Záhradné dekorácie z kovu a hrdze – dodávajú záhrade industriálny charakter

záhradné dekorácie z kovu a hrdze dekoratívne predmety krásne elegantné

 Skutoční záhradníci vedia, že ich práca nikdy nebola dokončená

Sú v neustálej transformácii. Rastliny niekedy rastú väčšie, ako si myslíte, keď idete nakupovať. Hraboše by zdevastovali krásne záhony hostasom, japonské javory by sa stali obeťou neočakávaného neskorého mrazu a tak ďalej a okamžite.

Ďalší scenár by bol určite možný, keby sme boli úprimní, keby sa náš vkus rýchlo zmenil. Naše záhrady začínajú byť nudné a cítime nutkanie ich zmeniť. Ak tieto slová popisujú aj váš prípad, potom sa ľahko pohybujete mimo zóny pohodlia a pridávate ozdobený charakter. Môže to byť niečo priemyselné.

Čo je to?

Priemyselný štýl sa datuje od strojov a dielní 19. storočia. Drsná, obmedzená krása opätovne použitých kúskov kovu a Záhradné dekorácie z kovu a hrdze hovoriť o spojení formy a funkcie.

Prečo to funguje dobre v záhrade?

Záhradné dekorácie z kovu a hrdze

priemyselná záhradná dekorácia vyrobená z kovu a hrdzavej krajiny

Priemyselné kusy poskytujú v záhrade trochu prekvapenia. Z pohľadu dizajnéra veľmi dobre fungujú na princípe tvorby vedľa seba. Zvážte tieto štyri vlastnosti: veľkosť, tvar, farbu a textúru. Pri pridávaní priemyselného prvku do záhradnej vinety ho pripevnite k rastline, balvanu alebo na pevninu, ktorá je založená na jednej z týchto vlastností. Takýmto spôsobom vytvoríte vzťah medzi svojim kúskom a miestnosťou a vzhľad bude stále veľmi kontrastný.

Opätovne použité kusy kovu, ktoré tu vidíte, budú vo vašej záhrade dobre fungovať, pretože hrdza zodpovedá farbe a štruktúre suchým kvetom. Prichádzajú si na svoje prostredníctvom tvaru a farby a tvoria osobitnú úlohu.

Nedávno vyrobený kov

Záhradné dekorácie z kovu a hrdze, tradičná krajina

Priemyselné akcenty nemusia byť nové ani umelecké diela. Tu vidíme zbierku skrútených priemyselných káblov, ktoré je možné vnímať ako mriežku, na ktorej je Cedrus atlantica rastie.

Vzor mriežky zodpovedá geometrii schodov a zábradlí terasy vyššie. Drôtená mriežka to pripomína farbou a zaisťuje kontinuitu medzi týmito dvoma úrovňami. Hadicový tvar cédru narušuje tento geometrický vzhľad a dodáva jemnosť a vizuálne príťažlivý vzhľad. Okrem toho strieborný odtieň cédru opakuje odtieň betónu.

Zmiešané kovy

Navrhnite tradičné záhradné dekorácie z kovu a hrdze

Táto vyrobená obrazovka slúži ako dokonalá kulisa pre kamenné posedenie vo vidieckej záhrade. Kombinujete prútené a pevné oblasti a poskytnete dodatočný záujem a izoláciu bez obmedzenia pohybu vzduchu a svetla.

Dizajn tohto kusu odkazuje na vidiecky štýl a lokalitu. Farby a textúry rôznych kovov dopĺňajú toto kamenné dielo a dodávajú vinete homogénny charakter.

Kovová plastika

Priemyselne rafinované záhradné dekorácie z kovu a hrdze

Ste unavení z betónových králikov, ktorí sa ukazujú za rododendronmi? Namiesto toho pouvažujte o kovovej soche, ktorá vytvorí neobvyklý záujem a drámu. Mnoho umelcov by bolo ochotných s vami spolupracovať na takom projekte a vytvoriť jednorazový kus.

Toto dielo tu vytvoril Benjamin Parrish a funguje dobre vo viacerých rovinách. Drôty predstavujú vlasy a pripomínajú blízke vinič. Vyobrazené mávanie vlasov vytvára ďalší vzrušujúci vzhľad. V slnečných dňoch svetlý kov odráža cenné svetlo v tomto prostredí inak ovládanom tieňmi. Keď je zamračené, odráža zamračenú oblohu.

Sklo

Záhradné dekorácie z kovu a hrdze, priemyselné kvetináče

Nie všetky priemyselné materiály musia byť vyrobené z kovu. Záhradné steny a dvere z kovového skla poskytujú jasný, svieži pocit a obohacujú tak vonkajší priestor.

