120 najlepszych tatuaży ptaków dla mężczyzn i kobiet

Ptaki zawsze kojarzą się z wolnością i bezkresnym niebem, marzeniami i duchową mocą i nieuchwytną radością. Wizerunek latających ptaków jest bardzo popularny. Może być stosowany do przekazywania różnych znaczeń i idei. Poza tym ptaki zawsze symbolizują i uosabiają piękno i witalność. Jednak znaczenie takiego tatuażu zawsze zależy od tego, jaki ptak jest przedstawiony. Ponieważ reprezentuje szereg cech i skojarzeń.

Oznaczający

Tatuaże ze zdjęciami ptaków są preferowane przez osobę wolną i niezależną. Ale wiele zależy od wyboru rodzaju pierzastych stworzeń. 

Najczęstsze obrazy ptaków i ich znaczenie:

 1. Rajski ptak wybierają ci, którzy szukają piękna; 

 2. Gołąb – spokój, czułość i życzliwość; 

 3. Orzeł kojarzy się z panowaniem, szlachetnością i zwycięstwem nad wrogami; 

 4. Mewa – kojarzy się z morzem i jest symbolem niepodległości. W starożytności dla marynarzy mewy były symbolem powrotu do domu; 

 5. Paw – symbol bogactwa i piękna; 

 6. Kruk. W różnych kulturach wrony oznaczają bardzo różne rzeczy. Na przykład wśród starożytnych Celtów i wielu innych pogan ten majestatyczny ptak jest symbolem mądrości i tajemnej wiedzy. Obecnie taki obraz wybierają fani mrocznej, alternatywnej kultury; 

 7. Sowa – symbol mądrości, kojarzony z mistycyzmem, mroczną i nieziemską siłą; 

 8. Papuga była kiedyś uważana za symbol osobowości narcystycznych, ale teraz symbolizuje piękno, oryginalność i pewność siebie; 

 9. Firebird jest idealny dla wierzących w cuda, przynosi wiele szczęścia swojemu właścicielowi. 

 10. Łabędź to lojalność, miłość i niewyczerpana czułość, 

 11. Jaskółka symbolizuje i ucieleśnia: nadzieję, młodość, szczęście, poranek, wiosnę, wschód słońca, komfort w domu, szczęście i wolność. 

Tatuaż ptaków w kulturach starożytnych

Wiele osób uważa, że ​​ich najbliżsi przodkowie to nic innego jak ptaki. Dlatego ptaki były często symbolami całych plemion. Już w tym czasie na ciałach ludzi przedstawiano postacie ptaków totemicznych. Jak sądzili, taki wizerunek dał właścicielowi energię i pewność, że szczęście się od niego nie odwróciło.

Orzeł – Grecy wierzyli, że orzeł był posłańcem Zeusa. W Chinach ten ptak uosabia wytrwałość, odwagę i siłę. Siedzący na skale orzeł utożsamiany jest z wizerunkiem dzielnego wojownika. Religia chrześcijańska dała orłowi głęboką i czystą moc ludzkiego ducha, który wierzy w Boga. W American Legends został opisany jako stworzenie, które może emitować błyskawice z oczu, a jego ogromne skrzydła mogą powodować deszcz.

Sokół – w chrześcijaństwie symbolizuje zło ze względu na swoje okrucieństwo. W Japonii jest bezpośrednio związany z jedną z cesarskich dynastii. W mitach sokół pełni rolę niebiańskiego posłańca i doradcy.

Jaskółka, jako symbol miłości, czystości, dobroci często znajduje się w mitologii. Jaskółki towarzyszyły bogini miłości Afrodycie, która słynęła ze swojej świeżej i naturalnej urody.

Ptaki tatuaż dla kobiet i mężczyzn

Tatuaże z gołębiem są wybierane jako chłopcy i dziewczęta. Ten szkic nadaje właścicielowi lekkości i delikatności.

Szkice z orłem są bardzo popularne wśród mężczyzn o silnym charakterze. Orzeł reprezentuje moc i autorytet. W końcu ten ptak swoim majestatem i dumą fascynował ludzi od czasów starożytnych.

Koliber – jeden z najmniejszych ptaków na świecie. Dzięki kolorowemu upierzeniu jest idealnym wyborem na tatuaże. Najczęściej takie szkice są preferowane przez panie. Tatuaż Koliber reprezentuje wolność, intuicję i odrodzenie. Takie tatuaże są idealne dla kobiet, które preferują mały obraz. Małe tatuaże dla dziewczynek są szczególnie dobre, ponieważ można je ukryć pod ubraniem.

Na kobiecym ciele takie szkice są często umieszczane u podstawy szyi, w okolicy obojczyka, łopatki czy lędźwi.

Tatuaże ze stadem ptaków cieszą się większą popularnością wśród młodych ludzi, zwłaszcza dziewcząt, ponieważ ich główną wartością jest pragnienie wolności i celów, mimo wszelkich przeszkód.

Tatuaż na dłoni to bardzo wygodne miejsce, ponieważ można go łatwo ukryć. Wielu mężczyzn woli zakładać go na ramię, a panie – w okolice łopatki. Wygląda stylowo i wdzięcznie jak szkic długopisu na wewnętrznej stronie kobiecej dłoni. 

Zazwyczaj mężczyźni zakrywają biodra, więc tatuaż mógłby być większy i mieć większą objętość. Kobiety zwykle noszą szkic ptaków w locie na spodzie stopy. 

Adam Levine, Rihanna, Adele i Cassadee Pope są fanami ptasich tatuaży.