100 najlepszych tatuaży i wzorów ważek

ważki tatuaże

W różnych kulturach symbol ważki ma swoje znaczenie. Ale ogólna idea jest prawie taka sama: a Tatuaż ważki symbolizuje nowe początki i świeże pomysły. Zapoznajmy się bliżej z tym pomysłem i poznajmy kilka jego cech szczególnych.

Czy tatuaż Dragonfly pasuje do mnie??

Projekt ważki jest bardziej powszechny wśród dziewcząt. Ale czasami możemy zobaczyć to na ciele mężczyzny po prostu w innym stylu lub kombinacji. Mówiąc o szczególnych cechach osobowości, można powiedzieć, że ważka idealnie komponuje się z kolejnymi:

 • Wolność; 

 • Pewność siebie; 

 • Umiejętność wiary w siebie; 

 • Nadzieja na najlepszą przyszłość.

Jeśli uważasz, że te wyjątkowe cechy opisują Cię całkiem dobrze, to ten tatuaż jest dla Ciebie.

Jakie pomysły podkreśla tatuaż ważki?

Ogólnie rzecz biorąc, możemy wyjaśnić znaczenie tatuażu ważki za pomocą następujących pomysłów:

 1. Różne metamorfozy życia. 

 2. Odrodzenie. 

 3. Transformacje. 

 4. Wolność. 

 5. Duchowość.

Na twoim ciele ten tatuaż będzie odzwierciedlał te idee i pokaże twoją zgodę z nimi.

Ważka w różnych kulturach

Ważka jako symbol była bardzo popularna na całym świecie. W różnych kulturach miało to swoje znaczenie.

Dowiedzmy się więcej informacji o najpopularniejszych z nich:

 1. Japońska kultura. Ważka w tej kulturze była symbolem udanej bitwy. Pokazywał siłę i waleczność wojska i był używany podczas wojny. 

 2. Amerykańska kultura. Rdzenni Amerykanie wierzyli, że ważka zabiera dusze zmarłych ludzi. Dlatego tatuaż z ważką symbolizował dla nich odnowę i odrodzenie. 

 3. Chińska kultura. Chińczycy uważają, że ważka jest symbolem nadchodzącego lata i nowego początku. Ważka jest dla nich słabością, ale mają na myśli jej najlepsze cechy. Jak widzimy ten tatuaż jest bardzo kobiecy w tej kulturze.

Trzeba powiedzieć, że w Europie ważka kojarzy się z czarownicami i czarną magią. To był czarny znak i ludzie się go bali.

Wybór najlepszego miejsca na tatuaż ważki

Jeśli szukasz najlepszego miejsca na tatuaż z ważką, zwróć szczególną uwagę na kolejne pomysły podzielone według płci:

 1. Dla chłopców. Męski tatuaż ważki wygląda idealnie na dłoni lub przedramieniu. To dobry dodatek na cały rękaw jako drobny szczegół. 

 2. Dla dziewczyn. Kobiece tatuaże ważki są zwykle umieszczane na plecach lub biodrze. Rzadziej na dłoni lub przedramieniu.

Możesz wybrać dowolne miejsce na ciele na tatuaż ważki, ale może to wyglądać nietypowo lub nawet nieodpowiednio. Bądź ostrożny przy wyborze odpowiedniego miejsca i poproś o kilka zaleceń od swojego mistrza tatuażu na ten temat.

W poszukiwaniu idealnego stylu

Czasami styl tatuażu może łatwo zepsuć pomysł lub szkic. Dlatego ważne jest, aby na początku wybrać odpowiedni styl tatuażu ważki. Profesjonaliści uważają, że najfajniejsze opcje są tutaj:

 1. Dotwork. Idealny pomysł dla tych, którzy cenią sobie czarne kolory i chcą wyrazić swój pomysł w wyobraźni poprzez umieszczenie w nim fantastycznych lub magicznych detali. 

 2. Realizm. Niesamowity sposób na pokazanie swojej ważki takiej, jaka jest. Możesz uczynić go jeszcze bardziej realistycznym, używając specjalnych cieni lub efektów 3D. 

 3. Minimalizm. Jeśli wolisz małe obrazki na swoim ciele bez trudnej struktury i tego typu rzeczy, powinieneś zwrócić uwagę na ten styl. Składa się z prostych linii i pomysłów i zwykle używa tylko jednego koloru. Ponadto jest to najlepszy styl tatuażu dla osób, które mają niską tolerancję na ból. 

 4. Akwarela. Styl, który doskonale powtarza akwarele na Twoim ciele. Jest zwykle wybierany do tatuaży natury i zwierząt. Bardzo artystyczny i niepowtarzalny sposób na wykonanie tatuażu ważki.

W zależności od całego tatuażu i własnego szkicu może to być dowolny inny styl. Ale te style opisane powyżej są bardziej powszechne i wygodne. Możesz także wybrać kilka pasujących stylów, aby Twój tatuaż był bardziej interakcyjny i niepowtarzalny.

Tatuaż ważki i jego odmiany

Mężczyźni i kobiety preferują różne odmiany ważki. Nowoczesne opcje obejmują różne dodatki i zupełnie nowe pomysły. Przyjrzyjmy się im:

 1. Styl męski. Chłopcy zazwyczaj wolą klasyczny symbol ważki. Może być stosowany jako element rękawa. Ważka jako tatuaż dla mężczyzn nie porusza się, po prostu siedzi naturalnie. Mężczyźni wybierają naturalne style na tatuaż ważki.
 2. Pomysły dziewczyn. Tatuaż ważki dla dziewczynek jest zwykle przedstawiany z dodatkowymi elementami, takimi jak kwiaty, rośliny lub inne ważki. Najpopularniejszym stylem tatuażu jest tutaj akwarela.

Przejrzyj kolejne zdjęcia, pomogą Ci wybrać najlepszy pomysł na tatuaż ważki.