Sklo zrkadla zachytáva okolité svetlo a napodobňuje charakter kovových kontajnerov na rastliny. To zaisťuje báječný, vysoko kontrastný vzhľad. Táto vinetka skutočne prináša tvar a štýl, ktorý ste si tu vybrali.

Gabiónové steny

Záhradné dekorácie z kovovej a hrdzavej priemyselnej strechy

Gabiony sú vyrobené z kovových klietok. Sú naplnené kamennými skalami alebo dokonca kusmi farebného, ​​recyklovaného skla. Kombinujete teda materiály novým a zaujímavým spôsobom. Ak uvažujete o takejto stene, obráťte sa na projektanta. Je to nevyhnutné, pretože správne zváranie a zaťaženie závažím sú nevyhnutné.

Túto záhradu je možné vnímať aj ako štúdiu z hľadiska porovnávania. Kovové klietky a skaly gabionov vytvárajú silný kontrast a pôsobia dramaticky. Klietka vytvára vzťah k schodom vo farbe a štruktúre, ako aj k záhradnému nábytku a jeho tvaru. Farbu gabionových stien preberá aj zariadenie.

Dosková betónová stena

Záhradná dekorácia z kovu a hrdze priemyselná moderná krajina

Viete si predstaviť priemyselnejší materiál ako betón? Na vytvorenie steny tu boli týmto materiálom vyplnené drevené vzory. Po čiastočnom vytvrdnutí betónu boli formy odstránené a výsledkom boli jedinečné vzory, ktoré zostali na stenách.

Rovnako ako pri gabionových stenách by ste mali kontaktovať profesionálov vo výrobe. Táto stena tu ukazuje výrazný kontrast vďaka priemyselnej atmosfére, ktorú vytvára. Okrem toho veľa prispievajú pôvodné vzory dreva.

Toto je kombinácia, ktorá sa hodí k lesným záhradám.

Sololit z betónu

Záhradné dekorácie z kovu a hrdze, priemyselná tradičná červená lavička

Tu máme do činenia s často podceňovaným materiálom, ktorý sa používa aj ako substrát pre podlahy a sprchové kabíny. Skladá sa z betónu, sieťoviny zo sklenených vlákien na spevnenie a polystyrénu na zníženie hmotnosti. K dispozícii sú rôzne druhy betónových stien. Uistite sa, že používate taký, ktorý neobsahuje papier.

Jeho nízka cena, ľahkosť a dostupnosť robia betónovú dosku veľmi praktickou na uzavretie súkromných priestorov a stavbu nenosných múrov. Jednoduché drevo, ktoré je určené do exteriéru, je možné pokryť týmto materiálom, a tak môžete vytvoriť jedinečnú a krásnu záhradnú stavbu..

V tomto prípade textúra a farebné obrázky betónových stien napodobňujú Grantiklippen.

Efektné vodné zariadenie

Tradičné záhradné dekorácie z kovu a hrdze priemyselnej krajiny

Pokojná krása prirodzene vyzerajúcich vodopádov je niečo, čo je neuveriteľne fascinujúce. Ale asi žijete v mestskom prostredí a chcete niečo jedinečné, však? Zvážte drenážne zariadenia, ako sú tu uvedené. Môže byť vyrobený z kovu alebo hrubého skla.

Toto vodné zariadenie vytvára relaxačný zvuk z vodopádu, ktorý každý miluje, ale má priemyselný a súčasný charakter zároveň.

Zlepšiť základné potreby

Záhradné dekorácie z kovu a hrdze priemyselné kamene záhradný dizajn

Aktuálne ma riadi nasledujúca mantra: Prečo byť uprataný, keď môžete byť jedinečný a veľkolepý. Zvážte tohto na mieru vyrobeného distribútora vody. Každý obytný dom potrebuje účinný spôsob odvodu vody zo zeme. Tento skutočne upúta pozornosť a je oveľa príťažlivejší ako obdĺžnikové bloky z betónu alebo plastu, ktoré má väčšina ľudí.

Dávajte pozor na detaily

Záhradné dekorácie z kovu a hrdze priemyselných predmetov

Hovorí sa, že diabol aj krása sú v detailoch. Prečo používať typické dverové pánty z veľkého boxu, keď môžete dostať kus na mieru, ako je tento, do akcie? Súhlasíte aj s tým?

Ktorý z týchto príkladov by sa mohol hodiť k vášmu jedinečnému záhradnému dizajnu?

záhradné dekorácie z kovu a hrdze dekoratívne predmety krásne slnko

Tematický kvetináč

záhradné dekorácie z kovu a hrdze dekoratívne predmety krásne kvetináče

Vidiecky dizajn

záhradné dekorácie z kovu a hrdze dekoratívne predmety krásne kuriatka

Milujúca, industriálna a rustikálna v jednom srdci

záhradné dekorácie z kovu a hrdze dekoračné predmety krásne srdce