Nájdite správne sklenené dvere pre vašu verandu

správne sklenené dvere pre vašu verandu elegantné s oblúkmi

Aké sú správne sklenené dvere pre vašu verandu

Vďaka moderným výrobným technológiám si môžete dovoliť sklenené dvere na svoju verandu. Aristokratický a bohatý vzhľad tradičných sklenených dverí teraz dopĺňa množstvo rôznych štýlov.

Posuvné dvere alebo klopné dvere, skladacie dvere alebo teleskopické dvere, určite nájdete tie pravé dvere pre vašu verandu, ktoré zodpovedajú vašim estetickým požiadavkám a cenovým očakávaniam. Pozrime sa teda na niektoré možnosti dverí na verande.

Okenné dvere

Klasické dovnútra sa otvárajúce francúzske okno je často elegantným a veľkolepým architektonickým prvkom, ktorý spája otvorený priestor a interiér.

Pretože ide o sklopné krídlové dvere, zaberajú miesto – nestoja jednoducho na úrovni steny. Inštalácia takýchto dverí ovplyvňuje umiestnenie nábytku a fungovanie miestnosti.

Tieto dvere majú tiež obmedzenú šírku. Každé dverné krídlo nemusí byť príliš veľké, pretože by vyžadovalo veľmi veľké kovanie alebo by sa poškodilo fungovanie dverí. Dvere zvyčajne nie sú širšie ako šesť stôp.

Okenné dvere, ktoré sa otvárajú von, sú ďalším variantom krídlových dverí na verandu.

Tieto dvere nemajú vplyv na nábytok v miestnosti, ale majú aj nevýhodu

správne sklenené dvere pre vašu verandu jednoduché a symetrické

Moskytiéra by mala byť vo vnútri. Tieto dvere sa teda lepšie hodia tam, kde siete proti komárom nie sú potrebné, napríklad v oblastiach bez komárov alebo tam, kde dvere vedú na krytú verandu.

Druhou nevýhodou je, že je potrebný hardvér na ochranu dverí a zárubní pred nárazmi vetra.

Pri krídlových dverách musíte bez ohľadu na to, či sa otvárajú dovnútra alebo von, počítať aj s prahom dverí. Tento prvok zaisťuje tesnenie odolné voči poveternostným vplyvom pozdĺž podlahy a môže mať 2,5 cm alebo viac, čo môže byť tiež nepríjemné. Ak je to tak, prediskutujte to so svojim architektom.

Cena: Cena týchto dverí sa značne líši. Závisí to od materiálov, typu skla, povrchovej úpravy, hardvéru, typu priečky atď. Očakávané minimum je okolo 1 000 dolárov, ale kvalitnejšie hliníkové francúzske dvere s viacbodovým zamykaním a osvetlením môžu stáť niekoľko tisíc dolárov.

Posuvné sklenené dvere

Posuvné sklenené dvere sú najbežnejším variantom dverí na verande. Tieto dvere, zložené z dvoch sklenených výplní zarámovaných za sebou, možno vidieť v súčasnom, tradičnom a všemožnom štýle medzi nimi. Skutočne sa hodia k súčasnej estetike, pretože posuvná funkcia a striedavé panely nie sú celkom typické pre tradičný štýl.

 Štýlový a príjemný od Fivedot Design Build

správne sklenené dvere pre vaše verandové posuvné dvere

Výhodou týchto dverí je, že otvor môže byť veľmi široký. Bežné dvere sú široké asi 1,50-1,80 metra a sú k dispozícii v šírke 2,40-3,00 metra.

Dôležitým faktorom pri výbere posuvných dverí je veľkosť rámu. Skutočná veľkosť sa výrazne líši v závislosti od materiálu. Kovové rámy, podobne ako hliník, môžu byť dosť tenké a vinylové rámy budú pravdepodobne hrubšie.

Cena. Posuvné dvere stoja spravidla podstatne menej ako porovnateľné francúzske dvere. Cena závisí od funkčnosti a mechanizmov. Jednoducho povedané, posuvné dvere sú konštruované ľahšie a majú menej pohyblivých častí. Dá sa teda kúpiť za cenu okolo 500 dolárov.

Možnosti posuvných dverí

Jeden variant je kombinácia posuvných dverí a francúzskych dverí, ktorá má výhody posuvných dverí a vzhľad francúzskych dverí. Má štyri panely, nie dva. Dva vonkajšie panely sú pevné a dva vnútorné sú pohyblivé. Keď sú dvere zatvorené, dva nastaviteľné panely sa zrazia a vytvoria vzhľad krídlových dverí.

