Chcete si kúpiť iPhone 8? To by ste mali vedieť vopred!

IPhone 8 a jeho veľký brat iPhone 8 Plus od spoločnosti Apple sú jedenástym variantom modelu v sérii iPhone a sú na trhu po celom svete od 22. septembra 2017. V druhom štvrťroku fiškálneho roka 2018 boli dokonca najpredávanejším výrobkom americkej technologickej spoločnosti v jej domovskej krajine. Aj keď odvtedy scénu dobyli ďalšie modely iPhone, ako napríklad iPhone X a 11, iPhone 8 a Plus zostávajú klasikou. Ak ste sa už rozhodli, že si chcete kúpiť vlastný iPhone 8 Plus alebo iPhone 8, neponáhľajte sa zatiaľ do najbližšieho obchodu Apple Store! Pretože tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou!

Chcete si kúpiť iPhone 8? To by ste mali vedieť vopred! dva modely vedľa seba

Kúpiť iPhone 8 alebo radšej iPhone 8 Plus? Aký je rozdiel??

Na prvý pohľad si hneď všimnete, že iPhone 8 Plus je oveľa väčší. Čo sa týka materiálov, oba modely sú si však oveľa podobnejšie. Aj keď sú boky stále vyrobené z hliníka, hliníkové chrbty ich predchodcov boli vymenené za sklo Gorilla Glass. To nielenže vyzerá super elegantne, ale je aj celkom odolné voči nárazom, vodotesnosti a prachu. Apple tiež umožnil prvýkrát integrovať funkciu bezdrôtového nabíjania.

Modely iPhone 8 nemajú bezrámikový dizajn predstavený na novších telefónoch iPhone. Namiesto toho ponúkajú domovské tlačidlo Touch ID (autentifikácia odtlačkom prsta). Aj keď konektor pre slúchadlá stále chýba (a pravdepodobne sa nikdy nevráti), iPhone 8 a Plus majú o 25% hlasnejšie stereo reproduktory ako modely iPhone 7.

HD displej

Pokiaľ ide o displeje, oba smartfóny si zachovávajú rovnaké základné špecifikácie ako predchádzajúce tri modely – IPS -LCD s LED podsvietením. Apple tiež pridal podporu pre technológiu True Tone. Reaguje na okolité osvetlenie a zaisťuje, že farby obrazovky sú vždy správne. To je tiež dobré pre vaše oči.

Pridanie Dolby Vision a HDR10 umožňuje dynamickejší rozsah pri prezeraní obsahu v službách kompatibilných s HDR, ako sú Netflix, Amazon Video a iTunes.

Chcete si kúpiť iPhone 8? To by ste mali vedieť vopred! Modely iphone 8 vs 8 plus

Čipová sada a výkon

Vnútri iPhone 8 a Plus je čipová sada A11 Bionic. So šesťjadrovým procesorom, šesťjadrovým grafickým procesorom, pohybovým koprocesorom M11, 3 GB RAM (iPhone 8 Plus) a 2 GB RAM (iPhone 8) sú oba modely až o 70% rýchlejšie ako A10 v iPhone 7 a 7 plus. Telefóny iPhone 8 sú vynikajúce pre hranie hier a dokonca aj pre AR (Augmented Reality). Oba sú ponúkané s rovnakými možnosťami úložiska 64 GB a 256 GB.

Fotoaparáty a video

Pokiaľ ide o fotoaparáty, iPhone 8 Plus je oveľa lepší ako iPhone 8. IPhone 8 má jeden 12 MP širokouhlý senzorový fotoaparát s clonou f / 1,8 a optickou stabilizáciou obrazu. IPhone 8 Plus má na druhej strane dva pôsobivé 12MP širokouhlé a teleobjektívy s clonou f / 1,8 – f / 2,8, portrétnym režimom a portrétnym osvetlením s piatimi efektmi.

Napriek tomu je fotoaparát iPhone 8 jedným z najvýkonnejších fotoaparátov pre smartfóny na trhu. Jednou z jeho najlepších funkcií je možnosť nahrávať 4K a spomalené videá. Vďaka tomu sú oba modely ideálne pre profesionálnych aj hobby fotografov súčasne.

Chcete si kúpiť iPhone 8? To by ste mali vedieť vopred! test fotoaparátu obývacia izba iphone 8 plus

Kúpte si svoj vlastný iPhone 8 na Back Market!

Prečo Back Market? Veľmi ľahko! Back Market je prvým trhom pre renovované zariadenia. Máte tam prístup k tisícom elektronických výrobkov, od smartfónov až po práčky. Tieto sú repasované 1000 certifikovanými odborníkmi v odborných dielňach.

Len si nemyslite, že sa jedná o elektroniku z druhej ruky! Kvalita spracovaných výrobkov je rovnaká ako úplne nové z obchodu s elektronikou, ale sú až o 70% lacnejšie a tiež oveľa šetrnejšie k prírode. Back Market sa od svojho založenia v roku 2014 vyhýbal produkcii 1 700 ton elektronického odpadu a 72 megatónov surovín a zasadil aj 100 000 stromov.

Ak teda máte svoje iPhone 8 nakúpte, ušetríte 46% z pôvodnej ceny. Smartfón vás namiesto 539 eur stojí iba 288 eur. To iPhone 8 Plus je dokonca o 50% lacnejší (325 EUR namiesto 659 EUR). Každý produkt na platforme je potom dodávaný s 36-mesačnou zárukou vrátenia peňazí a prípadným výberom do 14 dní. Platiť môžete niekoľkými splátkami prostredníctvom systému PayPal alebo Klarna.

Chcete si kúpiť iPhone 8? To by ste mali vedieť vopred! pekný dizajn so sklom Napriek tomu, že iPhone 8 a iPhone 8 Plus sú takmer 3 roky staré, oba modely stále zostávajú obľúbenými medzi mnohými používateľmi a fanúšikmi spoločnosti Apple. Ak by ste si chceli lacno kúpiť vlastný iPhone a zároveň chcete urobiť gesto voči okoliu, tak už neváhajte. Navštívte Back Market! Chcete si kúpiť iPhone 8? To by ste mali vedieť vopred! iphone 8 v testovacej dúhe pekný