Záhradný dizajn: vysaďte živý veniec

Vyrobte si živý veniec sami

rastlinný veniec záhradný dizajn

Pevné sukulenty odolné voči suchu sú perfektnou ozdobou brán, plotov, múrov a dverí. Na výrobu živého venca budete potrebovať:

– tvar drôteného venca

– Rašelinový mach s dlhými vláknami

– Miešanie zeminy na zalievanie

– sukulenty

– Kvetinárstvo vyrobené z drôtu

Krásny, živý veniec

rastlinný veniec tvaruje nápady živý veniec

Tvary vencov sú k dispozícii v obchodoch s remeselnými potrebami v mnohých rôznych tvaroch, ktoré si môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašej krajine. Starostlivosť nezávisí od tvaru venca, ale od jeho veľkosti: väčšie vence zachovávajú vlhkosť lepšie ako malé vence a vyžadujú menšiu zálievku.

Pred zasadením venca namočte rašelinový mach na hodinu do vody. Vezmite hrsť machu a zľahka stlačte prebytočnú vlhkosť. Položte mach na zem a po stranách tvaru vášho venca.

Zeminu na zalievanie premiešajte

zasadiť živý veniec

Potom, čo ste mach položili po stranách tvaru venca, naplňte ich zeminou. Medzi dnom a vrchom machu nechajte voľný palec. Zeminu v kvetináči navlhčite, zľahka premiešajte, vyberte z kvetináčov sukulenty a rastliny poukladajte, ako chcete.

viac machu medzi rastlinami

zasadiť živý veniec z machu

Medzi rastliny dajte viac machu, aby sa zmiešal s pôdou v kvetináči a držal na svojom mieste. Pomocou machov alebo sponiek ho na svojom mieste zaistite.

veniec omotajte drôtom

zasadiť živý veniec

Ak je to potrebné, omotajte veniec drôtom. Po výsadbe veniec zalejte. Nechajte svoj veniec v byte týždeň. Ak chcete dosiahnuť vynikajúce výsledky, dajte veniec na tienisté miesto.

Najlepšie rastliny pre živý veniec

Záhradný dizajn, vysaďte živý veniec

– Aeoniums

– ruženec (Ceropegia)

– Crassulas

– Echeveria

– Euphorbias

– Haworthien

-sliepky a sliepky (Sempervivum)

– Kalanchoes

– Rozchodníky (druhy pôdneho pokryvu)