Užite si prírodu pri čítaní

správne sklenené dvere pre vaše verandové obojstranné posuvné dvere

Ďalšou výhodou týchto dverí je, že otvor môže byť ešte širší ako u bežných posuvných dverí. So šírkou 3,0, 3,6 a 4,8 metra tieto dvere tvoria sklenené steny, ktoré ponúkajú dostatok prirodzeného vetrania.

Jedným z prvkov, ktoré si vyžadujú dôležité rozhodnutie o konštrukcii, je systém koľají. Môže byť široký asi 13-15 cm. Tak znížite zvyšok systému alebo to vyriešite systémom s nižším profilom.

Teleskopické dvere sú ďalšou možnosťou posuvných dverí. Dvere sa skladajú z niekoľkých – troch alebo viacerých – panelov, ktoré sú zasunuté za sebou.

Najdôležitejšou výhodou je, že môžu mať skutočne veľké otvory, ktoré spájajú interiér s otvoreným priestorom

správne sklopné sklopné dvere pre vašu verandu

Tieto dvere tiež zodpovedajú súčasnej estetike, a nie úplne tradičnému dizajnu. Veľké, nerušené sklenené tabule a rozložená konfigurácia prinášajú modernejší vzhľad.

Dve obzvlášť dobré výhody tohto štýlu: dvere je možné otvoriť len trochu z ktorejkoľvek strany, pretože tu nie je pevný panel, ako v prípade štandardných dvojpanelových dverí..

Systém koľají môže byť skutočne široký. Dvere so štyrmi panelmi majú štyri oddelené paralelné koľajnicové systémy, ktoré môžu zasahovať do domu – najmä ak je tam aj moskytiéra, je systém koľajnice široký 45 cm. Ak by to bol problém, zvážte ďalšiu možnosť.

S týmto variantom máte úchvatnú panorámu a veľa denného svetla

správne sklenené dvere pre bezproblémový prechod na verande

Posuvné dvere v jednostopovom systéme, pričom každý panel je možné premiestniť na koniec systému, kde začína viac panelov. Vo väčšej časti sú systémy koľají nepostrehnuteľné a panely miznú v pridružených stenách. Toto je najlepšia voľba pre čo najširšie otvorenie.

Cena. Predpokladaná cena je od niekoľko do niekoľko tisíc dolárov v závislosti od veľkosti, materiálu, konštrukcie atď. Tento variant stojí viac ako štandardné posuvné sklenené dvere s dvoma panelmi, ale získate aj veľkú sklenenú stenu. Naplánujte si päťciferný rozpočet.

Perfektná dĺžka zárubne

správne sklenené dvere pre vašu verandu obojstranný rám z tmavého dreva

Sklopné sklenené dvere

Sklopné dvere zo skla umožňujú aj veľké otvory, čo znamená, že sa stráca hranica medzi vnútorným priestorom a voľným priestorom. Výhodou skladacích dverí v porovnaní s teleskopickými dverami je, že je možný veľký otvor z jedného rohu do druhého, kde v stenách nie sú žiadne priehradky na panely.

Sklopné sklenené dvere môžu mať sklopný panel, ktorý funguje ako štandardné dvere. Nie vždy musíte otvoriť celé dvere.

Cena: Sklenené skladacie dvere môžu byť skutočne drahé, najmä tie lepšie, ktoré sa jednoduchšie obsluhujú. Plánujte s rozpočtom asi 4 000 dolárov na lineárny meter, takže 6 -metrový otvor by stál od 20 000 do 30 000 dolárov.

Otočné dvere

Otočné dvere vyzerajú ako klapkové dvere, ktoré sa otáčajú dovnútra, von alebo v oboch smeroch. Rozdiel je však v tom, že sú pripevnené pomocou rotačných osí a puzdier. Váha je teda viac v strede a nie na okraji. Skutočne veľké otvory sú teda dosiahnuté jediným panelom.

Konštrukcia a prevádzka dverí nedovoľuje moskytiéru, takže buď sieť nebude potrebná, alebo by mala byť zakrytá veranda..

Cena: Tieto dvere stoja tiež viac ako štandardné francúzske alebo posuvné dvere, ale dodávajú vášmu domu osobitý vzhľad.

Radi by sme videli aj vaše dvere. Pošlite svoje obrázky do komentára nižšie!

správne sklenené dvere pre vaše otočné dvere na verande