Záhradná sprcha – požadované ochladenie v horúcich letných dňoch

Svätojánske leto … .. Slnečné teplo sa zdá byť niektoré dni takmer neznesiteľné. O čom snívate v týchto letných horúčavách? My v redakcii môžeme len hádať – voda, ktorá prináša to správne chladenie! Niektorí šťastlivci majú veľké záhrady a dostatok finančných zdrojov, vo vonkajšom areáli si môžu dopriať závideniahodný záhradný bazén. Ale môžete aj skromne žiť a uspokojiť sa s niečím menším. Tu stačí zapojiť svoje kreatívne myslenie a čoskoro sa budete môcť ochladiť vo vlastnej záhrade. Chceme vám byť nápomocní a v dnešnom článku vám ukážeme skvelé tipy na dizajn záhradnej sprchy! Všetko je to o zaujímavých dizajnových nápadoch na vonkajšie sprchy, ktoré by vás lákali celé leto zostať vonku dlhšie a schladiť sa pod holým nebom. V letných horúčavách vás tieto vonkajšie sprchy lákajú prísť pod sprchu a vychutnať si chladnú vodu.

Moderná záhradná sprcha – lacná alternatíva k bazénu

záhradný sprchovací kút, vonkajší dizajn

Moderne zmýšľajúci človek sa vždy snaží dopriať si nové doplnky vo vonkajšom priestore, ktoré mu v každodennom živote zaisťujú potešenie a relaxáciu. Patria sem vonkajšie sprchy všetkých tvarov, veľkostí a modelov. Nebudeme tu však uvádzať ich početné plusy, ani písať o možných technických inováciách v oblasti záhradných sprch..

Viac nás zaujíma bohatstvo dizajnu, ktorý má každý pri nastavovaní svojej vonkajšej sprchy. Ide teda predovšetkým o šikovné nápady, ktoré nám v horúcich letných dňoch prinášajú zážitky z chladenia a sprchovania.

Teraz má fráza „čerstvý a čistý“ pre vás úplne nový význam!

záhradná sprcha so sklenenými dverami čistá relaxácia

Sklenené steny pre bezproblémové prepojenie interiéru a exteriéru

V posledných niekoľkých rokoch existuje silný trend v navrhovaní domov. Architekti, návrhári interiérov a majitelia domov sa snažia spojiť hranicu medzi interiérom a exteriérom. Sklenené steny sa používajú dobre a umožňujú bezbariérový prechod z kúpeľne na slnečnú záhradnú sprchu. Malé predĺženie zaistí potrebný priestor pre záhradnú sprchu a v horúcich dňoch budete mať ľahký prístup k požadovanému osvieženiu. Drevená alebo kamenná stena ochráni vaše súkromie a zastaví zvedavé pohľady zvonku.

Málo miesta, ktoré je možné plne využiť

Po niekoľkých hodinách záhradníctva sa budete chcieť osviežiť. V sprche môžete zmyť prach a nečistoty. Na tento druh potešenia nepotrebujete veľa priestoru, ale rozhodne potrebujete poriadnu obrazovku ochrany osobných údajov. Starý kamenný múr by tu bol dokonalým riešením, ktoré by vás chránilo pred nosnými susedmi.

 Pri navrhovaní vonkajšej sprchy si môžete dovoliť pútavý dizajn

záhradná sprcha kreatívne a funkčné nápady

Vhodné materiály sú kombinované s množstvom záhradnej zelene

Na stavbu záhradnej sprchy je vhodný akýkoľvek robustný materiál odolný voči poveternostným vplyvom. Všetko v skutočnosti závisí od vášho vlastného konceptu dizajnu. Kamenné alebo tehlové steny poskytujú rustikálny nádych ako clona na ochranu osobných údajov, ale na ten istý účel je možné použiť aj rôzne druhy dreva, ako je dub a teak. Pokiaľ ide o moderné záhradné sprchy, výrobcovia používajú nehrdzavejúce kovy, ako je mosadz, nehrdzavejúca oceľ a hliník. Rozhodujúci je vždy dizajn, ktorý ste si vybrali. Podlahová krytina do sprchy môže byť tiež navrhnutá rôznymi spôsobmi. Na to sa vo väčšine prípadov používa štrk a / alebo tvrdé drevo. Ale dobré sú aj väčšie kamenné dosky, dlaždice odolné voči poveternostným vplyvom a kamenná mozaika.

A pre romantických kúpajúcich sa je tu vynikajúca príležitosť osprchovať sa uprostred množstva zelene. Záhradné sprchy umiestnite vedľa alebo pod starý strom! Zakaždým, keď sa osprchujete, môžete prírodu cítiť, pozorovať a lepšie spoznať. Tento zážitok zo sprchovania je jedinečný a nedá sa porovnať s ničím iným! Odvážni plavci si môžu nastaviť záhradnú sprchu uprostred trávnika a užiť si veľa zábavy pri sprchovaní. Moderný a veľmi praktický variant záhradnej sprchy je zobrazený na priloženom videu.

Užite si horúce letné dni a doprajte si osvieženie, ktoré chcete pod holým nebom!

Rustikálny dizajn nesie čaro dávnych čias

záhradný sprchový bambus dodáva rustikálnemu vzhľadu

Štrk a teak sú najobľúbenejšími materiálmi pre sprchové podlahy

záhradná sprcha osviežujúce nápady na záhradu pre horúce letné dni

Dajte si sprchu uprostred zelene

záhradná sprcha jedinečný nápad na oddych v kúpeľoch s vodou a množstvom zelene

záhradná sprcha záhradné nápady pre sviežosť a relaxáciu

nápady na záhradnú sprchu elegantné riešenie pre letnú záhradu

záhradná sprcha krásne nápady do záhrady v lete

záhradná sprcha štýlovo kombinuje materiály a farby

nápady na ochranu osobných údajov pre záhradnú sprchu si vyberte vhodné materiály

záhradná sprcha rôzne materiály a farby