Naplánujte si záhradný nábytok na novú sezónu už teraz

Zostava záhradného nábytku na novú sezónu 

Po lete je pred letom. Aj keď sa záhradnícka sezóna pomaly končí, neznamená to, že sa nemôžete vyrovnať s nasledujúcim teplým obdobím. Ak chcete svoju záhradu okoreniť novým záhradným nábytkom alebo dokonca chcete implementovať úplne nový koncept, mali by ste na plánovanie využiť chladné dni. V obchodoch sa dajú nájsť aj na jeseň a v zime niekoľko skvelých výhodných ponúk na záhradný nábytok urobiť. Plávajte teda proti prúdu a urobte zo svojej záhrady zimnú tému.

záhradný nábytok nápady nápady stôl stolička lavica drevo

Základ: stôl a stoličky

V závislosti od toho, koľko miesta máte vo svojej záhrade alebo na terase, je umiestnenie stolu ako centrálneho prvku spravidla základom pre usporiadanie všetkého záhradného nábytku. Najlepšie je zabezpečiť, aby bol na mieste, ktoré je čo najviac chránené pred počasím, napríklad v blízkosti steny domu. Záhradný nábytok môže byť tiež chránený živým plotom alebo predsieňou. Ak máte veľkú rodinu alebo často prijímate hostí, stojí za to veľký stôl s zodpovedajúcim počtom stoličiek. Nie je nič nepríjemnejšie ako nedostatok sedadiel pri grilovaní alebo relaxácii. Či to bude nakoniec záhradný nábytok z kovu, prútia alebo plastu, je otázkou vkusu. V každom prípade dávajte pozor na povrchy, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom a ľahko sa čistia.

Ochrana pred slnkom a vetrom

Aj keď je slnko krásne, niekedy je to príliš dobré. Zvlášť starší ľudia a malé deti by mali byť pri záhradnom stole chránení pred priamym slnečným žiarením. Na to je najvhodnejšia napevno nainštalovaná výsuvná markíza – najmä ak je váš záhradný nábytok blízko fasády domu. Alternatívne existujú veľké slnečníky, ktoré môžu fungovať aj ako ochrana pred dažďom. Výhodou dáždnikov je, že sa dajú ľahko zložiť a uložiť, aby ušetrili miesto. Ďalším spôsobom, ako chrániť relatívne veľké plochy záhrady pred slnkom, je markíza. Tieto veľkoplošné utierky sa zvyčajne ľahko montujú a dajú sa použiť aj veľmi flexibilne.

Záhradný nábytok pre väčšie pohodlie

Stôl a stoličky sú jednoduché, ale nevyhnutné pre jedlo pod holým nebom. Ale nie je nič proti tomu, aby ste si dopriali pohodlnejší záhradný nábytok. Ak si chcete skutočne oddýchnuť, môžete si zariadiť malý kútik s jedným alebo dvoma sedacími vakmi. Tieto alternatívy útulných stoličiek sú ideálne na hodiny čítania alebo na zatvorenie očí na slnku a nechávanie myšlienok. Ak vám to nestačí, hojdacia sieť je pre vás to pravé. Táto klasika medzi záhradným nábytkom ponúka pohodlie bežného ležadla s útulným bonusom ľahkého hojdania tam a späť – ideálne miesto na uspať. Tradične je známe, že hojdacia sieť je inštalovaná medzi dvoma stromami, ale akýkoľvek iný povrch bude stačiť na dostatočnú stabilitu. V neposlednom rade treba upozorniť na klasické záhradné ležadlo. Toto lacné a flexibilné riešenie je ideálne na opaľovanie, pretože môžete jednoducho sledovať priebeh slnka s ležadlom – alebo hľadať tieň, keď je príliš horúco..

Expozícia: vlastný bazén

V lete nie je nič lepšie ako mať vlastný bazén. Ak ešte žiadne nemáte alebo ste nespokojní s aktuálnym riešením, máte teraz v zime čas porozmýšľať nad lepšou možnosťou. Možno to môže byť trvalo nainštalovaný bazén? Má určitý čas výstavby, čo je najlepšie nebyť v lete. Nadzemný bazén je naopak pripravený na použitie rýchlejšie, ale treba to tiež starostlivo naplánovať. V závislosti od priestoru, počtu budúcich kúpajúcich sa a nárokov na bazén si môžete vybrať z mnohých rôznych modelov. o zúriace deti môže potrebovať pevný kovový rám, inak môže to isté urobiť aj bazén s fóliovým okrajom. Tak či onak: Bazén sa môže stať ukážkou vášho nového konceptu záhrady.

Obrázok: https://pixabay.com/