Najlepsze zestawy startowe do tatuażu

Zdobądź idealny sprzęt do tatuażu, aby rozpocząć karierę w projektowaniu tatuażu, korzystając z naszego najlepszego przewodnika po najlepszych zestawach startowych na rynku.

zestaw startowy do tatuażu

Kiedyś tatuowanie było nieco mile widziane i było raczej niszowym zajęciem. Jednak w ostatnich latach więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej dostrzega piękno sztuki ciała i poszukuje wysokiej jakości tatuaży, które odzwierciedlają ich osobowość i gust.

Stworzyło to lukratywną okazję do rozwoju dla każdego, kto ma umiejętności artystyczne. Branża body art jest wypełniona jednymi z najbardziej niesamowitych artystów i kreatywnych ludzi na świecie.

Jeśli jesteś gotowy, aby zostać profesjonalnym tatuatorem, musisz mieć odpowiedni sprzęt, który pomoże Ci zacząć. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zestawów startowych do tatuażu, które pomogą Ci opanować podstawy?

Znalezienie najlepszej maszynki do tatuażu dla początkujących jest ważne, jeśli chcesz, aby Twoja kariera tatuowania miała najlepszy możliwy start.

Najlepszy zestaw startowy do tatuażu będzie zawierał wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć ćwiczyć swoją sztukę i doskonalić swoje umiejętności.

W tym przewodniku wybraliśmy kilka niesamowitych zestawów startowych, które pomogą Ci rozpocząć udaną karierę tatuażysty.

tatuażysta używający pistoletu do tatuażu

Przewodnik kupującego: wybór odpowiednich narzędzi

Wybór zestawu do tatuażu dla początkujących nie zawsze jest tak prosty, jak się wydaje. Przy wielu różnych opcjach dostępnych obecnie na rynku wiedza, która zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, może być trudna.

Jeśli chcesz uniknąć kosztownego błędu, potrzebujesz niezawodnego przewodnika dla kupujących, dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zestawu do tatuażu dla początkującego, musisz dokładnie wiedzieć, które elementy będą musiały zostać uwzględnione:

 • Pistolet – pistolet jest prawdopodobnie najważniejszym elementem zestawu do tatuażu dla początkujących. Pistolet zabezpiecza igły i dostarcza ruch, który wbija atrament w skórę. Wybór dobrej jakości pistoletu, który jest trwały, wykonany z mocnych materiałów, łatwy w utrzymaniu i obsłudze jest najważniejszy.
 • Materiały eksploatacyjne – podczas tatuowania będziesz używać materiałów eksploatacyjnych, takich jak igły i końcówki do tatuażu. Muszą one być zawarte w każdym dobrym zestawie startowym. Sprawdź jakość igieł i końcówek do tatuażu, a także jakość zasilania.
 • Składowanie – w najlepszych zestawach startowych do tatuażu znajduje się wiele delikatnych przedmiotów. Igły mogą być również skażone, jeśli są źle przechowywane. Dlatego bardzo ważne jest, aby zestaw był wyposażony w futerał do przenoszenia, aby transport i przechowywanie były bezpieczne i proste.

Rodzaje maszynek do tatuażu

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje maszynek do tatuażu – modele rotacyjne, cewkowe i pneumatyczne. Więc co jest najlepsze dla nowego tatuażysty?

Maszyny rotacyjne

Maszynka rotacyjna może być prosta, ale ma wiele zalet. Wiele z nich jest w stanie wykonywać wszystkie różne funkcje związane z tatuowaniem, takie jak kolorowanie, podszewka i cieniowanie. Rzućmy okiem na zalety i wady tego typu maszyny.

Plusy:

 • Przyjazny użytkownikowi
 • Cichy
 • Łatwo regulowany
 • Praktycznie brak wibracji
 • Wszechstronny
 • Konsekwentnie płynna praca
 • Tanie części zamienne
 • Niskie koszty utrzymania
 • Nadaje się do wypełniania i barwienia
 • Podobne do pióra z tuszem
 • Lekki
 • Łatwy w obsłudze
 • Przystępna cena!

Cons:

 • Nie tak trwały jak inne modele
 • Wolniej niż inne typy maszynek do tatuażu
 • Podszewka może być twardsza przy użyciu maszyny rotacyjnej

Maszyny cewkowe

Maszynka do tatuażu z podwójną cewką jest obecnie najpopularniejszym typem na rynku, ale dostępne są również modele z potrójną i pojedynczą cewką. Zalety i wady tego typu maszyny są następujące:

Plusy:

 • Łatwa regulacja prędkości i mocy
 • Łatwe do wymiany i dostosowywania części
 • Przystępna cena!
 • Cięższy – pomaga poprawić kontrolę
 • Wysoka wydajność i moc
 • Idealny na dłuższe okresy tatuowania

Cons:

 • Głośno w obsłudze
 • Wymaga więcej regulacji i konserwacji niż maszyna rotacyjna

Maszyny pneumatyczne

Maszyny te są zasilane sprężarką powietrza. Oferują podobne korzyści jak maszyny rotacyjne, ale są drogie. Dlatego rzadko widuje się je w użyciu.

