblasti záhradných značiek. Dajú sa vyrobiť rýchlo a spravidla potrebujete iba materiály, ktoré už máte doma, alebo sa dajú prinajmenšom získať s malým úsilím. A takto to pokračuje:

  • Zaobstarajte si drevenú dosku a rozrežte ju na veľkosť, akú chcete, aby mala vaša budúca záhradná tabuľa (alternatívne ju môžete nechať narezať na mieru v železiarstve)
  • Budete tiež potrebovať vodotesné pero, pomocou ktorého môžete písať na drevo. Na nakreslenie písma by ste mali mať poruke aj ceruzku a gumu
  • Aby ste skrášlili a urobili záhradný znak odolný voči poveternostným vplyvom, potom potrebujete glazúru v požadovanej farbe a číry lak
  • Prvý krok začína odpílením dosky do bodu, aby ju neskôr bolo možné bez problémov zapichnúť do zeme. V tomto kroku sa uistite, že špička nie je príliš krátka. V závislosti od dĺžky záhradného znaku môže byť dlhý 15-20 centimetrov. Neskôr nemusí zmiznúť úplne v zemi.

záhradné dekorácie elber robia skvelé nápady

Potom môžete kus dreva natrieť, ak chcete. Tento rok je v záhrade obľúbený aj takzvaný shabby chic. To znamená, že sa stretávame s množstvom bielo natretého dreva. To isté preto môžete urobiť aj so záhradným znakom. Súčasťou trendového vzhľadu však je, že farba sa nenanáša veľmi opatrne – aspoň by to tak nemalo vyzerať. Znak záhrady preto nenatierajte úplne nepriehľadne, ale dávajte pozor na nerovnomerné rozloženie farby.

záhradná dekorácia elber make l = znak bylinky šípka

Potom príde písanie. Ak chcete, môžete si vopred navrhnúť niekoľko návrhov na výtlačok na počítači a pohrať sa s nimi. Akonáhle nájdete správne písmo, vytlačte si hárok a použite ho ako predlohu pre svoje záhradné znamenie.

Ak sa zaobídete bez šablóny, jednoducho ručne namaľte požadovaný nápis na záhradný nápis. V oboch prípadoch by ste však mali kresliť ceruzkou, aby ste dokázali chyby opraviť.

Ak sa vám nápis páči, môžete ho vystopovať vodotesným plsteným perom.

Nakoniec sa na záhradné znamenie nanesie číry lak – a je to!

Tento základný tvar znaku byliniek a záhrady môžete samozrejme ľubovoľne upravovať a ľahko si vytvárať svoje vlastné individuálne znaky. Bavte sa!

záhradná výzdoba urobte si fúzy komunikáciu

výroba záhradnej dekorácie elber l = bylinkové znamenia

Urobte si záhradnú dekoráciu sami dobrým materiálom