Japonská záhrada – originálne nápady na dekoráciu vonku

kamenná záhrada skaly rastliny most

Máte radi japonskú záhradu? Snívali ste niekedy o tom, že si vytvoríte vlastnú? Potom ste na správnom mieste. Dáme vám pár dobrých tipov, ako si vyzdobiť záhradnú terasu v japonskom štýle. V tomto článku vám predstavíme zaujímavé nápady a príklady, ktoré budú veľmi nápomocné pre perfektný dizajn Zenovej záhrady.

Japonská záhrada je stále známa ako skalka. Bol vytvorený v 14. storočí ako oddanosť filozofii zen budhizmu. Absencia vody je pre tento typ vonkajšieho dizajnu charakteristická.

Dokonalá japonská záhrada sa vyznačuje starostlivým usporiadaním kameňov, majstrovsky upravených stromov, machu a samozrejme bielych kamienkov, ktoré predstavujú tečúcu vodu. Skalka by nemala byť nevyhnutne veľká. Najdôležitejšie je, že je to dobre viditeľné z miesta, kde meditujete.

Charakteristickým znakom je orientácia skaly. Tu je dôležitá prísna klasifikácia kameňov, ktorú by ste mali dobre vedieť – nízke zvislé kamene sa stále nazývajú kamene duše, vysoké zvislé kamene sú kamene tela, ploché kamene srdca, klenuté kamene konárov a nosné kamene sú stále známe ako volské kamene. Kamene sa používajú na terénne úpravy. Pre rámy „oceánskeho“ kruhu sa používajú hlavne malé okrúhle kamene, pre „hory“ hrubé a ostré kamene. Skaly sú zvyčajne umiestnené v troch – jedna vysoko v strede a dve menšie na oboch stranách, symbolizujúce rodinných príslušníkov – manžela, manželku a dieťa..

Použitie piesku sa neodporúča, pretože na rozdiel od kamienkov sa dá rýchlo zničiť. S malými ozdobnými kamienkami môžete vytvárať vlny, ktoré predstavujú nepokojnú vodnú hladinu. Japonská záhrada môže mať aj kamenné figúrky zvierat, ktoré nesú rôzne metaforické posolstvá.

Japonská záhrada sa vyznačuje atraktívnou kamennou výzdobou 

atraktívna skalka v japonskom štýle

 Rieka z kamienkov a kamenného mosta

japonské záhradné kamienky rieky  Originálna kruhová dekorácia okolo stromčekastrom kameňov japonského záhradného kruhu

 Skaly sú usporiadané prísnym spôsobomsymboly japonských záhradných kameňov  Plochá kamenná záhradná cesta a zaujímavá výsadbazaujímavý dizajn záhradný japonský nádych

Text s Katjou