Farba do tatuaży

Najważniejsze funkcje, których należy szukać w zestawach startowych do tatuażu

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, jeśli chodzi o szukanie zestawu startowego do tatuażu, oto kilka najważniejszych funkcji, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji:

 • Pistolety – ile pistoletów znajduje się w zestawie? Musisz sprawdzić, ile pistoletów zostało dostarczonych, aby określić najlepszy stosunek jakości do ceny. Niektóre zestawy dostarczają tylko jeden pistolet, podczas gdy inne mogą dostarczyć nawet 9!
 • Materiały – będziesz chciał wybrać wytrzymały pistolet do tatuażu, który jest łatwy w obsłudze. Niektóre wykonane są z aluminium, inne ze stali nierdzewnej, a nawet żeliwa. Musisz wziąć pod uwagę wagę pistoletu.
 • Atramenty – niektóre zestawy nie będą dostarczane z żadnymi atramentami, a niektóre będą dostarczać do 54 sztuk! Po dostarczeniu atramentu będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć, ale upewnij się, że jest to atrament wysokiej jakości, aby jego żywotność pozostała po użyciu. Upewnij się również, że na atramentach znajdują się zatyczki, ponieważ zapewni to bezproblemową aplikację. Nie zapomnij zapoznać się z naszym przewodnikiem po najlepszych tuszach do tatuażu w okolicy.
 • Pedał – tatuaż musi mieć wolne ręce. Pedał nożny jest zatem ważny, aby można było dokonywać regulacji bez konieczności używania rąk.
 • Zasilacz – zasilacz jest niezbędnym elementem Twojego startowego zestawu do tatuażu. Musisz upewnić się, że masz wysokiej jakości zasilacz, który zapewnia stałe i płynne zasilanie.
 • Rurki i igły – będziesz musiał wybrać między igłami wielokrotnego użytku, które wymagają sterylizacji, a igłami jednorazowymi, które nie wymagają zakupu żadnego sprzętu do sterylizacji.
 • Pojemnik na zagrożenie biologiczne – zaskakująca liczba osób rozpoczynających karierę tatuatora po prostu wyrzuca zużyte igły do ​​zwykłego kosza na śmieci, ale jest to bardzo niebezpieczne. Dlatego powinieneś upewnić się, że masz odpowiedni pojemnik na zagrożenie biologiczne, aby zużyte igły można było bezpiecznie zutylizować.
 • Rękawiczki sterylne – Twój zestaw startowy do tatuażu powinien być wyposażony w jednorazowe sterylne lateksowe rękawiczki, dzięki czemu będziesz bezpieczny podczas pracy.

Chociaż może być kuszące, aby iść na skróty i zmniejszyć początkowe koszty początkowe, wybierając najtańszy zestaw startowy do tatuażu, jaki możesz znaleźć, z pewnością powinieneś upewnić się, że przede wszystkim bierzesz pod uwagę jakość niż cenę.

Jeśli obniżysz koszty na tym etapie, otrzymasz gorszy produkt, który szybko się zepsuje lub da kiepskiej jakości rezultaty z twojego tatuowania.

Upewnij się, że masz na uwadze zarówno jakość materiałów, jak i różnorodność produktów wchodzących w skład zestawu. Powinieneś upewnić się, że wybierasz zestaw, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć, abyś mógł jak najlepiej rozpocząć swoją nową karierę.

Najlepsze zestawy startowe dla nowych artystów tatuażu

Naszym zdaniem są to cztery najlepsze zestawy startowe do tatuażu na rynku.

Kompletny zestaw do tatuażu Dragonhawk   * Nasz najlepszy wybór *

Dragonhawk to czołowa marka w branży tatuażu i znana jest z wysokiej jakości produktów. Wybierając ten zestaw do tatuażu, możesz mieć pewność, że wybierzesz trwały zestaw startowy, który został wyprodukowany zgodnie z profesjonalnymi projektami.

Pomimo wysokiej jakości konstrukcji jest to zaskakująco przystępny zestaw, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Zestaw startowy Dragonhawk zawiera sześć maszynek do tatuażu — trzy przeznaczone do podszewki i trzy przeznaczone do cieniowania, dzięki czemu będziesz mógł ćwiczyć wszystkie niezbędne umiejętności.

Wszystkie są wykonane z mocnego żeliwa, aby zapewnić długą żywotność i jeszcze lepszą przewodność magnetyczną i elektryczną. Wygładzenie linii i kolorowe cieniowanie nie może być prostsze.

