Bezproblémové a efektívne čistenie pavilónov – ako vlastne funguje najlepšie?

Keď sa dni opäť predlžujú a slnko sa čoraz častejšie odvažuje vyjsť spoza mrakov, najbližšia záhradná párty nie je ďaleko – ale kým sa grilovačka skutočne začne, nie len záhradný nábytok musí byť uvedený do podoby . Pretože zatiaľ čo stoly, stoličky a ležadlá sa dajú relatívne ľahko čistiť, veci s pavilónom vyzerajú trochu inak. Aký je však najlepší spôsob odstránenia machu, plesní, odolných škvŕn a iného znečistenia? A na čo by ste si ešte mali dať pozor, aby pavilóny zostali čisté a upravené počas celej sezóny?

Bez námahy a efektívne vyčistite pavilóny2

Či už ide o elegantné sedacie súpravy, slnečníky, hollywoodske hojdačky alebo drevenú záhradnú kôlňu – pri starostlivosti o rôzny záhradný nábytok a doplnky by ste mali venovať pozornosť predovšetkým jednej veci: udržateľnosti. Nikto predsa nechce, aby starostlivo udržiavaná zelená oáza bola znečistená chemickými čistiacimi prostriedkami. Dá sa však skutočne odolná špina na strechách pavilónov – ako je miazga stromov, vtáčí trus a mach – skutočne odstrániť jemne? Ktoré čistiace prostriedky sú najlepšie? A na čo by ste si ešte mali dať pozor pri čistení a doliečovaní??

Bez námahy a efektívne vyčistite pavilóny 5

Jemne čisté pavilóny – takto to funguje najlepšie  

Pred čistením Pavilóny skutočne začína, nohy by mali byť zatiahnuté tak ďaleko, ako je to možné, aby ste sa ľahko dostali do akéhokoľvek bodu na streche aj bez rebríka. Potom sa začne príprava na počiatočné čistenie. Odporúčame vedro s teplou vodou, trochou umývacieho prostriedku (biologicky odbúrateľného) a kvapkou octu. A namiesto utierky je lepšie použiť klasickú špongiu na riad, pretože drsnou stranou špongie sa dajú ľahko odstrániť všetky nečistoty bez námahy. Upozornenie: Hrncové špongie vyrobené z kovu alebo nehrdzavejúcej ocele a tvrdé (koreňové) kefy by sa nikdy nemali používať, pretože poškodzujú nielen plachtu, ale môžu poškodiť aj impregnáciu.

Bez námahy a efektívne vyčistite pavilóny 4

Mimochodom, ak chcete svoj pavilón vyčistiť čo najudržateľnejšie, môžete namiesto prírodných čistiacich prostriedkov použiť namiesto vody z vodovodu aj dažďovú vodu. Mali by ste sa však ubezpečiť, že zozbieraná dažďová voda je čo najčistejšia a bez zvyškov listov. Okrem toho treba povedať, že pavilóny treba po vyčistení nechať v pokoji vysušiť, aby nevznikli nevzhľadné škvrny od vody alebo líšok.

Čistenie pavilónov bez námahy a efektívne 3

Tip: Ak nesvieti slnko alebo vás tlačí čas, môžete jednoducho zabaliť práčku alebo metlu suchými handričkami a nimi vtrieť strechu pavilónu do sucha. A na záver dôležitá poznámka k obľúbenému vysokotlakovému čističu: Je to vynikajúci spôsob, ako to urobiť Čistenie terasy, Vysokotlakový čistič však rozhodne nie je vhodný na strešnú plachtu pavilónu kvôli príliš vysokému tlaku vody..

Bez námahy a efektívne vyčistite pavilóny1