Záhradný dizajn – 10 riešení pre vlhkú pôdu

Riešenia pre vlhké pôdy záhradné záhrady

Nedovolilo vám tento rok dostatočne hnojená pôda sadiť ovocie a zeleninu??

Záhradkárčenia by ste sa rozhodne nemali vzdať. Existuje mnoho spôsobov, ktorými je možné zlepšiť hnojenie, a v mnohých prípadoch je dokonca možné krajinu zmeniť na bujnú zelenú oázu..

 Môžete tam vytvoriť vyvýšené záhony a terasy, do ktorých zasadíte veci.

Nebojte sa naďalej naplno využívať svoju dažďovú záhradu, ktorá je plná byliniek a machových rastlín. V tomto prípade je jeseň vhodným časom na premenu záhrady. Tento článok vás prevedie 10 spôsobmi, ktorými to môžete dosiahnuť.

Keď máte doma deti, máte toho veľa na práci. Kombinácia vody a špiny zaisťuje zamestnanie na plný úväzok. Buď sa z toho stane kaluže blata alebo diera. Niečo také nám môže pripomínať aj potok v lese. Na jazde po vode, ktorá je základom našej existencie, správnym smerom je niečo vzrušujúce.

 Tí z nás, ktorí majú „problém“ s príliš veľkým množstvom vody, sú schopní ho vyrobiť veľa. Konkrétne by sme mohli určiť smer toku tak, aby prechádzal cez skaly, štrk, mach a rastliny. Prostredie bude potom suché.

 Teraz sa dostávame k rozdielu medzi jednoduchým jarkom a dažďovou záhradou. V prvom prípade máme do činenia s niečím, čo nie je nič iné ako diera, ktorá zhromažďuje nečistoty. Druhá je o vašej schopnosti pozerať sa dopredu a ovládať veci.

 Priekopa má jednoduchú funkciu zhromažďovania prebytočnej vody. Toto je vždy uložené pod domom. Priekopy sú väčšinou zanesené burinou. Sú pokryté bahnom a sú prepadnutí zo zeme do stavu erózie.

  Vytvorte dažďovú záhradu – 10 riešení pre vlhkú pôdu

Riešenia pre druhy rastlín navrhujúce záhradné záhrady s vlhkou pôdou

V skutočnosti táto práca nie je taká zlá, ako by sa niektorým ľuďom mohlo zdať. Musíte len premeniť skaly a štrk na prírodne vyzerajúce koryto potoka. Bude tam burina, ale kamene a štrk urobia všetko pre to, aby zabránili ich rastu.

 Najprv sa musíte rozhodnúť, kam bude voda odtekať. O hore dole by bola najzrejmejšia otázka. Najlepšie je vyhnúť sa odtoku do majetku svojich susedov. Ak máte nízku časť záhrady, kde sa obvykle zhromažďuje voda, môžete vodu nasmerovať aj tam.

 Zem môže byť tiež vysadená vždyzelenými bylinami, ktoré tolerujú stojatú vodu.

 Aby záhrada pôsobila prirodzenejšie, mali by ste sledovať zemské línie a meniť šírku koryta rieky. V rohoch cesty vysaďte veľa akcentujúcich rastlín.

   Nájdite rastliny, ktoré môžu prežiť s „mokrými nohami“

Riešenia pre vlhký pôdny dvor záhradný záhon

Aj keď neplánujete dažďovú záhradu, mali by ste sa poobzerať po takej, ktorá sa vyrovná s vašimi prírodnými podmienkami. Ich zistenie môže byť o niečo ťažšie ako druhov odolných voči suchu. Máte však veľa možností, ak viete, čo presne hľadáte.

 Nainštalujte zákopovú infiltráciu

Riešenia pre vlhkú pôdu nádvorie záhradný dizajn kamienky dekoratívny mach

Ak záhrada nie je vhodná pre váš životný štýl a tvar vašej krajiny, potom by infiltračná infiltrácia mohla byť vo vašom prípade lacným riešením. Jedná sa o dierovanú hadicu, ktorá zachytáva vodu a odvádza ju preč z majetku. Môžete ho skryť medzi ozdobné skaly alebo štrk. Toto je najlepšie riešenie, pokiaľ ide o hardcaping, napríklad na dvore alebo na chodníku. Celé to môžete pokryť trávnikovou alebo prízemnou vegetáciou. Môžete teda pohnojiť oblasť bez toho, aby to celé pôsobilo očividne.

 Infiltračná infiltrácia má prirodzene aj určité nevýhody. Absorbuje vodu spolu so všetkými škodlivými látkami, ktoré môže obsahovať. Vedie to teda k znečisteniu životného prostredia.

