Zorganizujte moderný záhradný dizajn bleskovo – položte trávnik

Jar je najlepší čas na položenie kvalitného trávnika. Pre mnohých majiteľov domov je trávnik v záhrade absolútnym pútačom pozornosti. Dôvodom je to, že za chvíľu získate dokonale zelený trávnik. Rovnomerne rastúci trávnik je ideálny pre domáce záhrady, verejné zariadenia alebo škôlky. Rozsah možností zahŕňa odrody, ktoré je možné použiť ako trávnik na hranie alebo profesionálny športový trávnik. Obvykle môžete trávnik položiť sami, ale správna organizácia je pre to veľmi dôležitá. Z tohto dôvodu by sme vám chceli odhaliť najdôležitejšie informácie o trávniku.

Keď je trávnik dostatočne hustý, trávnik sa rozvaľuje pomocou strojov. Trávnik ponúka meter štvorcový a cena závisí od výrobcu. Ceny sa vo väčšine prípadov pohybujú do 10 eur a objednávka je doručená na paletách.

Rolky premiestnite do 24 hodín po doručení

roll pripravený na položenie

Ako správne položiť trávnik?

Trávnik je možné položiť veľmi jednoducho a prakticky, a tak získať perfektne vyzerajúci trávnik. Pokládku je možné vykonať krok za krokom, ale príprava by mala byť veľmi dobre naplánovaná. Najprv sa musíte rozhodnúť, koľko štvorcových metrov trávnika je potrebných, a až potom môžete zadať objednávku.

Pred prijatím dodávky s trávnikom musíte príslušne pripraviť oblasť, pretože trávnik by mal byť položený maximálne 24 hodín po doručení. Povrch podkladu musí byť hladký a čistý, aby pri inštalácii neboli žiadne ťažkosti. Výber správneho typu trávnika pre vašu záhradu je tiež veľmi dôležitý. Druhy trávy sú rozhodujúce a mali by ste ich starostlivo zvážiť, pretože každý typ trávnika má špecifický účel. Niektoré odrody môžu tolerovať viac hodín tieňa, a preto sú veľmi schopné regenerácie. Rozbalenie je veľmi jednoduché ako koberec, ale musíte byť veľmi opatrní.

Starostlivá organizácia je najvyššou prioritou

Informácie o trávniku

Dôležitou výhodou valcovaného trávnika je, že je veľmi ľahké položiť listy. Dajú sa aj strihať na mieru. To vám tiež umožní vytvárať kreatívne tvary, ktoré zodpovedajú celkovému vzhľadu záhrady. Posledným krokom pri pokládke je nahodenie. So zalievaním začnite čo najskôr, pretože trávnik potrebuje dostatok vody bezprostredne po položení. Prvých niekoľko dní musíte skontrolovať podlahu, či je dostatočne mokrá. Tento proces je obzvlášť dôležitý, keď trávnik rastie. Zalievanie by sa malo vykonávať ráno a večer ďalšie 2 týždne po znáške.

Ak ste majiteľom malej záhrady, potom je trávnik ideálnym riešením pre váš elegantný záhradný dizajn. Ako inšpiráciu sme vybrali množstvo nápadov a tvarov trávnikov, ktoré sa v záhrade stali skutočnými pútavými prvkami.

Trávnik môže byť navrhnutý s rôznymi tvarmi

trávnik elegantných tvarov

Dbajte na správne zavlažovanie trávnika

informácie o zavlažovaní trávnika

Záhradné chodníky môžu byť dokonale navrhnuté s trávnikom

tvar trávnikovej záhrady

Po 2 mesiacoch bude konečný výsledok taký, ako ste očakávali

trávnik pre záhradný dizajn

Moderný záhradný dizajn s trávnikom

záhradný dizajn, položenie trávnika

Odroda trávnika Play je jednou z najobľúbenejších variantov v sortimente

  nápady trávnik trávnik záhradný dizajn

trávnik okolo záhrady  Pokladanie trávnikových detailov  Položte trávnik sami športové ihrisko položenie trávnikanápady na kladenie trávnika trend kladenia trávnika trávnik oblých tvarov krásny záhradný dizajn s trávnikom Položenie hracieho trávnika