Zariaďujete si záhradný salónik – aký nábytok sa hodí do vašej vonkajšej obývačky?

S prvou vlnou teplého počasia sa jar už ohlásila. Nová letná sezóna na seba teda nenechá dlho čakať. Onedlho bude opäť záhradný čas! Viac ako po ktoromkoľvek inom roku túžime po čerstvom vzduchu a lichotivých slnečných lúčoch. Chceli by sme len presunúť našu obývačku von. Našťastie je to možné. So správnym záhradným nábytkom a príslušenstvom si môžete bez problémov zariadiť útulný a príjemný záhradný salónik. Môžete nielen relaxovať vo dvojici alebo osamote, ale aj stráviť nespočetné hodiny spoločne s celou rodinou a priateľmi.

záhradný salónik 5-miestne záhradné sedenie-skupina-z-béžovej látky-a-bielo-masívneho-akáciového dreva

Čo by ste mali vziať do úvahy pri výbere záhradného nábytku??

V prvom rade: človek nesmie šetriť na zlom konci. Inými slovami, pri výbere záhradného nábytku by ste mali v prvom rade venovať pozornosť najkvalitnejším a najkvalitnejším výrobcom a dodávateľom. S moderným záhradným nábytkom a Záhradné posedenie pri Maisons du Monde Napríklad ste určite v dobrých rukách a pri nastavovaní záhradného salónika sa môžete cítiť oveľa uvoľnenejšie.

Napriek tomu by ste si mali najskôr položiť a premyslieť nasledujúce otázky:

  • Koľko ľudí bude záhradný salónik využívať najčastejšie?
  • Ako často a na aký účel sa záhrada používa??
  • Aký je váš životný štýl? Radšej by ste sa zhromaždili v záhradnom salóniku, aby ste jedli alebo relaxovali? Kombinácia týchto dvoch je pre vás možno najlepším riešením?
  • Koľko miesta máte skutočne k dispozícii? Bola by najlepšia voľba veľká skupina záhradných sedadiel alebo by sa pre vašu životnú situáciu lepšie hodil užší záhradný nábytok s menším počtom miest na sedenie?
  • Čo starostlivosť a zazimovanie nábytku? Chcete do toho investovať viac alebo menej času a úsilia? Majte v zime dostatok úložného priestoru na zostavy záhradného nábytku?
  • Aké ďalšie príslušenstvo by malo byť pridané??

záhradný nábytok so 6 miestami na sedenie-antracitový-šedý-a-nízky stolík-1000-2-34-187240_8

Aké materiály sú najlepšie pre váš záhradný salónik??

Aby ste sa pri výbere lepšie zorientovali, nájdete tu niekoľko informácií o najviac preferovaných a používaných materiáloch dobrého záhradného nábytku.

Tvrdé drevo

Drevo je jednoducho nadčasové. Jeho hrejivá, prirodzená charizma a príjemný pocit vám pomôžu okamžite sa cítiť pohodlnejšie a bezpečnejšie. Na rozdiel od interiérového dizajnu, bohužiaľ nie všetky dreviny sú vhodné do vášho záhradného salónika. Mali by ste sa preto rozhodnúť iba pre takzvané tvrdé drevo. Predovšetkým akácia a teak, ako aj eukalyptus a borovica. Ak si vyberiete drevený záhradný nábytok, určite by ste mali Výrobky certifikované FSC® zabezpečiť, aby pochádzali z udržateľného lesného hospodárstva. Vedome tak chránite životné prostredie.

záhradný salónik 4-5-miestna záhradná sedacia súprava vyrobená z hliníka a masívneho akáciového dreva

Pletenec zo syntetickej živice

Tento materiál, známy tiež ako polyratan, je jedným z najobľúbenejších zo všetkých, pokiaľ ide o ľahko udržiavateľný a odolný záhradný nábytok. Tento vodoodpudivý materiál odolný voči poveternostným vplyvom je dokonalou alternatívou k pravému ratanu a ponúka sa ako plochá stuha alebo okrúhly oplet. Má vysokú elasticitu a nízku hmotnosť.

Kovy

Hliník a nehrdzavejúca oceľ sa najčastejšie používajú na výrobu záhradného nábytku, ako sú zostavy, pohovky, stoly alebo celé skupiny záhradných sedadiel. Vo väčšine prípadov sú kovy dodatočne chránené povlakom z epoxidovej živice. Rámy alebo nohy záhradného nábytku sú zvyčajne vyrobené z kovu a kombinujú sa s drevom, imitáciou dreva alebo sieťovinou zo syntetickej živice.

záhradný salónik zriadený terasa záhradné posedenie

Vonkajší textil

Bez správneho textilu v podobe vankúšov, podsedákov a vankúšov je aj ten najkvalitnejší záhradný nábytok ako "nahý". Len tak je možné zaistiť optimálne pohodlie pri sedení. Vonkajšie textílie by navyše mali mať dostatočnú odolnosť voči UV žiareniu a vode a mali by byť optimálne nenáročné na údržbu. Odporúčame napríklad vyberateľné plátenné obliečky na vankúše s perličkovým efektom.

Čo sa týka štýlu a dizajnu?

Pokiaľ ide o štýl zariaďovania, to isté platí pre vaše vlastné štyri steny vo všeobecnosti. V zásade neexistuje nič také, ako SPRÁVNY štýl. Záhradný salónik si môžete nastaviť úplne voľne podľa vlastného vkusu a osobných preferencií. Možno by ste chceli byť útulnejší Vkus vidieckeho domu relaxujte alebo dávate prednosť nostalgickému vintage štýlu. Niektorí si, naopak, v záhrade nevedia predstaviť nič iné ako minimalistický dizajn a iní zas chcú nekonečný prázdninový pocit so záhradným nábytkom v stredomorskom alebo etnickom štýle. Samozrejme, môžete sa zorientovať aj podľa najnovších trendov záhradného nábytku a inšpirovať sa nimi pri zariaďovaní svojej záhradnej oázy.

záhradný salónik 4-5-miestna rohová záhradná sedačka vyrobená z čierneho hliníka

Ako sa staráme o záhradný nábytok??

Väčšina moderného záhradného nábytku v zásade boduje optimálnou jednoduchosťou starostlivosti. Každý materiál však vyžaduje veľa starostlivosti a ochrany. Drevený záhradný nábytok by ste napríklad mali aspoň raz za rok naolejovať, aby ste si ho mohli užívať dlhšie. Nečistoty a prach môžete pravidelne utierať mäkkou handričkou a jemnou mydlovou vodou. Utieranie vlhkou handričkou je tiež súčasťou údržby záhradného nábytku z kovu, imitácie dreva a sieťoviny zo syntetickej živice. Hlavný rozdiel je v tom, keď je nábytok prezimovaný. V skutočnosti, ak je váš cenný záhradný nábytok vyrobený z dreva alebo kovu, určite by ste ho mali nechať prezimovať v chránenej zimnej oblasti. Umelý vrkoč naopak môže zostať vonku. Nábytok však potom potrebuje aspoň špeciálne ochranné kryty odolné voči UV žiareniu a odpudzujúce vodu.

Záver:

Vyberte si do záhradného salónika len to najlepšie. Nájdite ten správny záhradný nábytok, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu vkusu a životnému štýlu a vždy sa spoľahnite na dôveryhodných a kvalitných výrobcov a dodávateľov. Pridajte ďalšie zariaďovacie prvky, ako sú vonkajšie koberce, slnečníky a harmonické osvetlenie, a vytvorte si svoju jedinečnú oázu pohody v záhrade.!

záhradný salónik zariadený ratanovým záhradným nábytkom