 Využitie dažďovej záhrady a infiltračného infiltračného systému súčasne by bolo ďalším riešením. Infiltračná infiltrácia sa môže otvoriť do dažďovej záhrady, aby sa tam spracovala špinavá voda.

 Najlepšie urobíte, keď sa poradíte so záhradným architektom, ktorý vám môže nájsť najlepšie riešenie.

 Vytvorte kontajnerovú záhradu, ktorá kvalitou prekoná všetky ostatné

Riešenie pre vlhkú pôdu dvorný záhradný dizajn kamenný múr

Chcete pestovať zeleninu alebo iné druhy rastlín? Na to potrebujete dobre oplodnenú pôdu. Získate tak potrebné hnojenie, ktoré potrebujete pre rast. Akýkoľvek kontajner môže byť dobrý, pokiaľ má na dne malé otvory. Ale ak trváte na estetike, mali by ste sa rozhodnúť pre materiály ako keramika, terakota a krásne kamene.

 Na obrázku tu môžete vidieť veľmi atraktívne kvetináče, ktoré zaisťujú rýchle odvodnenie a pôsobia veľmi atraktívne. Na ich výrobu boli zmiešané cement, podstielka z rašeliny a perličkový kameň. Tiež bolo vyrobené do krásnej formy.

Luxusné záhony rastlín

Riešenie pre kovové záhradné stoličky so záhradným dizajnom

Máte radšej jednotnejšie vyzerajúcu záhradu? Na to potrebujete výber rastlín v kvetináči. Môžete tak vytvoriť skutočne veľkú nádobu, ktorá zdvihne záhradu nad väzbu a uľahčí jej uchopenie. Obvykle je vyrobený v obdĺžnikovom tvare. V skutočnosti však tieto štruktúry môžu byť také elegantné, ako by ste chceli. Pri tom sa však musia vo veľkej miere spoliehať na bezpečnosť.

 Neplánujete poschodovú posteľ? Pôdu potom môžete obohatiť o niečo ako kompost.

Previesť zvodový prúd

Riešenia pre záhradnú úpravu vlhkej pôdy nádvoria

Fontány a vodopády sú medzi mnohými ľuďmi obľúbené kvôli pohybu, ktorý do krajiny prinášajú. Ale mohli by stáť veľa, nehovoriac o starostlivosti, ktorú požadujete a spôsobujete.

 Namiesto toho zvážte opätovné použitie zvodov a ich premenu na prírodný nástroj, ktorý poskytuje vodu. To by samozrejme nemalo prispieť k účtu za vodu.

 Vodu môžete zbierať aj cez PVC rúrku. To vám umožní zbierať vodu z odkvapov. Hľadaj aj atraktívnu fasádu na zvod.

 Okrem vidieckeho vzhľadu tu má bambus aj ázijskú príťažlivosť. Jedna jednoduchá rastlina dokáže zadržať vodu.

Zaveste dažďovú reťaz

Riešenie pre kamenné okruhliaky so záhradou vo vlhkej pôde

Uvažovali ste o nahradení zvodovej rúrky dáždnikom? Ide o sériu spojení a misiek, ktoré smerujú vodu k zemi. Na pohľad môžu byť veľmi atraktívne. Tiež určujú rýchlosť, ktorou voda tečie k zemi.

  Integrujte slnečnú terasu

Riešenia pre exteriéry záhradného dizajnu záhradného dizajnu s vlhkou pôdou

Dažďová voda je dar od prírody. Má to však aj vágnu stránku, najmä keď po ňom chodí veľa ľudí.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť v tomto prípade, je odstrániť vodu zo základne. Postavenie terasy vám môže pomôcť vychutnať si vonku bez toho, aby ste si zašpinili nohy.

 Toto riešenie je nielen praktické, ale aj veľmi luxusné. Pre hostí vytvoríte skutočne pozvaný obrázok. Namiesto špinavých cestičiek môžete použiť aj drevené pásy. Aby ste predišli náhodnému úniku z panelu, mali by ste nainštalovať aj osvetlenie.

Nahraďte bahno kamienkami

Riešenia pre záhradnú lavičku s vlhkým pôdnym nádvorím

Slnečné terasy a promenády sú nádherné, ale nie sú pre každého. Toto riešenie ale nie je pre každého a rozhodne doň musíte investovať nemalé peniaze. Problém s hubkou môžete vždy vyriešiť napríklad pridaním kamienkov alebo kamienkov.

 Odstráňte trávu a pozdravte mach

Riešenie pre vlhkú pôdu nádvorie záhradný dizajn machové drevo

Nakoniec vás chcem povzbudiť, aby ste sa s machom stali viac priateľmi. Je to vynikajúca alternatíva k trávnikom. Väčšina vlhkých častí už má kolónie machu, ktoré sú skryté pod burinou. Odstráňte škodcov a dajte „dobrým rastlinám“ šancu žiť.