Záhradné bazény – skutočné potešenie vo vode po celé leto

Leto prináša množstvo slnka a vyššie teploty vonku. Teraz väčšina ľudí plánuje letnú dovolenku a mnohí chcú letieť do trópov. Možno aj ty? Máme však pre vás lepší nápad. Chcete prežiť jedinečné prázdninové pocity vo vlastnej záhrade celé leto? Áno, to by bolo úplne možné, ak máte záhradný bazén alebo si chcete zaobstarať bazén na dvore. Záhradné bazény prinášajú vám a celej vašej rodine množstvo plusových bodov, v prvom rade skutočné potešenie z vody! Len si predstavte, že po každom stresujúcom dni v práci môžete skočiť do vlažnej vody svojho bazéna, zaplávať si v ňom pár kôl a poriadne si tam oddýchnuť. Aby to nezostalo letným snom, pripravili sme dnes skvelú galériu obrazov s očarujúcimi záhradnými bazénmi. To by malo byť pre vás zdrojom inšpirácie, ako si dopriať viac luxusu, o ktorý ste si už nepochybne zaslúžili.

Urobte pre svoju pohodu trochu viac, napríklad si zaobstarajte záhradný bazén!

Záhradný bazén

Som si istý, že to myslíte takto: „Vyzerá to krásne, ale nie je to pre mňa! Nemôžem si to dovoliť! “Tu by sme sa len pozastavili a dodali: prečo nie, nikdy nesmieš prestať snívať. Život je plný prekvapení, a preto je vždy dobré byť dobre informovaný. Z tohto dôvodu sme pre vás pripravili praktické tipy.

Tieto sa týkajú predovšetkým plánovania, výstavby a údržby bazéna na dvore. Chceme teda zhrnúť najdôležitejšie veci o záhradných bazénoch.

Užite si čistý relax v záhradnom bazéne.

Bazén v záhrade

  • Naplánujte a určte umiestnenie, tvar a veľkosť záhradného bazéna

Nevylučujeme, že by ste mali svoj vlastný Postavte si v záhrade svoj vlastný bazén môcť. Podrobné informácie nájdete na internete s podrobným návodom, ako na to. Môžete si tiež kúpiť montovaný bazén. Obe možnosti do značnej miery závisia od vašej vôle a dostupného rozpočtu. Vopred je potrebné určiť polohu, tvar a veľkosť záhradného bazéna v závislosti od voľného miesta na dvore. Naša rada znie: Vyberte si vo svojej záhrade čo najrovnejšie plochu. Ak je otočená na juh, budete tam mať veľa slnka po celý deň. To znamená, že voda v bazéne zostane dlho teplá, takže si môžete večer zaplávať.

Niektorí ľudia si dokonca môžu dovoliť bazén s nekonečným okrajom.

Nekonečný bazén relaxujte pri vode

Umiestnenie záhradného bazéna je skutočne potrebné zvoliť strategicky. Ideálne by bolo nie príliš blízko uzdu a nie priamo uprostred záhrady. Navyše nie je žiaduce, aby v bezprostrednej blízkosti boli vysoké stromy. Vo vetre a daždi listy padajú priamo do vody a potom ich treba vyloviť. Zastrešenie bazéna je najlepšie naplánovať si vopred.

 Obdĺžnikový tvar vonkajšieho bazéna je najobľúbenejší.

Záhradné bazény na dvore

Individuálne môžete tiež určiť tvar a hĺbku záhradného bazéna. Okrúhly alebo hranatý sa rozhodnete sami, v závislosti od dostupného priestoru. Väčšina majiteľov záhrad preferuje hĺbku 1,50 až 1,60 m a mnohí chcú aj menšie brouzdaliště len pre deti. Potom je odporúčaná hĺbka 0,40 až 0,50 m. V takom záhradnom bazéne pre deti je plávanie pre najmenších úplne bezpečné a ich zábava pri kúpaní je skvelá!

