Záhradný salónik – 10 vysoko kvalitných výrobkov na relaxačné leto

Záhradný nábytok 2016

Chvalabohu, že sa skončilo nepríjemné, mizerné počasie. Čakajú nás príjemné letné večery a nádherné slnečné lúče. A aj keď nepôjdeme hneď na dovolenku, čoraz častejšie si môžeme dopriať relaxačné letné prázdniny v záhrade alebo na balkóne. Pretože vonku sa v tomto ročnom období cítite báječne. Bolo by samozrejme ideálne, keby ste obývačku mohli hneď premiestniť von. A to je úplne možné! Najmä pri záhradnom záhradnom nábytku je možné pohodlie zaistiť aj vo vonkajšej časti. Vysoký komfort sedenia a mäkké, chladivé textúry patria k najdôležitejším vlastnostiam tohto typu nábytku. Čo iné by ste však pri kúpe mali zvážiť?

Nevyhnutným testovacím sedením sa samozrejme nedá vyhnúť. Pretože nič nemôže nahradiť toto. Existuje však niekoľko drobností, o ktorých by ste si vo všeobecnosti mali byť vedomí. Dôležitú úlohu zohráva predovšetkým kvalita materiálov a spracovanie. Pretože vonkajší nábytok by mal byť nielen pohodlný a elegantný, ale aj robustný a odolný voči poveternostným vplyvom. Mali by ste sa tiež uistiť, že záhradný nábytok odoláva UV žiareniu.

Trendy nábytku do záhradného salónika 2016

záhradný sedací nábytok sedacia súprava kreslo konferenčný stolík

Najlepším stavebným materiálom je polyratan. Vysoko kvalitný polyratan nielenže vyzerá autenticky, ale je aj celkom odolný a odolný. Pletivo je vyrobené z polyetylénu a v súčasnosti ho často a s potešením používa väčšina výrobcov záhradného nábytku. Dobré je, že takýto nábytok môžete na zimu nechať aj vonku.

Tiež sa dajú veľmi ľahko a pohodlne čistiť jednoduchým utretím mydlovou vodou a mäkkou kefkou. Potom môžete tiež opláchnuť vlažnou vodou. úplné!

Ako je známe, teak je tiež vhodným materiálom pre vonkajší nábytok. Má to však háčik. Ide o tropické drevo, ktoré bohužiaľ veľmi často pochádza z nelegálneho obchodu. Preto by ste určite mali venovať pozornosť certifikácii alebo, ešte lepšie, zvoliť alternatívu. A toto určite existuje!

Hovorí sa mu termodrevo. Tento inovatívny materiál už nejaký čas používajú niektorí výrobcovia pri výrobe nábytku. Napríklad od spoločnosti Mattiazzi, ktorá pracuje predovšetkým s termopopolom. Vďaka špecifickému spracovaniu je drevo takmer 100% vodotesné, a preto je úplne vhodné na vonkajšie použitie.

Relaxačný ostrov Riva

záhradný sedací nábytok relaxovať ostrov riva čalúnenie ratanové vankúše

Pýtate sa – „A kam zmizol pravý ratan?“ Táto prírodná väzba sa v zásade získava z kmeňa ratanovej palmy a napriek tomu, že vyzerá skvele, je úplne nevhodná pre vonkajší nábytok. Na krytú terasu môžete dávať iba nábytok z pravého ratanu a impregnovať ho špeciálnym lakom.

Ako sami vidíte, už máte mnohostranný výber, pokiaľ ide o záhradný nábytok, ktorému sme sa venovali len čiastočne. Ako ďalšiu pomoc vám ponúkame 10 štýlových produktov od Amazonu, ktoré sa nám veľmi páčili. Kto vie, možno sa vám budú páčiť aj niektoré z nich.

Držíme vám palce a prajeme vám krásne leto plné nezabudnuteľných, čarovných chvíľ a veľa romantiky!

Artelia Salónik Epona

záhradný sedací nábytok artelia salónik epona ratanové čalúnenie

Obývací nábytok Artelia Nastavte Estoriu S, hnedá

záhradný nábytok Artelia Set Estoria hnedý ratan

Rohový salónik Manhattan

záhradný sedací nábytok rohový salónik manhattan ratanová stolička stolné kreslo

Záhradný salónik nastaviť

záhradný sedací nábytok polyratanový hnedý dve kreslá stôl

Polyratan Skupina miest na sedenie BOREAS

záhradný sedací nábytok polyratanová sedacia skupina borea hnedá

Ratanový ostrov YAMELIA

záhradný sedací nábytok ratanový ostrov yamelia čierny

Siena Garden 104786 Sedacia súprava Oasis

záhradný sedací nábytok siena záhradný sedací set Oase

Deluxe salónik Set set

záhradný sedací nábytok delux set ratanové biele látkové čalúnenie

Slnečný ostrov XXL plážová stolička

záhradný sedací nábytok xxl slnečný ostrov biele čalúnenie ratanové vankúše