Można by pomyśleć, że żeliwna konstrukcja broni sprawi, że będą ciężkie, ale są one dość lekkie i łatwe w obsłudze. A dzięki niskiemu poziomowi wibracji, który wytwarzają, będziesz mógł pracować przez dłuższy czas bez zmęczenia ręki. Zostały również stylowo zaprojektowane, aby wyglądały tak dobrze, jak dobrze leżą w dłoni.

Atramenty wyprodukowane w USA, które są dostarczane z tym zestawem, są gładkie i żywe, a także przyjazne dla wegan. Zasilacz ma wbudowaną ochronę przed wyciekiem i zwarciem, dzięki czemu możesz cieszyć się większą mocą, stabilnością i bezpieczeństwem podczas tatuowania.

Ten zestaw zawiera również skórkę do ćwiczeń, klips, pedał nożny, uchwyty, końcówki, igły i papiery transferowe, a także futerał do przechowywania.

Plusy:

 • Lekki i łatwy w obsłudze
 • Wysokiej jakości żywe atramenty wyprodukowane w USA
 • Wbudowana ochrona w zasilaczu
 • Dostarczono 6 maszyn do podszewki i cieniowania

Cons:

 • Najlepiej nadaje się raczej dla początkujących niż profesjonalistów

Dolna linia – naszym zdaniem jest to jeden z najbardziej kompletnych zestawów startowych do tatuażu na rynku. Będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby ćwiczyć swoją sztukę na wyciągnięcie ręki.

Zestaw do tatuażu GRINDER firmy Pirate Face Tattoo

Chociaż ten zestaw jest ekonomiczny, zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, w tym cztery pistolety do tatuażu, które są trwałe, łatwe w użyciu i mają specjalne projekty do cieniowania i konturowania. Chociaż zostały dobrze zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów, pistolety do tatuażu są zaskakująco lekkie, więc nie zmęczą Cię, nawet gdy używasz ich przez dłuższy czas.

Ten zestaw zawiera również siedem butelek wysokiej jakości atramentu, który jest żywy i wykonany z bezpiecznych, niedrażniących składników. Jednym z elementów dostarczanych z tym zestawem jest skóra do ćwiczeń, dzięki czemu będziesz mógł zacząć tworzyć projekty na syntetycznej skórze bez konieczności używania własnego ciała jako płótna!

Pedał nożny, który jest dostarczany z tym zestawem, zapewnia, że ​​możesz skupić się na tatuowaniu, nie martwiąc się o dokonywanie korekt rękami. Oczywiście otrzymasz również sterylne rękawiczki jednorazowe, dzięki czemu będziesz mógł zachować bezpieczeństwo podczas pracy.

Wraz z tym zestawem otrzymasz 50 sterylnych igieł w różnych rozmiarach, pozwalających na bezproblemowe tworzenie skomplikowanych wzorów, a także 100 sterylnych kubków z atramentem. Dodatkowym atutem będzie instrukcja na DVD i broszura z instrukcjami, które pomogą Ci rozpocząć pracę.

Plusy:

 • W zestawie 4 pistolety do tatuażu do konturowania i cieniowania
 • Dostarczane są sterylne kubki i igły
 • W zestawie futerał
 • W zestawie 7 butelek niedrażniącego, żywego atramentu
 • Pełne instrukcje są dostarczane z zestawem

Cons:

 • DVD nie jest najlepszej jakości

Dolna linia – naszym zdaniem to świetne zestawy dla początkujących tatuatorów. Broszura i płyta DVD, które są do niej dołączone, pomogą Ci zacząć w najlepszy możliwy sposób.

Solong Tattoo Kompletny zestaw startowy do tatuażu

Ten zestaw jest wyposażony w dwa profesjonalne pistolety do tatuażu, jeden do cieniowania i jeden do podszewki. Dzięki temu od samego początku opanujesz podstawowe techniki tatuowania. Jest również wyposażony w cyfrowy zasilacz LCD, a także przewód z klipsem i pedał nożny, dzięki czemu możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z tatuowania bez użycia rąk.

Szczególnie imponująca jest gama atramentów dołączonych do tego zestawu. Dostępnych jest nie mniej niż 54 pełnokolorowe tusze do ćwiczeń, więc będziesz rozpieszczany wyborem, jeśli chodzi o tworzenie żywych projektów.

Spośród wszystkich zestawów startowych dostępnych na rynku, ten zapewnia znacznie większą gamę kolorów niż większość jego rywali, więc jeśli szukasz maksymalnej wszechstronności i elastyczności przy zakupie, będziesz pod wrażeniem tego zestawu.

