Jar je tu: nájdite správne záhradné doplnky!

Konečne jar! Nová záhradnícka sezóna sa opäť začína. Trávime stále viac času vonku na čerstvom vzduchu a užívame si prvé teplé slnečné lúče naplno. Majitelia záhrad pomaly začínajú obnovovať a skrášľovať svoje zelené oázy. Zakúpil sa nový záhradný nábytok, vymenili sa záhradné doplnky, prepracovalo sa osvetlenie a všetky záhradné dekorácie vyzerajú dosť opotrebovane. Bez ohľadu na to, či ide o veľkú záhradu alebo iba malú záhradu, mali by ste sa tam jednoducho cítiť príjemne. Preto sú pri záhradnom dizajne dôležité nielen najnovšie trendy, ale aj váš vlastný vkus a životný štýl. Predtým, ako budete chcieť svoju záhradu okoreniť alebo prerobiť, si to vopred dobre premyslite. Ako by mala vlastne vaša záhrada vyzerať? Akým štýlom by si sa chcela riadiť? Ktoré činnosti majú pre vás a vašich blízkych prioritu?

záhradné doplnky záhradné rastliny prvosienka narcis gumové čižmy zelené

Správny výber záhradného nábytku

Ak si ceníte pohodlie a relaxáciu na záhrade, záhradný nábytok je jednoducho nepostrádateľný. Elegantná sedacia súprava v jemných farbách, pohodlný slnečný ostrov alebo dvojité ležadlo so strieškou a možno aj hojdacia hojdačka na verande s polohovateľnou funkciou: to, pre čo sa rozhodnete, je len na vás!

Najdôležitejšou vecou je samozrejme venovať pozornosť dobrej kvalite a zaisteniu optimálnej funkčnosti. Zvlášť menšie záhrady potrebujú multifunkčný, priestorovo nenáročný záhradný nábytok, ktorý neprekáža a napriek tomu svoju úlohu plní perfektne.

Vonkajší nábytok by mal byť tiež odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa oň starať, aby ste si ho mohli užívať dlho s malým vynaložením času a peňazí. Materiály a látky tu majú zásadný význam. Plastový prút a polyratan sú dve z najobľúbenejších klasík, pokiaľ ide o záhradný nábytok. Tieto materiály sa veľmi ľahko starajú a odolávajú vetru a počasiu bez problémov a predovšetkým dlho. Môžete ich dokonca nechať vonku celú zimu.

Ak dávate prednosť prírodným materiálom, môžete sa rozhodnúť pre druhy dreva, ako je teak, bambus, eukalyptus alebo robinia. Tieto dreviny sú svojou povahou celkom odolné voči poveternostným vplyvom a sú dobre chránené svojimi éterickými olejmi a sú relatívne trvanlivé. Môžete sa dozvedieť viac o starostlivosti a výbere vášho záhradného nábytku tu čítať. Veľký výber záhradného nábytku nájdete napr Iago24.

záhradný nábytok z ratanového sedenia na terase

Musí mať záhradné náradie – kontrolný zoznam

Zoznam potrebného záhradného príslušenstva je dlhý a mnohostranný. V závislosti od typu záhrady a osobných preferencií potrebuje každý z nás vo svojom záhradnom svete rôzne pomôcky. Preto sme vytvorili jasný kontrolný zoznam, ktorý má slúžiť ako malá pomoc. Obzvlášť vám to pomôže, ak nemáte zelený palec alebo ste skôr začiatočník v záhradníctve a dizajne..

Základné vybavenie záhrady:

  • Lopata (tiež nazývaná lopata) – dôležitý nástroj na kopanie veľkého množstva pôdy
  • Rýč – rýpací nástroj používaný predovšetkým na obrábanie pôdy, napr. B. ťahať do brázdy
  • Motyka a zasiať zub – potrebné nástroje na uvoľnenie pôdy
  • Hrable (tiež nazývané hrable) – užitočné pri zbere listov, konárov a častí rastlín
  • Píly a krovinorezy
  • Nožnice na živý plot a trávnik
  • Veľa vedier a kvetináčov v rôznych veľkostiach

záhradníctvo jar kulinárske bylinky záhradné potreby

muž s kosačkou v lete

To niečo v záhrade

Samozrejme, odporúčané a dokonca žiadané sú aj ďalšie prvky pre úspešný záhradný dizajn, ako napríklad gril na grilovanie, šípkový oblúk a pomôcky na lezenie, ako aj záhradné jazierka alebo fontány. Takmer nič však nefunguje v takej miere ako správne osvetlenie za miernych letných večerov. Solárne svetlá, zapustené podlahové reflektory, kovové záhradné žiarovky, lampáše a dokonca aj pochodne vytvárajú magickú, romantickú atmosféru a pozývajú vás na odpočinok a relaxáciu..

Vytvorte a udržujte záhradné jazierko

lekno ružové v záhradnom jazierku

Pri výbere správneho záhradného príslušenstva sa vždy spoliehajte na vysokokvalitné výrobky a odborné rady. Našťastie existuje množstvo dôveryhodných záhradníckych odborníkov a predajcov, ktorí vám môžu pomôcť so záhradným dizajnom – nielen na mieste, ale aj online..

Začnite novú záhradnícku sezónu hneď teraz a užívajte si život vonku!

 Zasaďte letné kvety do vlastnej záhrady

Zdroj obrázku: Pixabay, CCO public domain