Deti si vždy užijú niekoľko hodín plávania.

bazén do záhrady

            –  Správna údržba záhradného bazéna je alfou a omegou vašej hygieny

Použitie vody z vodovodu na naplnenie záhradného bazéna je prospešné vo všetkých ohľadoch. Tiež je vhodné pravidelne kontrolovať kvalitu vody a pH v bazéne. Ak je hodnota pH príliš nízka, armatúry môžu ľahko korodovať. Naopak, ak je pH vody v bazéne príliš vysoké, môže spôsobiť podráždenie pokožky a očí. Buďte preto vopred varovaní a urobte všetky potrebné opatrenia týkajúce sa údržby a starostlivosti o záhradný bazén. Ak sa schody v bazéne stanú klzkými, je potrebné ich vyčistiť ručnou kefkou. Listy a iné plávajúce odpadky je potrebné pravidelne odstraňovať, pretože by mohli poškodiť technický systém a spôsobiť vážne problémy. Na konci kúpacej sezóny musíte bazén pripraviť na zimu a chrániť ho pred poškodením mrazom. Ak to nedokážete sami alebo si nemôžete nájsť čas, obráťte sa na odborníka.

Čistota a hygiena sú tu veľmi dôležité.

Nápady na záhradný bazén

 Deti majú z kúpania veľa zábavy!

nápady na záhradný bazén

  • Bazény v záhrade ponúkajú veľa zábavy pri kúpaní pre malých aj veľkých

V neposlednom rade sa chceme zaoberať aj sociálnym aspektom, ktorý so záhradným bazénom úzko súvisí. Každý je presvedčený, že záhradné bazény sú často ústredným bodom rodinného života v lete. Mladí i starší radi trávia veľa času kúpaním a hraním vo vode. Na jednej strane je zábava pri kúpaní pre každého obrovská, na druhej strane ste so svojimi blízkymi. To so sebou prináša nezabudnuteľné chvíle, na ktoré budeme neskôr radi spomínať. To je veľká výhoda hlavne pre tých najmenších, nehovoriac o ich aktívnych športových aktivitách.

 Každá športová aktivita je prospešná pre tých najmenších.

Záhradné bazény luxusná nehnuteľnosť športová aktivita pre deti

Môžete tiež pozvať svojich priateľov a príbuzných na skvelý víkend, kde môžu všetci stráviť veľa času spoločne v bazéne a v bazéne. A večer môžete posedieť pri záhradnom bazéne, porozprávať sa a spoločne si vypiť fľašu vína. To posilňuje medziľudské kontakty a určite to každý oceňuje. Veľa radosti z vody a útulné stretnutia sú jednoducho zaručené.

Obdivujte teraz našu galériu obrázkov a možno sa v lete rozhodnete pre bazén v záhrade. Prajeme vám to!

 Bazén v záhrade – tomu sa hovorí splnený sen!

Bazén v záhrade

Záhradný bazén splnený sen Relax pod holým nebom

Bazén záhradný bazén

 Poloha, veľkosť a hĺbka vášho záhradného bazéna si môžete určiť sami.

Určte si záhradné bazény sami

nápady na záhradný bazén

Moderný záhradný bazén

Záhrada pri bazéne

 Tu je bazén šikovne kombinovaný so záhradným jazierkom.

Bazén vo vonkajšom záhradnom jazierku umiestnenom vedľa seba

 Strávte príjemné hodiny pri záhradnom bazéne a vychutnajte si čistú vodu!

Užívajte si príjemné hodiny v záhradnom bazéne a vychutnajte si čistú vodu

Ideálny bazén do záhrady

Záhrada pri bazéne

 Pri vode môžete stráviť nekonečné hodiny.

Dizajn záhradného bazéna

Nápady na záhradu pri bazéne

Najlepšie nápady o záhradných bazénoch

Záhradný bazén moderné nápady

bazén s nápadmi na záhradu

Zažite čistú prírodu v okolí bazéna

 Keď sa večer ochladí, môže vám pomôcť vonkajší krb.

Bazény v záhrade večer krbové kachle útulný rodinný život

Ale vždy to vyzerá romanticky.

Bazény v záhrade pôsobia po večeroch veľmi romanticky