W zestawie znajduje się również 50 igieł do tatuażu, 10 uchwytów do tatuażu, 60 końcówek do tatuażu i 100 kubków z atramentem, a także papierowa instrukcja i bezpłatna butelka czarnego atramentu. Otrzymasz również dwustronną skórę do ćwiczeń wielokrotnego użytku oraz sterylne jednorazowe rękawiczki. Krótko mówiąc, będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć od razu po wyjęciu z pudełka.

Możesz przeczytać więcej o tym zestawie w naszej pełnej recenzji.

Plusy:

 • W zestawie 2 pistolety – jeden do cieniowania i jeden do podszewki
 • Dostarczana szeroka gama kolorowych atramentów
 • W tym zestawie znajduje się skóra do ćwiczeń
 • W zestawie pedał nożny
 • Dostarczana jest pełna gama akcesoriów, w tym jednorazowe rękawiczki, uchwyty i kubki z atramentem

Cons:

 • Tusz jest nieco cieńszy niż ten dostarczany w innych zestawach

Dolna linia – naszym zdaniem gama atramentów dostarczanych z tym zestawem sprawia, że ​​jest to najlepsza opcja dla nowych tatuatorów, którzy chcą dużej różnorodności kolorów.

4. Kompletny zestaw startowy DragonHawk

Marka DragonHawk, jak już wspomnieliśmy, jest jedną z najbardziej niezawodnych w branży i ma sprawność sięgającą dwóch dekad. Ten zestaw startowy nie zawiedzie, zawierający wszystko, czego potrzebuje początkujący tatuator, aby nauczyć się podstaw od razu po wyjęciu z pudełka.

W tym zestawie znajdziesz wszystkie niezbędne materiały, w tym dziewięć różnych maszynek do tatuażu wykonanych z wysokiej jakości żelaza. Obróbka powierzchni, którą otrzymały te maszyny, nadaje im atrakcyjny wygląd, a ich lekka konstrukcja oznacza, że ​​są łatwe w obsłudze. Wytwarzają również minimalne wibracje, dzięki czemu Twoja ręka nie będzie męczyć się podczas długich okresów użytkowania.

Atramenty Immortal dostarczane z tym zestawem są gładkie, spójne, żywe i przyjazne dla wegan. W zestawie znajduje się również 50 igieł, które zostały wysterylizowane i zapakowane indywidualnie dla pełnego bezpieczeństwa.

Jak można się spodziewać, do tego zestawu dołączony jest zasilacz, który ma wbudowaną ochronę przed wyciekiem i zwarciem, zapewniając bezpieczniejsze i wydajniejsze wrażenia z tatuowania. W zestawie znajdują się również wszystkie niezbędne akcesoria, w tym skórka do ćwiczeń, narzędzia do regulacji, stalowe uchwyty i końcówki, kubki z atramentem oraz pedał nożny z poręcznym klipsem.

Plusy:

 • 9 maszynek do tatuażu o żelaznej konstrukcji
 • W zestawie 50 sterylnych igieł
 • Zasilacz posiada wbudowane zabezpieczenia
 • Dostarczone przyjazne dla wegan, gładkie atramenty wyprodukowane w USA
 • Stylowy design

Cons:

 • Najlepszy dla początkujących – może nie być wystarczająco zaawansowany dla profesjonalnych tatuatorów

Dolna linia – jest to jeden z najbardziej przystępnych cenowo zestawów startowych dla zupełnie początkujących, dzięki gamie elementów, które zawiera.

Wybór odpowiedniego zestawu startowego do tatuażu

Jeśli jesteś gotowy, aby wybrać odpowiedni zestaw startowy do tatuażu, ten przewodnik dla kupujących i opis czterech najlepszych produktów na rynku powinien wskazać ci właściwy kierunek.

Pamiętaj, aby zwracać szczególną uwagę na jakość zestawu, a także jego cenę – naprawdę dostajesz to, za co płacisz, jeśli chodzi o zestawy startowe do tatuażu, a jeśli chcesz zapewnić trwałość i wysokiej jakości efekt, będziesz musisz wybrać niezawodny zestaw renomowanej marki, w przeciwnym razie ucierpią twoje projekty i będziesz musiał wymienić swój zestaw znacznie szybciej, niż się spodziewałeś.

Chociaż wszystkie cztery zestawy startowe, o których tutaj wspomnieliśmy, byłyby doskonałym wyborem dla nowicjusza w tatuowaniu, uważamy, że ogólnie najlepszym wyborem jest kompletny zestaw do tatuażu DragonHawk..

Zawiera absolutnie wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, i pomaga początkującym opanować wszystkie podstawowe techniki, których będą potrzebować, gdy poznają swoją nową sztukę. Ponadto pochodzi od jednej z najlepszych marek w branży, więc możesz być pewien jego trwałości i jakości.